27.04.2013 zespół Ściana - polska premiera płyty + Terrakod

ściana

Sciana, jeden z najzdolniejszych białoruskich zespołów rockowych da wielki show w Warszawie. Nowy album "My zostaniemsia" chłopaki zaprezentują w warszawskim klubie - Centralny Dom Qultury - w dniu 27 kwietnia. Koncert w stolicy będzie pierwszą pełną prezentacją zespołu, z nowym brzmieniem (saksofon zamieniono na DJ) i nowym albumem, w Polsce. Koncert otworzy inny zespół z Brześcia – TerraKod, charakteryzujący się niezwykłą mieszanką dud i motywów ludowych, dysydenckich tekstów z mocnym nu-metalowym brzmieniem.

Sciana to wyjątkowa grupa na białoruskiej scenie. Łączy w swojej muzyce melodyjny mocny wokal, ciężkie gitarowe riffy, elektroniczne dźwięki oraz bardzo przemyślane teksty. Jest znana polskim słuchaczom jako laureat XII międzynarodowego festiwalu Rock-Nocą. Dotychczas kapela zagrała w wielu miejscach w Polsce: Krakowie, Katowicach czy Augustowie. Od kilku lat koncertowa trasa zespołu obejmuje dokładnie: Polskę, Białoruś i Ukrainę. Białorusko-ukraińska pieśń Sciany "Nasze kraje: Białoruś/Ukraina", nagrana została wspólnie z popularnym ukraińskim zespołem Rolliks, stając się jednym z symboli słowiańskiego braterstwa i anty-sowieckich walk o samoidentyfikację, zarówno wśród Białorusinów jak i Ukraińców.

Album "My zastaniemsia" został wydany pod koniec 2013 roku jako «energiczny, przemyślany i głęboki». Pierwszy koncert odnowionego zespołu odbył się w Mińsku (BY) podczas festiwalu rockowego "Dajem Rady", gdzie zespół został nominowany do nagrody "album roku" i pokazał, jak mocnym muzycznie programem dysponuje. Po koncercie w Warszawie zespół z powrotem wraca na trasę po Białorusi, gdzie zagra wiele koncertów m.in. w stolicy, po czym wyruszy w dalszą trasę poza granicę swego kraju.

TerraKod – to ostra jazda dzieci Polesia, którzy zmiksowali nu-metalowe brzmienie z folkiem. Zespół wykonuje ciężką gitarową muzykę z dudami oraz męsko-żeńską wokalną parą z przodu. Grupa rozpoczęła w składzie "all stars band" muzyków z Brześcia stając się laureatem festiwali Sound of Borderland 2012 (PL) oraz Men’s Fest 2011 (BY). Udanie występowała w Europie wschodniej na festiwalach Zahid (UA), Basowiszcza (PL), Bandersztat (UA), Kupalskaje Kola (BY) a jako headliner na białoruskim Men’s Fest 2012.

Kapela znana dzięki żywiołowym występom, nagrała już swoją pierwszą EPkę "TRKD", a teraz pełną parą idzie praca nad albumem studyjnym. Pierwszy singiel przyszłego albumu "Miata" (Mięta) to hołd złożony twórczości Ernesta Hemingwaya. Płyta zawiera dwie wersje utworu – po białorusku i polsku, jak również koncertowy łomot "Brudne tańce". Singiel zapowiada smak longplaya: groove, dudy i brudne tańce.

Soundcloud Wawa set - https://soundcloud.com/baisan88/sets/sciana-terrakod-..
Sciana - https://www.facebook.com/scianaband
TerraKod - https://www.facebook.com/TerraKod

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: