29.04.2010 (czwartek) Bitwa Komiksowa + Free The Electronic

Info

Start: 19:00
Wstęp: wolny 

Druga bitwa eliminacyjna Ligi Bitew Komiksowych. Kolejnych 8 kandydatów do tytułu Mistrza Ligi zmierzy się na rysunki. Bitwie towarzyszyć będzie jam elektroniczny Free The Electronic, a podczas pojedynków muzycznie do walki zagrzewać będzie Pawlak swoim drum’n’bassowym setem. Zanim rozpoczną się pojedynki odbędzie się wykład/konwersatorium na temat undergroundowego komiksu amerykańskiego.  

Liga Bitew Komiksowych 2010

Liga Bitew Komiksowych to turniej rysowników, którzy w pojedynkach 1 na 1 tworzą prace na wylosowany temat. Na stworzenie pracy mają zaledwie parę minut, a cały pojedynek toczy się na oczach zgromadzonej w klubie publiczności. Tegoroczny Mistrz Ligi zostanie wyłoniony podczas Wielkiego Finału w maju.

Przed pojedynkami rysowników odbywać się będą wykłady/konwersatoria z historii komiksu.  

Tegoroczna edycja Ligi Bitew Komiksowych poszerzona została o warsztaty komiksowe, przeznaczone dla początkujących twórców komiksów. Warsztaty poprowadzi zwycięzca I edycji Ligi Bitew Komiksowych – Daniel Chmielewski, który posiada nie tylko duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć, ale także nowatorskie spojrzenie na komiks jako dziedzinę twórczości.


 

Free the Electronic

Jest to cykl jamów angażujących najciekawszych warszawskich twórców muzyki elektronicznej oraz wspierających ich muzyków instrumentalnych. Formuła imprezy jest klarowna: co tydzień w czwartek spotykamy się w CDQ by posłuchać jedynego w Warszawie improwizowanego elektroakustycznego koncertu w klimatach dubstep, drum'n'bass, minimal-techno, z mocną inspiracją eksperymentalnym jazzem. Po każdym jamie usłyszeć będzie można set DJski utrzymany w klimatach jamu.  

Jamują m.in.: DJ Eprom, Wojtek Ziniewicz, Maed, S.Q., Te-Mathic, TikTak, Tom Encore, + goście 

Muzyków, którzy chcą wziąć udział w jamie prosimy o kontakt na: paulina@cdq.pl

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: