28.07.2009 (wtorek) ETNO&JAZZ Live

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


Maćko Korba
 Maćko Korba
Maćko KorbaMaćko Korba

Maćko Korba

Maćko Korba - to projekt opierający się głównie na brzmieniu liry  korbowej oraz szeroko pojętego spojrzenia na tenże instrument. Innymi słowy muzyka eksperymentalna na lirę korbową. Maćko Korba jest dość dynamiczny w swojej estetyce (nowi goście - muzycy i nie tylko) ale na pewno odnaleść można tu echa tradycji lirniczo-dziadowskiej oraz brzmienie i podejście iście cygańskie. Utwory z dawnych czasów m.in francuskiego baroku także bałkańskie i polskie (mazowsze, kurpie) łączą się doskonale z przetworzonym czasem preparowanym czy minimalistycznym dźwiękiem. Projekt Maćko Korba został doceniony na festiwalu Nowa Tradycja 2007 w postaci Grand Prix oraz I Nagrody im. Czesława Niemena.
Maciej Cierliński - założyciel Maćko Korby. Gra na lirze korbowej. Nauki pobierał u maestro Pascala Lefeuvre. Współpracował m.in z: Tony Gatlif, Kapela ze Wsi Warszawa, Hey, Village Kollektiv, Masala Sound System, Yerba Mater, Swoją Drogą, Laterna, Zadziordziady, Beltaine, The Reelium, Stara Lipa, Reamed, Slainte!, Eternal Tear.

http://www.myspace.com/mackokorba

Czess Band
 Czess Band
Czess BandCzess Band

CZESS BAND

Warszawska kapela akustyczna, grająca muzykę nie tylko folkową z różnych stron świata - właściwie gramy wszystko, co ma porządną melodię. Celem nie jest muzyczna Cepelia, bo żyjemy tu i teraz, mamy Internet, komórki, empetrójki i nieograniczony dostęp do muzyki z różnych zakątków. Dlatego bez skrępowania czerpiemy z wszelakich gatunków muzycznych - z bluegrassu bierzemy sobie drive, z Bałkanów piękne melodie, z Węgier przytup, z Bliskiego Wschodu orientalne, zakręcone tematy, a z Warszawy - opary różnych substancji chemicznych (tych ekologicznych :-). Wspólnym mianownikiem jest zamiłowanie do akustycznych instrumentów, a co za tym idzie możliwość wspólnego muzykowania w dowolnym miejscu bez prądu, kabli itp.

Skład:
CZESS DE PALMA
- mandolina mokotowska;
DR KOZIEŁŁO
- bęben wolski, śpiew;
GRUBOPULOUS
- gitarry, śpiew;
MAĆKO KORBA
- lira korbowa, lutnia arabska;
www.STAHOO.com
- bas akustyczny, kontrabas

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: