27.04.2012 (piątek) SOUND WARS: Dubstep vs Jungle

Info

Start: 21:00
Wstęp: 10 zł 

WYDARZENIE NA FACEBOOKU ->http://www.facebook.com/events/147290668730186/


==== Czym ta impreza różni się od innych na których byliście? ====

Są trzy powody:

Po pierwsze: NAGŁOŚNIENIE - trzeszczące głośniki klubowe, które nie dają rady przy najwyższych i najniższych częstotliwościach dźwięku? Zapomnij! Nagłośnienie dostarcza Roots Revival - 17 kW, dobrze już znane w tym mieście, pozwoli to w pełni odczuć masowanie basem zarówno przy dubstepie jak i junglach!

Po drugie: SELEKCJA MUZYKI - za muzykę odpowiada Syntopa Sound i DJ Redi oraz gościnnie hr4ps i PLH z ekipy SUBLEVEL2. Zaprezentujemy brzmienia przekroju dubstepu, rozpoczynając od tych najstarszych, głębokich, basowych deepów Deep Medi Musik, DMZ, Burial, przez nowszą szkołę brzmienia Kromestara, Rusko, 6Blocc następnie dubowo-reggae'owe korzenne brzmienia dubstepu w stylu Radikal Guru, RSD aż do najnowszych bardziej skocznych rytmów, gdy Sublevel 2 wkroczy z drumstepowymi bangerami.a btw Dj Redi to zapalony i utalentowany producent i turntablista, który zaprezentuje swoje produkcje i umiejętności. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, wkroczy selekcja mocno junglowa (od Rebel MC do Jungle Cakes :)

Po trzecie: ŻYWE MIKROFONY - na imprezie obecni będą reprezentanci podziemia nawijaczy dubstep/jungle. Dobrze znany łódzkiej scenie MC GOOFYMAN, którego wesprze Mentozz (Bombing Crew, Stforky) oraz jedna z niewielu kobiet, która nawija pod połamane rytmy: Guova. Nawijki tych zjadaczy mikrofonu uświetnią całą ceremonię! :)

Wpadniecie?

Bless!


 

=== MORE INFO ===
SUBLEVEL 2

● MC Goofyman

Miłośnik MAKSYMALNEJ SIŁY DZWIĘKU. Początki działalności jako mc zaczął w 2003 rok. w klimatach Oldskool, Happy Hardcore oraz d'n'b. W 2004 roku zaistnial oficjalnie jako 1 z 5 finalistow imprezy NEWCOMMER Mc'S FESTIWAL, co pozwoliło mu pokazać sieszerszemu gronu i dało szanse dalszego rozwoju na scenie. Szukając swojego miejsca, muzyczna ścieżka powiodła go dalej w kierunku takich gatunków jak: Jungle oraz Reggae/Dancehall. Te dwa gatunki okazały sie byćtym czego szukał i co dawało mu poczucie muzycznego spełnienia. W roku 2004 założył wspólnie z dj- em KAPSEM duet funkcjonujący pod szyldem POGANIACZE KOZ , grający głownie Jungle oraz ich pochodne takie jak Raggajungle czy Breakcore . Wyróżniony podczas gali muzyki klubowej TRANSMITERY, organizowanej przez RADIO ŁÓDŹ w kategorii „MC ROKU”. Za osiągnięcia na łódzkiej scenie w roku 2005. W roku 2006 dołączył wraz z dj-em Kapsem do SELECTA COMPANY składu ,który zrzeszał dj-i w klimacie Dancehall oraz Jungle grający na imprezach znane wszystkim selekcje oraz własne produkcje muzyczne . W dalszej drodze w 2011 spotkał kolejną ekipę SubLevel2 z warszawy, która została jego nową muzyczna familią . Dzisiaj działa jako Mc czynnie w 2 składach PoganiaczeKóz / SubLevel2 na imprezach w klimatach Jungle D’n’b Dubstep.

www.myspace.com/mcgoofyman

www.facebook.com/mcgoofyman

 

● hr4ps [SubLevel2] /dubstep dnb/

Konkretny wariat, nieuznający barier w zabawie, zwolennik najtłustszych bitów i najpotężniejszego basu, inwestujący 90% swojej pensji w muzykę. Skupiony na najtłustszych zdobyczach dubstepu. U niego zamawiamy tylko „na grubym, na otro”.

http://soundcloud.com/hr4ps

 

● Pliha / PLH [SubLevel2] /drumstep, dubstep/

Od 6lat za deckami, w 2011r dołączyła do koletywu. Rozgrzewa wibblami, miażdży wobblami, dobija dramami, jak na prawdziwą, delikatną kobietę przystało. W weekendowe wieczory popierdala buldożerem po lewym pasie.

http://soundcloud.com/pliha

 

SYNTOPA SOUND / dubstep, ragga-jungle/

Ekipa Syntopy obiera za cel granie mieszanki głębokiego dubstepu, w klimacie „praise ya jah” (rastastep, reggaestep, jahstep – call it as you like), nie stroniąc również od ragga-jungli, aby szerzyć idee rasta na coraz większe grono odbiorców i docierać do każdego, zarażając ich pozytywem, negatywem, rebelią i pokojem!

www.mysticdubs.org

http://soundcloud.com/syntopa_mistic

 

REDI / turntablism, dubstep/

Jest nieograniczonym gatunkowo producentem, melanżowym DJem i oryginalnym raperem. Produkuje głównie eksperymentalny hip-hop, odmiany jamajskiej muzyki i breakbeat. Jest nieprzewidywalny w swoich produkcjach. Pasjonuje się folkowymi instrumentami, turntablizmem oraz różnymi eksperymentami dźwiękowymi. Jako DJ prowadzi dancehallowo- hiphopowe imprezy w różnych miejscach Polski. Jest współzałożycielem P.D.P. Records, członkiem ekipy Bombing Crew, oraz połową duetu producenckiego Czterystrony (Redi & 2check)

http://www.youtube.com/MusicRedi

http://www.myspace.com/RediProductions

http://www.facebook.com/RediOfficialProfile

 

MENTOZZ /Beatbox, rap, reggaeton, drum and bass, comedian/

Urodzony w Zamościu na Lubelszczyźnie beatboxer. Kulturą hip-hop zainteresował się od momentu gdy po raz pierwszy usłyszał płytę "Notorious B.I.G - Ready to Die". Mentozz jest otwarty na różne gatunki muzyczne. Przez swoje zamiłowanie do eksperymentowania i czynnego poznawania muzyki w 2007 roku został wokalistą nieistniejącej już kapeli trash/death metalowej "Mental Illness", która wygrywając kolejne bitwy kapel działała prężnie na terenie jego rodzinnego miasta. Po skończeniu liceum Mentozz wyjechał na studia do Warszawy gdzie po raz pierwszy wystartował na WBW Beatbox Battle. Mentozz ma za sobą wiele showcase'ów i jamów wokalno - beatboxowych. Najlepiej czuje się w oldschool'owych brzmieniach i beatboxing'u opartym na złożonej melodii

http://www.facebook.com/BombingCrew

http://www.facebook.com/BombingRecords

http://pl-pl.facebook.com/pages/Stforky/155763887789958

 

GUOVA /rap grime drum n bass jungle /

Raperka urodzona w Polsce we Włodawie.

Początkowo był to klasyczny rap na podkładach z tempem oscylującym w okolicach 80-90 bpm. Wraz z nabywaniem kolejnych umiejętności, zwiększała się prędkość wyrzucanych słów na bit do 140-180 bpm i to właśnie w dubstepach czy dnb zakochała się bez pamięci.Po wyjeździe do Lublina szybko zadomowiła się na lubelskiej scenie hiphopowej i brała czynny udział w projektach lokalnych artystów takich którzy zaszczepili w niej podłoża grime'u. Podczas cyklicznych imprez Dubstep Mafii zawiązał się kolektyw, pomiędzy Guovą i Ogórem (DJ) - od tej pory dziewczyny są nierozłączne. We wrześniu 2011 roku wyszła solowa EPka Guovy pod tytułem "Puyta", którą produkował min.Selekta, a obróbką techniczną zajął się ApolloSounds. Na płycie zdecydowanie króluje elektronika.

http://soundcloud.com/guova

http://www.facebook.com/quova


 

 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: