30.09.2009 (środa) Mazowiecka Scena Muzyczna: Siła Woli

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


Wystąpi zespół Avogadro

http://myspace.com/mazowieckascenamuzyczna

Avogadro

Zespół powstał w Mińsku Mazowieckim i pod nazwą Avogadro funkcjonuje od 30.11.2006r. Początki istnienia grupy zapowiadały zupełnie inaczej. 3-osobowy skład licealistów grający covery m.in. takich twórców jak Czesław Niemen, Marek Grechuta czy Nirvana, zaczął odnosić sukcesy w rodzimym mieście. Inspiracje muzyczne oraz osobiste doświadczenia członków grupy zaowocowały pierwszym wspólnie stworzonym utworem pt. ”Budzik”, który był swego rodzaju przełomem w działalności grupy. Po chwilowym „rozpadzie” zespołu Maciek i Daria znowu zaczęli komponować utwory. W marcu 2008r. do Avogadro dołączyło dwóch Jakubów - Kuba Dmowski (perkusista) oraz Kuba Bartnicki (gitara solowa). Zespołowi brakowało już tylko basisty. Po długich poszukiwaniach do zespołu dołączył Czarek Woźnica i w tym składzie zespół Avogadro koncertuje od lipca 2008r.

Możliwość zaprezentowania się w Mińsku Mazowieckim, pozwoliła zespołowi skonfrontować własną - jak wielu twierdzi - dość specyficzną twórczość z opinią szerszej publiczności. I tak, w grudni 2008 Avogadro wziął udział w konkursie młodych twórców „MIVENA”, gdzie zdobył nagrodę organizatora, a Kuba Dmowski - tytuł najlepszego perkusisty. Zespół bierze również udział w różnych inicjatywach charytatywnych, jak koncerty "Dla Eweliny", "Góra grosza". Muzycy występowali też w Warszawie: wystąpił m.in. na Ursynalich 2009 i klubie studenckim "Na przyzbie". 27 września zespół zajął II miejsce na konkursie amatorskich zespołów rockowych ROCK-ON w Wesołej, a Czarek Woźnica otrzymał nagrodę dla najlepszego basisty.

Na temat stylu Avogadro padło już wiele opinii. Częste porównywanie do poezji śpiewanej - ze względu na głębokie teksty, z których każdy niesie ze sobą pewien przekaz - przeplata się z rockowym i niebanalnym brzmieniem. Najlepiej jednak charakteryzuje grupę muzyka jaką prezentuje.

Avogadro wciąż dynamicznie się rozwija. W 2009r. powstało demo z utworami „Ogrodnicy” oraz „Arab”. Powstają nowe pomysły i charakterystyczne brzmienia, które stanową ciekawą alternatywę dla popularnych utworów, jakich można posłuchać w większości stacji radiowych. A najlepiej wysłuchać ich na koncertach!

Siła Woli
 Siła Woli
Siła WoliSiła Woli

Siła Woli

Mazowiecka Scena Muzyczna zaprasza zespoły które mają swoje sale prób na terenie dzielnicy Wola do udziału w letnim projekcie „Siła Woli”

W ramach projektu Mazowiecka Scena Muzyczna przygotowywanego przez Fundację Kopalnia Złota w okresie od 22 lipca do końca września inicjujemy cykl koncertów „Siła Woli” prezentujących potencjał muzyczny rodzący się podczas prób w licznie zlokalizowanych na Woli salach prób, studiach, kanciapach itp. Projekt Siła Woli adresujemy przede wszystkim do młodych zespołów, które nie maja za sobą jeszcze znaczących sukcesów fonograficznych. 

Zapraszamy wszystkie zespoły, które próbują na terenie dzielnicy Wola do udziału w koncertach odbywających się w każdą środę, począwszy od 22 lipca, aż do końca września. 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres mailowy msm@cdq.pl

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: