26.05.2011 (czwartek) The Lollipops

Info

Start: 20:00
Wstęp: 10 zł 

THE LOLLIPOPS

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat `60. Grupa pokazuje, czym były piosenki, dopóki nie wymyślono muzyki pop. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, że grupa prezentuje się tak autentycznie, szczególnie na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidacznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodeli i noise`owych wybryków sceny nowojorskiej.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na Festiwalu HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni. Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na „Dniach Białej Flagi” w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel „Good Girl”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów „Trójki”, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa dwukrotnie gościła na antenie „Trójki” w programie „Offensywa” w ramach koncertów „na żywo” ze studia im. Agnieszki Osieckiej. 

O zespole pisała także prasa ogólnokrajowa, w tym „MACHINA”, a także liczne wydania internetowe.

We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli główną nagrodę na Festiwalu Gramy w Szczecinie.

NAGRANIA


 

Zespół ma na swoim koncie 2 dema, wydane własnym sumptem w formie EP.

Jesienią  2010 r. grupa nagrała debiutancki album „HOLD!”. Realizatorem nagrań  jest Maciej CIEŚLAK, producentem albumu jest Marcin BORS. Wydawcą krążka jest „Agencja Fonograficzna Polskiego Radia”.

Choć mamy tu do czynienia jednocześnie z zadziornymi refrenami i nostalgicznymi balladami, przywodzącymi na myśl stare filmy, całość tworzy spójny i sugestywny obraz. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że album został nagrany w możliwie analogowy sposób, utrzymujący klimat zastany w piwnicy z grającym zespołem.

Kontakt z zespołem:
Marta Obrycka
606 586 034
the.lollipops@gmail.com
www.thelollipops.pl

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: