27.11.2009 (piątek) Kapitan Nemo

Info

Start: 21:00
Wstęp: 20 zł
Support: Wiktor Skok
(http://www.myspace.com/wiktorskok


Ulotka
 Ulotka
UlotkaUlotka

27 listopada w warszawskim Centralnym Domu Qultury wystąpi prekursor stylu new romantic i electro w Polsce - KAPITAN NEMO.

Kapitan Nemo, czyli  Bogdan Gajkowski, jest przedstawicielem elektronicznej odmiany rocka. Artysta, z okazji obchodzonego właśnie 25-ciolecia działalności artystycznej zaprasza na koncert przełomu,
którym podsumuje  minione ćwierćwiecze oraz zapoczątkuje nowy etap.

Muzycznie możemy się spodziewać odświeżonych wersji znanych przebojów z dorobku KAPITANA NEMO jak i kilku utworów premierowych.

Dla pierwszych 100 gości artysta przygotował upominek w postaci płyty z nową wersją utworu "Twoja Lorelei"!

Kapitan Nemo
 Kapitan Nemo
Kapitan NemoKapitan Nemo

Kapitan Nemo

Kapitan Nemo, czyli  Bogdan Gajkowski, jest przedstawicielem elektronicznej odmiany rocka, uznawany za prekursora stylu new romantic i electro w Polsce. Urodził się w Warszawie, jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutował - jeszcze pod własnym nazwiskiem - singlem Dzieci muzyki / Będzie niedziela, wydanym przez Tonpress, następnie prowadził - pierwszy w Polsce - zespół soulowy  Magiczna Maszyna. 

Pod nazwą Kapitan Nemo wystartował singlem Elektroniczna cywilizacja / Po co mówić o tym (to się wie). Przed ukazaniem się albumu, pojawiły się jeszcze dwa małe krążki: Słodkie słowo / S.O.S. dla planety oraz Zimne kino / Twoja Lorelei. Każdy z nich stał się ogromnym hitem. Debiutancki album przyniósł takie przeboje jak Wideonarkomania, Samotność jest jak bliski brzeg, Bar Paradise czy Kurs tańca. Z tego albumu wydany został także singel Bar Paradise / Wynurzenie. Pod koniec lat 80-tych ukazał się drugi album, pt. "Jeszcze tylko chwila", który zawierał m.in. przeboje: Zawsze kochaj mnie, Nic się nie zmienia, Idę wciąż do Ciebie i tytułowy. Album doczekał  się też wersji anglojęzycznej ("In A Little While"). Obie płyty wydały Polskie Nagrania. Na rynku fonograficznym dostępne są też kompilacje największych przebojów: "The Best - Cywilizacja (MTJ) i "The Best Of Kapitan Nemo" (Sonic). 

Bogdan Gajkowski jest także kompozytorem przebojów Izabeli Trojanowskiej - Brylanty i Nic naprawdę, z albumu "Układy" oraz trzech utworów, które znajdą się na Jej nowej płycie. Kapitan Nemo koncertował na terenie całej Polski. Brał udział w Festiwalu Opolskim i Sopockim. Jego utwory gościły na listach przebojów także za granicą (Francja, Australia). Ostatni koncert - przed kilkuletnią przerwą - odbył się w 1992 roku w Nowym Jorku. Potem nastąpił kilkuletni okres pracy kompozytorskiej i producenckiej. W tym czasie Gajkowski zajmował się pisaniem muzyki ilustracyjnej i reklamowej.

W maju 2002 roku powrócił na rynek płyta „Wyobraźnia”, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę. Pochodzą z niej 2 przebojowe single: Na co czekasz i Zabierasz moje sny, do których zostały nakręcone teledyski. W połowie 2005 ukazały się dwie składanki z nagraniami Kapitana Nemo: Indiana (z reklamy firmy Kamis) - „I Love TV Adverts” (Sony BMG) oraz Butelki z benzyną i kamienie (z repertuaru Cool Kids Of Death) - „Muzyka Łączy Pokolenia” (Fonografika). Bogdan Gajkowski na zaproszenie Roberta Chojnackiego wziął udział w Saxophonic Tour 2007, wykonując m.in. utwór Your Latest Trick z repertuaru Dire Straits. 

Z okazji 25-lecia działalności artystycznej pod nazwą Kapitan Nemo rozpoczyna się seria koncertów w kilkunastu miastach Polski (pierwszy: 27 listopada w Warszawie). W przyszłym roku planowane jest specjalne wydawnictwo płytowe, zawierające największe przeboje, a także nagrania premierowe.

Dyskografia:
http://www.kapitannemo.eu/dyskografia/

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: