27.06.2013 WŁOCHATY - koncert na XXVI-lecie

włochaty

Od zawsze w swoim przekazie radykalni, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie Nigdy Więcej czy Fundacja ‘Inna Przestrzeń’ na rzecz Wolnego Tybetu.

Pochodzą ze Szczecina. Swój pierwszy koncert zagrali w 1987 roku. W 1991 wydali pierwszą kasetę "For Sale" w 100 egzemplarzach. W roku 1993 roku zespół zdobył wyróżnienie i zagrał na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Ponownie w Jarocinie jako gość wystąpił w 2006 roku. W tzw. międzyczasie zagrał wiele koncertów na różnych scenach w kraju, jak i liczne trasy zagraniczne, m.in. Francja, Anglia, Niemcy, Holandia, Czechy oraz ma też wspólne występy z takimi klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Crass, Conflict, UK Subs, Chumbawamba czy ostatnio Citizen Fish.

Włochaty przez ponad dwie dekady aktywnie uczestniczy w społecznej dyskusji na temat losów świata i człowieka. Ma na koncie 7 płyt studyjnych, 2 single, 1 płytę koncertową oraz książkę ‘Dopisać swój wers...’ wydaną w 2007 roku przez wydawnictwo Jiraffa Roja z Warszawy.

Ostatnia płyta "Wbrew wszystkiemu" ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Pasażer.

Obecny skład zespołu:
Jeż – bas, voc.
Skoda – gitara, voc.
Billy – perkusja
Graba – voc.

Info

Start: 20:00
Wstęp: 20/25 zł


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: