28.10.2009 (środa) Mazowiecka Scena Muzyczna

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


Wystąpią KiRK i Forma Elektra

http://myspace.com/mazowieckascenamuzyczna

KiRK
 KiRK
KiRKKiRK

KiRK

http://www.myspace.com/kirkband

„kIRk powstał swego czasu za sprawą trzech panów. Od koleżeństwa do przyjaźni, od przyjaźni do muzyki.

Z czasem w projekt wchodzą coraz to nowi ludzi, przynosząc ze sobą świeże idee. Z punktu wyjścia, którym było techno, starają się brnąć w kierunku szerszej formuły.

Surowy bit zostaje zrównoważony emocjonalnością trąbki. Synetyczny wykop zaczyna iść w parze z rapowym vibe’m. Słowem: kIRk to poszerzanie formuły.” (źródło: materiały prasowe ukraińskiej wytwórni Ghettofuck).

Jak dotąd numery KiRków znalazły się na pięciu płytach winylowych wydanych za granicą w prestiżowych wytwórniach (są to m.in. Neue Heimat, Noodles Institute of Technology czy ukraiński Ghettofuck). Zespół odnotował kilka znacznych sukcesów (m.in. koncert w berlińskim klubie Tresor, współpracę z guru brytyjskiej sceny techno Si Beggiem, emisje utworów w audycji Mary Anne Hobbs w BBC Radio1) oraz występ przed legendarnym zespołem sceny new jazzowej Coldcut na festiwalu Era Nowe Horyzonty Wrocław 2008. 

Artyści zaangażowani w projekt:

Borman — voc.
Olg — tp.
Dot.Boy - scratch
Therm - laptop

Forma Elektra
 Forma Elektra
Forma ElektraForma Elektra

Forma Elektra

W skrócie: Jeżeli każdy ambitny band próbuje coś wnieść "od siebie" kopiując topowe alternatywy to Forma Elektra zamiata resztki i w gąszczu wymyślonych klimatów poprzez bezkompromisowe wokale śpiewane po polsku, elektryczną formę gitary, oraz sekcję stara się powiedzieć to co jest dla niej najważniejsze.

Muzycy tworzący skład po wcześniejszych doświadczeniach pozbawieni są atawistycznych dążeń do zaistnienia za wszelka cenę. Muzyka pojawia się naturalnie i spontanicznie, rozpędza powoli - w swoim własnym tempie i rozwija bez zbędnych zwrotek i ładnie zaokrąglonych melodii.

Zapraszamy na stronę http://www.myspace.com/formaelektra

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: