8.02.2014 Warsaw Reggae #4

Zapraszamy Was serdecznie na czwartą odsłonę Warsaw Reggae!
Mamy ogromną przyjemność gościć aż dwie wyjątkowe postacie ze świata reggae!

Prosto z Jamajki przyleci do nas syn legendarnego Lee "Scratcha" Perrego - OMAR PERRY! Zaprezentuje przekrój swojej twórczości podczas Europejskiego tournee. Boom!

Przed głównym gościem wystąpi MYSTIC MC - soundsystemowy nawijacz z Londyńskiej. Wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent pochodzący z Gambii.

Wsparcie zapewni ekipa Warsaw Reggae: Mystic Dubs, Tisztelet, Zjednoczenie, SingleDread oraz Dancehall Masak-Rah.

OMAR PERRY (JAMAJKA)
MYSTIC MC (WIELKA BRYTANIA)

MYSTIC DUBS
TISZTELET
ZJEDNOCZENIE
SINGLEDREAD
ROOTS MASAK-RAH


Więcej o naszych gościach:

OMAR PERRY (JAMAJKA)
Urodził się w Kingston na Jamajce w 1968 roku. Chłopak, który miał przywilej posiadania legendarnego ojca - Lee Scratch Perry'ego - producenta i autora piosenek. W wieku 6 lat, on i jego siostra Marsha mieli pierwszą szansę nagrania na riddimach ojcach - “Thanks we get” Juniora Byles'a i “Ram Goat Liver” Pluto Shervington'a. Omar, w tym wieku, był mocno zainteresowany grą na perkusji, na co miało wpływ wychowanie w środowisku muzycznym przez największych artystów, którzy pracowali w studiu ojca - "Black Ark ", takich jak Max Romeo, Junior Murvin , czy sam Bob Marley z grupą The Wailers.

Omar wiedział, że pewnego dnia poświęci swoje życie muzyce. Po ukończeniu szkoły jako nastolatek w połowie lat 80. , postanowił utworzyć grupę z bratem Seanem i siostrą Marshą, którą nazywano "The Upsetter Juniors". Razem grali na małych imprezach i konkursach talentów. Jeszcze jako bardzo młodzi wykonawcy założyli własną wytwórnię płytową o tej samej nazwie, w której wydali kilku lokalnych artystów oraz ich własny singiel “Positive Vibration ". Po rozdzieleniu się z grupy w roku 1990 , Omar zaczął szuka własnej drogi muzycznej. Aby zrozumieć muzykę lepiej, zaczął pracować jako inżynier w studiu nagrań, w którym doszło do realizacji między innymi hitu Juniora Reida "One Blood" co było ogromnym osiągnięciem dla młodego inżyniera dźwięku. Jako młodzieiec realizował już takich artystów jak Tyrone Taylor, Big Youth, Terry Ganzie czy Jah Mason . Po opuszczeniu Jamajki w 1996 roku, udał się w czteroletnią podróż do Afryki, gdzie dał się poznać jako jeden z ambasadorów Reggae w Gambii, grając muzykę w Radio 1, prowadząc imprezy w klubach nocnych i koncertując po małych wioskach.

Pozostawiając po sobie w Afryce, postawił sobie nowy cel. Wyzwaniem stała się Europa.Po dotarciu w 2000 roku do Belgii stał się wziętym selektorem oraz wykonawcą na wielu festiwalach takich jak Couleur Café, Dour , Fetes de la Musique, l' Ancienne Belgique, często supportując starszych wykonawców z Jamajki takich jak: Sly & Robbie i Mykal Rose, Buju Banton, Horace Andy, Alton Ellis. Współpracował z wieloma producentami np: Dreadzone, Mafia & Fluxy , Mad Professor czy Ruff Cutt , nagrywał z Ghetto Priest, Earl Sixteen czy Dub Incorporation. W 2003 r. , Adrian Sherwood wyprodukował jego pierwszy singiel zatytułowany "Rasta Meditation ". Podczas pracy na trasie z Horace Andy w 2005 roku , spotkał Guillaume “Stepper” Briard'a , który stał się nie tylko jego muzykiem sesyjnym i koncertowym, ale także producentem. "Stepper" widząc potencjał Omara, postanowił współpracować z nim przy pierwszej solowej płycie.

W 2006 roku ukazuje się jego pierwszy, tak oczekiwany album "Free Man", co rozpoczyna szczytowy etap jego kariery i wiele tras koncertowych po Europie i całym świecie, co zaowocowało odwiedzinami na prawie każdym najważniejszym festiwalu reggae. Omar osiągnał w końcu prawowite miejsce u muzycznego boku ojca.

MYSTIC MC (WIELKA BRYTANIA)
Wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent pochodzący z Gambii zakorzeniony w scenie reggae i dancehall. Jego prawdziwe imię to Mustapha A Coker. W Kopenhadze współtworzył przez osiem lat Universal Soundsystem z którym zagrał niezliczoną ilość imprez w Danii i na całym świecie, min. na prestiżowym Roskilde Festiwal. Jest bardzo wszechstronnym wokalistą, śpiewa zarówno rootsowe kawałki jak i te w stylistyce dancehall.

Oprócz działalności artystycznej, jest też promotorem muzyki oraz właścicielem Labelu Sky Records, którego nakładem w 2007 ukazał się jego album Mystic MC
„For So Long”. Mystic MC współpracował z takimi artystami jak Eek a Mouse, Ill Inspecta, Cali P czy Gentelman. Z tym ostatnim, w 2003 odbył świetnie przyjętą trasę koncertową po Gambii. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie współtworzy tamtejszą scenę soundsystemową.

Info

Start: 21:00
Wstęp: ?


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: