29.09.2011 (czwartek) LESSDRESS - koncert + support Stylova

Info

Start: 20:00
Wstęp: 10 zł 

 

 

LESSDRESS www.myspace.com/lessdresslessdress www.lessdress.pl

„Z koncertu wychodziliśmy skołowani. Kupa radości po tym co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy. A był to naprawdę mega koncert. Wrażenie jakie zrobiła na widzach Wasza gra było piorunujące. Kto akurat nie skakał, nie szalał, ten miał szczękę przy ziemi. Wiecie jakie wrażenie robi trzech gości grających w jednej linii? Pewnie. Wy wyglądaliście "prze-ko-ny-wu-ją-co". Jak U2 albo Metallica.
To cytat z listu do zespołu po występie na woodstocku gdzie zespół dał godzinny koncert na głównej scenie.

Każdy miłośnik rockendrolla, który nie słyszał Lessdress, ma poważne braki w rockendrolowej edukacji. Na dodatek ominęła go lub ją solidna porcja dreszczy na plecach.Ciekawym faktem jest to, że pierwszy LP („Dumblondes”) został ostatnio wydany przez australijską wytwórnię Sun city, a oryginalne wydania z lat 90tych stały się edycjami kolekcjonerskimi na całym świecie.Zdarza się, że na aukcjach internetowych osiągają bardzo wysokie ceny. Rekord padł w Sao Paulo gdzie zapłacono 750 dolarów US.  

Singiel „Who's Fucking Who” z ostatniej płyty („Sugarfree”) stała się przebojem Antyradia i dotarła na pierwsze miejsce Turbo topu. Występy na żywo są zabójczą bronią Lessdress. W 2010r kapela wygrała eliminacje do Woodstocku i stała się headlinerem drugiego dnia. 

Skład: 

Paweł Nowakowski – git.+ voc.
Krzysztof Faliński – git.
Marcin Kurbiel – bass
Arek Nosarzewski - perkusja 

 

STYLOVA 

Stylova to działająca w Warszawie grupa z pogranicza punkrocka. Ten żywiołowy, pełen dynamiki i nieokiełznanej energii zespół gra wyjątkowa mieszankę post punka i klasycznego rocka. 

Zespół Stylowa powstał w Warszawie w 2008 roku z inicjatywy basisty Tomka Rogowskiego i wokalisty Jacka Milczarka znanego z formacji Stan Zvezda przedstawiciela niezależnej sceny muzycznej lat 80-tych. Niedługo do składu dołączył kolejny muzyk tego zespołu Robert Dziura-Palczewski grający na gitarze oraz perkusista znanej w latach 80 -tych glamrockowej grupy Azyl P. Marcin Grochowalski. Na początku 2011 roku Jacka Milczarka zastąpił Piotr Ślesicki, który jest autorem wszystkich tekstów zespołu. 

Znakiem rozpoznawczym Stylovej są nie tylko surowe, gęste od emocji melodie i gniewne, często bardzo osobiste teksty, ale również dostrzegalna w każdym utworze dojrzałość muzyczna członków zespołu.

Obecnie w skład Stylowej wchodzą:
Piotr Ślesicki (voc)
Robert Dziura - Palczewski (gitary)
Tomasz Rogowski (bass)
Marcin Grochowalski (bębny).


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: