27.05.2009 (środa) Mazowiecka Scena Muzyczna

Wystąpią zespoły The Pillowers i Zazuu

http://myspace.com/mazowieckascenamuzyczna

The Pillowers
 The Pillowers
The PillowersThe Pillowers

The Pillowers

Rodzaj muzyki
hard rock, elementy metalu, elementy funk

Krótka nota biograficzna
Zespół powstał na peryferiach Warszawy. Obecny skład The Pillowers uformował się na początku 2006 roku. Najstarsi członkowie to Michał Arend  (gitara), Łukasz Krulikowski (gitara) oraz Adam Łochowski (bas). W późniejszym okresie do składu doszedł Adam Popowicz (vocal), a na samym końcu Krzysiek Kwiatkowski (perkusja) zastępując Macieja Bieńkowskiego, który pojawił się w zespole na chwilę przed wokalistą.

Od tamtej pory udało się zagrać kilkadziesiąt koncertów i nagrać płytę demo. Do osiągnięć zespołu można  zaliczyć 3-cie miejsce na III Ogólnopolski Festiwalu Garażowych Zespołów Rockowych \"Dobra Strona Rocka\", wyróżnienie na warszawskim przeglądzie Karuzela 2008 w Klubie Harenda, występ na koncercie finałowym Rockowania 2007 w Mławie oraz koncerty u boku takich zespołów jak: Stan Borys, Kolenda, Oranżada i The Bill.

Skład zespołu

Łukasz Krulikowski – gitara
Michał Arend – gitara
Adam Łochowski – gitara basowa
Krzysztof Kwiatkowski- perkusja
Adam Popowicz- śpiew

www.pillowers.com
www.myspace.com/thepillowers

Zazuu
 Zazuu
ZazuuZazuu

Zazuu

Zespół Zazuu powstał jesienią 2006 r. przyjmując na początek przejściową nazwę DSM-4. Grupa w krótkim czasie zdobyła fanów, trwale zaznaczając swoją pozycję w nurcie rocka neurotycznego.  Jak każde artystyczne przedsięwzięcie Zazuu było i jest: świątynią ludzkich tragedii, skupiskiem nałogów, dilernią psychoz i muzycznych schizofrenii. Morderczy proces twórczy spowodował, że po ok. 1,5 roku basista z bębniarzem pokłócili się o wycior do organek i w konsekwencji zaprzestali działalności artystycznej. Ich okaleczona muzycznymi eksperymentami psychika była wystarczającym powodem do wypłaty świadczeń rentowych przez ZUS, jednak ci dzielni ludzie podjęli pracę w ważnych sektorach gospodarki i wkrótce nadszedł kryzys. Reszta muzyków odbyła udane tourne po ostrych dyżurach psychiatrycznych, co zaowocowało uzupełnieniem składu o niebanalną sekcję rytmiczną. 

Zazuu to:
•  Viola Sadowska – paranoje, śpiew
•  Darek Witkowski – neurozy, gitara solowa
•  Mirek Głowacki – manie prześladowcze, gitara
•  Paweł Dobrowolski – psychozy klimatyczne, gitara basowa
•  Piotrek Błaszczyk – dystonie, perkusja

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: