6.10.2013 Warsaw Afrobeat Orchestra & African Jam Session

 

W niedzielę 6 października zapraszamy na:
- Koncert grupy Warsaw Afrobeat Orchestra 
- Imprezę przy rytmach afrobeatu z czarnych płyt rozkręci - Dj WtymSęk. 
- African drums & dance jam- prowadzenie Gaspard Conde
- Pokaz tańca - Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca

Impreza jest biletowana - cały dochód z biletów przeznaczony jest dla muzyków, którzy zapewnią nam dobrą afrykańską fetę.

Warsaw Afrobeat Orchestra
Afrobeatowy kolektyw z Warszawy, w swojej muzyce łączy elementy funku, reggae, jazzu i tradycji muzyki europejskiej. Członkowie grupy to aktywni muzycy występujący z wieloma zespołami sceny folk, world music. Wspólne zamiłowanie do muzyki afrobeatowej zaowocowało zawiązaniem się grupy.
W czerwcu 2013 grupa nawiązała współpracę z kalifornijską wytwórnią „Ubiquity Records”.
Skład Zespołu:
Iza Byra - vocal
Magdalena Kuś - vocal
Anna Piotrowska – vocal
Jan Jędrzejczyk - piano
Wojciech Trusewicz - guitar
Rafał Gańko - trumpet
Adam Kłosiński - trombone
Jakub Bruszewski - bass
Igor Chołda - percussion
Dariusz "PepciaQ" Daniszewski- drums
https://www.facebook.com/warsawafrobeatorchestra
https://soundcloud.com/warsawafrobeatorchestra

Uratujmy Afrobeat w Warszawie- Dj WtymSęk
Przedsięwzięcie Afro fascynatów z różnych zakątków Polski, którzy zdecydowali się połączyć siły aby wypełnić Afrobeatową ciszę w polskim eterze i na polskich parkietach. Począwszy od klasycznych afrobeatowych brzmień lat 70tych, afrykańskiego funku i disco, etiopskiego jazz, angolańskiego merengue, ghanijskigo highlife'u, kongijskiego soukousu, aż po nową muzykę z nocnych klubów od Luandy po Dodome, chcemy aby afrykańskie brzmienia, tak jak wszędzie na świecie, na stałe zagościły także w polskich klubach oraz repertuarach polskich zespołów i DJ'ów. 
https://www.facebook.com/we.love.afrobeat

Gaspard Conde
Grać na bębnach zaczął w wieku 11 lat, w zespole baletu Sarmato de Guinee, następnie wstąpił do baletu Sourakhata, aby uczyć się gry od gwinejskich mistrzów. Razem z jednym z nich, Mouctarem Toure stworzył niezależny zespół, Tourekounda. Współpracował także z licznymi baletami w stolicy ( Le Ballet AJK Danse de Guinee, Le Ballet Soleil d'Afrique, La Percussion Wassa de Morcire Camara i Groupe Kouroukanfouwa) z którymi podróżował także po kraju.
W trakcie swojego rozwoju artystycznego z ucznia zmienił się w nauczyciela i kierownika muzycznego baletu Sourakhata. Przed przyjazdem do Polski wychowywał już kolejne pokolenie młodych gwinejskich perkusistów.
https://www.facebook.com/mohamed.gaspard.conde

Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca "UANGA"
Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca Uanga to pierwsza w Polsce tego typu szkoła tańca, gdzie można nauczyć się oryginalnych tańców wywodzących się z Afryki. W swojej ofercie proponujemy zajęcia z tańców tradycyjnych jak również kursy współczesnych technik tańców wywodzących się z różnych krajów Afryki. Lekcje prowadzą instruktorzy pochodzący z Kongo, Angoli, Nigerii, Senegalu, Brazylii i Kuby. Oprócz typowych tańców afrykańskich w szkole można skorzystać z lekcji tańca brzucha, które prowadzi instruktorka mająca bogate doświadczenie nabyte w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ponadto proponujemy naszym kursantom lekcje tańców brazylijskich takich jak samba carnaval, samba reggae, afro brazylijskie. Aby wyjść na przeciw Państwa potrzebom zdecydowaliśmy się na utworzenie kursów tańca rodem z Jamajki Ragga dancehall.
https://www.facebook.com/uanga.szkola.tanca
http://www.afrykanskaszkola.pl/

Impreza jest częścią integralną Festivalu Afro Revolution
Zabierzemy Was w podróż w czasie do tanecznej Afryki. Zaprezentujemy tańce tradycyjne i współczesne. Będziecie mieli okazję doświadczyć różnorodności rytmów, technik i styli jakie oferuje nam afro dance. Spotkacie wspaniałych instruktorów tańca, którzy oprócz techniki i kroków tanecznych przekażą cząstkę ducha i serca Afryki. W piątek i sobotę wieczorem odbędą się potężne imprezy z najgłośniejszą, najgorętszą i najbardziej energetyczną muzyką afrykańską, będą koncerty i pokazy tańca.
www.afrodancefestival.pl
https://www.facebook.com/events/164567373706471/?fref=ts

Info

Start: 20:00
Wstęp: w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 20 zł

Przedsprzedaż: festival@afrodancefestival.pl lub smsy 533 488 858


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: