30.05.2014 CITY BEATS

START: 22:00
WJAZD: 10 zł

To impreza, która nawiązuje do nieskrępowanego, clubbingu w najlepszym stylu. Trip w czasoprzestrzeń lat 90', kiedy techno i drum&bass dopiero zaczynały kształtować swój monument na warszawskiej scenie.

To impreza, na której wiekszość djów rozkręcała całonocne imprezy w Lokomotywie, Blue Velvet czy w Apartamencie.
To nie lada impreza dla koneserów muzycznych rarytasów z tamtych lat, ale także muzyczne spełnienie wyjadaczy szukających nowych nurtów w techno i drum&bass.
Wyborowi dje, kultowa miejscówka, dobrze nakręcone nagłośnienie, klimat, doborowe towarzystwo i co najważniejsze...
...tej nocy wznosimy urodzinowe toasty za warszawskiego pioniera drum&bassu - RADIEGO! 
To balanga, na której musisz być!

SCENA Drum&Bass

Radi [Moonscape / CityBeats]
Domin [NeuroTherapy]
Kosay [Sound of Drum]
Rootshot
Euphoria
+ Goście (wkrótce ogłosimy)


SCENA Techno

Desper Live [Warsaw Mechanism]
Chaos Theory [Warsaw Mechanism]
Komix [Vertigo Wear]
Rudy 
+ Goście (wkrótce ogłosimy)


CITY BEATS special URODZINY RADIEGO!
30/05/2014
CDQ
UL. BURAKOWSKA 12
START: 22:00
WJAZD: 10 zł


bio:
Domin (NeuroTherapy)

Domin swoją przygodę za deckami rozpoczął na przełomie 2004/2005r w klubie Lokomotywa, gdzie prężnie szukał swojego nurtu. Zaczynał skocznymi wałkami jump up lecz po poznaniu ciemnej strony bassu przeszedł na stronę mroku. Grywał w Lokomotywie, Przestrzeni Graffenberga, M25, No Mercy, Apartamencie, CBA, Fonobarze, Mascherze, Komiksie, CDQ,Luzztrach,Indeksie,Summer Trip Fesival w Lublinie and many more....Obecnie jego sety charakteryzują się wysoko nasyconym bassem i energetycznymi wałkami od neurofunk aż po prawdziwie terapeutyczne dźwięki....

https://soundcloud.com/domin-moonscape-neuroshock

Radi (Moonscape/City Beats) 

Dj, producent założyciel kolektywu „Moonscape" swoją fascynacje muzyczną rozpoczął pod koniec lat 90 w warszawskim Klubie Lokomotywa gdzie szlifował swoje umiejętności. Następnie zapisał się na stałe w clubbingu stolicy występując m.in. w B65, Paragrafie, Luzztrach, Komiksie, Przestrzeni Graffenberga, Indeksie, Mascherze i Apartamentach a także w wielu klubach w całej Polsce. Rozgłos międzynarodowy przyniosły mu występy w czołowym angielskim klubie „The One" ze ścisłą światową czołówką m.in.: Grooveriderem, Fabio, Ed Rush & Optical, Jumping Jack Frost, James Levelle, Logisttics, Bungie, Visage, Mc flux oraz z masą polskich dj'ów i producentów. Jego charakteryzujący styl to atmosphere, liquid i dark drum'n'bass przepełniony ostrymi oraz energicznymi krawędziami dźwięku. Jego dokonania podsumowała wrocławska wytwórnia muzyczna Spin.rec wydając w 2009 roku EP - "Czas płaczu "

http://www.myspace.com/radiharpun
http://soundcloud.com/Radi-harpun
http://www.mixcloud.com/Radi24/

Kosay [Sound of Drum]

Przygodę z muzyką zaczął nie od jej grania, lecz tworzenia. Początkowo były to ciężkie brzmienia gitarowe inspirowane wielkimi zespołami sceny metalowej. Szybko jednak stwierdził, że zamknięcie się na jeden gatunek muzyczny jest nie do przyjęcia. Nabrał przekonania, że trzeba czerpać inspirację nie tylko z innych stylów muzycznych, ale ze wszystkiego, co nas otacza. Przygoda z dj zaczęła się w roku 2006. Początkowe były do brzmienia hard techno i schranz. Nigdy nie grał lekkich tematów nigdy nie grał pod publikę tak jest również i dzisiaj. Od 5 lat gra ciężkie brzmienia DNB z 12'' płyt. W jego setach możecie usłyszeć produkcje takich producentów jak BLOKHE4D, SPOR, NOISIA, BILLAIN, AEPH i wielu innych reprezentujących ciężkie i mroczne dźwięki spod znaku drum and bass. Spotkanie z jego selekcją w klubie jest zawsze elektryzującym doświadczeniem, które na długo pozostaje w pamięci fanów ciężkiego grania.

https://www.facebook.com/kosay.dnb?ref=hl
http://www.mixcloud.com/damian-kosay-tchorz/
https://soundcloud.com/damiantchorz

Euphoria (Aloha Bar)

Jej przygoda z gramofonami zaczęła się w 2005r. Zakochała się w mrocznym klimacie darkside'u i energetycznym neurofunku. Takim brzmieniom pozostaje wierna do dziś. Nakręcone czarnymi woskami sety są pełne mocy i rozkreciły już niejedną imprezę w niejednym polskim klubie. Poza kręceniem płytami uwielbia także sklejać rymy na majku

Rootshot [Dope Worx]

Bez szablonu i schematu. Znany z różnorodności i doborowej selekcji. W jego setach muzyka zmienia się w czystą euforię i ADHD dozowane bezpośrednio do mózgu lub w trip po chillowym mikrokosmosie. Jeden z nielicznych posiadający zdolność mieszania dźwięków o nieuchronnym efekcie rave/bauns/peklaż/bankiet (niepotrzebnie skreślić).
Często suportuje tuzów basowej sceny tj: Aphrodite, Chosen Few, Serial Killaz, FFF, Jacky Murda, Cooh, Forbidden Society, Matt Green, I:Gor, Son of Kick, Culture Shock, Radikal Guru, Xilent, J:Kenzo, Raxyor, Aries, Zomboy, Document One, Lion Fire, Lenzman, Gemini, The Jilionaire.
Poza aktywnością djską wytrwale wspiera i organizuje klimatyczne serie imprez ujawniające olbrzymi potencjał producentów i djów lokalnej sceny niskich pasm i połamanych beatów. Coś tam nagrał w internetach, jednak lepiej brzmi na żywo.
Gdzie go znaleźć? Podążaj szlakiem bass, step, core.

https://www.facebook.com/ROOTSH0T
http://www.mixcloud.com/Rootshot
http://soundcloud.com/root-shot


Komix [Vertigo Wear]

Przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął w okolicy 97' roku, kiedy brat zabrał go do legendarnego klubu "Blue Velvet". Pierwsze zasłyszane tam dźwięki kompletnie go pochłonęły...
Niestrudzony bywalec warszawskiego, klubowego półświatka. Za deckami od 2001 roku. Grał z takimi nazwiskami jak: Westbam, Tigerskin, Simon Baker, Chris Liberator, Rowland The Bastard, D.A.V.E The Drummer, Aaron Liberator, Lawrie Immersion, Culture Shock, Lenzman i innymi... Współtworzył cykl imprez "Smirnoff Experience".
Odnajduje się w większości odmian elektronicznej muzyki klubowej, miksując prawie wszystkie gatunki. Jego mixy to połączenie starej szkoły US house, tech-house, przez detroit i minimal a nawet pumpin' techno. Zafascynowany nowym brzmieniem z wysp brytyjskich.

http://www.mixcloud.com/djkomix/

Chaos Theory (Warsaw Mechanism)

Łukasz Zasępa urodził się w 1983r we Francji. Jego pierwsze, muzyczne kroki to ostry punk-rock, dzięki któremu nauczył się grać na gitarze i założył własny zespół. W stronę elektroniki skierował się pod koniec lat 90-tych i w tym kierunku zmierza do tej pory. Od samego początku postawił na produkcję własnej muzyki, a co za tym idzie możecie go usłyszeć w wersji LIVE. Debiut to rok 2002 w legendarnym dziś klubie B65. Początki na scenie to wspólne występny z innym człowiekiem z Warsaw Mechanism – Black.Art’em. Wspólny projekt jednak nie przetrwał zbyt długo z racji mocno odmiennego stylu w którym udał się każdy z chłopaków, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Rozpad zaowocował stworzeniem przez Łukasza projektu o nazwie "Chaos Theory Live" który trwa do dziś i charakteryzuje się naszpikowanym maszynkami liveact'em z głębokim basem i mocno mrocznym klimacie techno. Dziś jego kolekcja sprzętu, to: Korg Electribe ES-1, Akai MPC 4000, Korg Kaos Pad2 , Xone DB2, NI Mashine, UC-33E Midi Kontroler. Warto wspomnieć, że w przeciągu ponad dekady na scenie występował w wielu klubach nie tylko w Polsce, ale też Holandii. W 2014 roku Łukasz dołączył do Warsaw Mechanism, gdzie będzie współodpowiedzialny za odpalanie Warsaw Mechanism Records!

https://soundcloud.com/lukaszzasepalive
http://www.mixcloud.com/warsawmechanism/

Desper [Warsaw Mechanism]

To chyba gdzieś na przełomie tysiącleci, dzięki nałogowo wtedy przeze mnie słuchanej ś.p. Radiostacji, trafiłem na nocne audycje d'n'b, czy legendarną houserkę. Tak powoli zaczęła się moja przygoda z muzyką elektroniczną:
nagrywanie audycji radiowych, poszukiwania setów artystów, których pseudonimy zasłyszałem w radiu, wymienianie się płytami z nielicznymi setami jakie zaczynały się pojawiać wówczas w dostępnym jeszcze dla nielicznych internecie... Aż pewnej nocy trafiłem, nieco przypadkiem do Lokomotywy - wtedy było już wszystko jasne: Techno. No i zaczęło się: godziny spędzone w nieistniejącym już Recordheadshopie, na poszukiwaniu płyt z TYM brzmieniem, które tak hipnotyzowało mnie w klubach. Równocześnie, domowymi sposobami poprzerabiałem dwie stare Unitry i na prostym mixerze zacząłem próbować swoich sił. Czas mijał szybko, Poznawałem coraz to nowych ludzi związanych z elektroniką w Warszawie i nie tylko, zasób płyt zwiększał się... Między 2005 a 2009 byłem jednym z członków prężnie działającego kolektywu Ezoteric, co dało mi szansę usłyszeć na żywo i supportować wiele postaci, które miały duży wpływ na to co i jak gram, nawet dziś. Pod koniec 2009 związałem się z Warsaw Mechanism i ta przygoda trwa do dziś. "Jak określić jego styl?", "Jakie są jego muzyczne inspiracje?", "Co można odnaleźć w jego setach?" - to sobie darujemy, gdy ktoś pyta: "co grasz?"
zawsze odpowiadam - techno. Nie hard, nie UK, nie shranz, nie detroit, nie minimal, nie... Ja po prostu gram TECHNO.


START: 22:00
WJAZD: 10 zł

city beats
(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: