26.05.2010 (środa) Muzyqu w CDQu

Info

Start: 19:00
Wstęp: 10 zł


Ulotka
 Ulotka
UlotkaUlotka
Batstab - http://www.myspace.com/batstab
Splendorwww.splendor.net.mswww.myspace.com/splendorpl
Vecordiahttp://www.myspace.com/vecordiafolkmetal
At the lakewww.atthelake.info

BatstaB
 BatstaB
BatstaBBatstaB

BatstaB

BatstaB, czyli Trupa spod Ciemnej Gwiazdy, to jedyny w Polsce zespół wykonujący coffin rock, czyli mieszankę wpływów gotyckich klasyków (Sisters of Mercy, Fields of the Nephilim) z wesołym scenicznym show niczym z mrocznego cyrku (Kiss, Misfits) oraz taneczną energią!

Każdy koncert grupy wypełniają historie o duchach, straszydłach i wampirach, scenę zaludniają najróżniejsze potwory, bo dla BatstaB Halloween trwa cały rok. W składzie straszą:
Luna Braga - eteryczny głos z zaświatów (ale z siłą wodospadu)
Gigan - syntezatorowe akrobacje oraz organowe (organiczne?) orgie
Baron Kruger - basowa dewastacja, ośmiostrunowy terroryzm dźwięku
Mr. Remains - rytmiczne stukanie w wieko trumny, skrzypienie starych drzwi i schodów

Więcej o BatstaB, video oraz wciąż aktualizowane dzieje straszydeł na www.myspace.com/batstab, kontakt: batstabmusic@gmail.com

Splendor
 Splendor
SplendorSplendor

Splendor

Pytani w wywiadach, członkowie formacji SPLENDOR swoją muzykę określają jako visual rock – kombinację dźwięku i obrazu podaną w gotycko-rockowym wydaniu. To z pewnością jedyny młody zespół na polskim rynku muzycznym o tak wyrazistym i kontrowersyjnym wizerunku. Intrygujący image zespołu SPLENDOR to zasługa nie tylko niezwykłych osobowości wchodzących w skład formacji. Wyrazisty wokalista, basista, gitarzysta oraz perkusistka tworzą brzmienie, które trudno zaszufladkować. Występy zespołu SPLENDOR to istne widowiska artystyczne, które mimo niewielkiej promocji cieszą się rosnącym zainteresowaniem mediów oraz fanów, których zespół pozyskał w krótkim czasie.

SPLENDOR powstał na jesieni zanim zagrał swój pierwszy koncert, wystąpił w Empik Megastore w Warszawie na spotkaniu z fanami: "Shake Hand Event" 30.10.2005. Pierwszy koncert zespołu miał miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2005 i był częścią eventu "Nightmare Before Christmas". W kolejnych latach Splendor wystąpił przed znanymi grupami polskiej oraz zagranicznej sceny rockowej grając kilkanaście koncertów w Polsce jak również za granicą. W zeszłym roku Splendor wystąpił w polskiej edycji programu Mam Talent i zdobył pozytywne opinie pośród jurorów.

W 2009 roku Splendor zmieniał członków zespołu do momentu utworzenia idealnego połączenia w składzie: Bart Cathedra – wokal, Michael Provocateur – bas, Herr Dr Peter – gitara oraz Lacrima La Drama – perkusja.

Splendor stawia na autokreację. Wszystkie utwory są komponowane oraz nagrywane w 100% przez członków zespołu. Zespół zawiera w nich ogromny ładunek emocjonalny, który potem przekazywany jest fanom. W bieżącym roku zespół samodzielnie nagrał swój pierwszy video klip do utwory Emotional Bleedings, który w krótkim czasie zdobył uznanie oraz zainteresowanie wśród fanów jak również mediów.

Aktualnie zespół poszukuję producenta oraz wytwórni do wydania debiutanckiego album.

Splendor zaprasza do odwiedzenia swoich stron internetowych, na których można posłuchać oraz zobaczyć zespół w pełnej okazałości:

Oficjalna strona zespołu: http://www.splendor.net.ms
Myspace: http://www.myspace.com/splendorpl
Youtube: http://www.youtube.com/user/xsplendorx
Picasa: http://picasaweb.google.pl/splendorvisual
Kontakt: splendorvisual@gmail.com

Vecordia
 Vecordia
VecordiaVecordia

Vecordia

Grający muzykę folk metalową zespół Vecordia powstał w czerwcu 2008 roku z inicjatywy klawiszowca Maćka Marca oraz wokalistki Magdy Przychodzkiej. Już na samym początku do zespołu dołączyli Grzegorz "Grzeslav" Krzyżanowski (gitara/growl), Piotr "Lipa" Lipski (bas) oraz Marek "Deviant" Kuczyński (perkusja). W styczniu 2009 przy współpracy z wiolonczelistką Magdą Byszewską oraz Red Yeti Studio ukończone zostały prace nad pierwszym oficjalnym demo, na którym znalazły sie utwory: "Wiatr", "Łowy", "Do Horyzontu Bram".

Wkrótce potem Vecordia rozpoczęła swą działalność koncertową, pokazując się publiczności podczas licznych koncertów klubowych i festiwali na terenie całego kraju i dzieląc scenę z zespolami takimi jak Kat, Lilith czy Daimonion. Światło dzienne ujrzały także akustyczne nagrania utworów "Niebiański Taniec" oraz "Łowy" a na przełomie 2009/2010 zespół ponownie zagościł w progach Red Yeti Studio nagrywając cover Evanescence "Call me when you're sober", który ukazał się także w formie debiutanckiego teledysku.

W sierpniu 2009 we współpracy z DBX Studio rozpoczęte zostały pracę nad nagraniem pierwszego long play'a których kres nadszedł w styczniu 2010. Na płycie "Opowieści Przyszłego Zmierzchu" gościnnie wystąpili: Milena Gaworek (skrzypce w utworze "Łowy") oraz wokalista Marcin "Kajus" Busse (growle w "Od Pokoleń", "Do Horyzontu Bram", "Goniec" oraz "Łowy").

W lutym 2010 roku w funkcje basisty przejął Cezary "Zapor" Zaporowski i w tym składzie Vecordia opracowuje materiał na kolejny koncertowy rok.

At the Lake
 At the Lake
At the LakeAt the Lake

At the Lake

At The Lake - tworzy muzykę z gatunku metalu symfonicznego, w intrygujący sposób łącząc elementy muzyki klasycznej, folkowej i metalowej. Od momentu powstania w grudniu 2005 roku, warszawski At The Lake zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i w Niemczech. Pojawił się również na kilku festiwalach, między innymi na festiwalu Rock - Transmisja w Gołdapii, gdzie zdobył I miejsce oraz na Rockowaniach w Mławie, gdzie zdobył II nagrodę.

W 2008 r. został zaproszony m.in. na festiwal Metalcamp w Słowenii. Zespół wystąpił na scenie między innymi z Within Temptation (Holandia),Sabaton (Szwecja), Hermh, Closterkeller, Turbo, Tyr (Wyspy Owcze), Thunderbolt (Norwegia), Dżem, Oddział Zamknięty i innymi.

W trakcie swej działalności zespół postanowił o odejściu od operowego wokalu, a swoją decyzję przypieczętował przyjęciem w szeregii w lutym 2009 r. Natalii Sikory, aktorki i wokalistki, laureatki licznych krajowych i międzynarodowych konkursów aktorsko-wokalnych, obdarzonej niskim, charyzmatycznym, rockowym głosem.

W At the Lake palce maczali:
Anna Baranowska (wokal)
Marta Wiśniewska (wokal)
Gosia Ługowska (wokal)
Anita Bus (wokal)

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: