24.11.2011 (czwartek) NAGUAL + TROTTEL STEREODREAM EXPERIENCE (HU)

Info

Start: 20:00
Wstęp: 15 zł (rezerwacja) 20 zł


Rezerwacja biletów zakończona


 

 

 

 

NAGUAL (BY) + TROTTEL STEREODREAM EXPERIENCE (HU)

AfterpartyDJ NOMAD (Budapest – HU) i BIZUNURS DJ SET (Warszawa/Nantes – PL/FR)

 


Info o zespołach: 

TROTTEL STEREODREAM EXPERIENCE (Budapeszt – HU)

www.trottel.hu

www.myspace.com/trottelstereodreamexperience

             W nowej odsłonie, jako Trottel Stereodream Experience węgierski zespół występuje od kilku lat. Znany dawniej pod krótszą nazwą TROTTEL zadebiutował w połowie lat 80-tych i dzięki ogromnej aktywności koncertowej (ponad 800 występów w całej Europie, w tym kilkadziesiąt w Polsce), a także bezkompromisowym eksperymentom muzycznym, odważnym połączeniom technik i stylów zyskał miano jednej z najważniejszych formacji alternatywnych w krajach byłego Układu Warszawskiego. 
Za sprawą nieustających poszukiwań muzycznych lidera zespołu Tamasa Rupaszova, Trottel kilkakrotnie zmieniał swoje oblicze, przechodząc pełną niespodzianek drogę od początkowej formy punkowej przez obecne inspiracje folkiem do muzyki rytmicznej, a zarazem progresywnej. Wymykając się stylom łączy elektronikę, folk i psychodelię w jedną porywającą całość przeplecioną eksplozjami mocniejszego brzmienia.             
Od pierwszego koncertu w Polsce w maju 91 roku, Trottel gości tu regularnie. W naszym kraju promował między innymi każdą z dotąd wydanych dziewięciu płyt. W Spółdzielni CDQ zespół przedstawi swój nowy album "Embryo".

Skład zespołu:

Puskas Istvan - gitara stalowa, gitara, klawisze

Papp Daniel - perkusja

Rupaszov Tamas - gitara basowa, klawisze, kołatka


NAGUAL (Mińsk – BY)

www.myspace.com/nagualia

www.nagualia.net

www.youtube.com/watch?v=rjfVLVJzlQQ

http://news.tut.by/tv/231984.html

Białoruski zespół Nagual wszedł na sceny ponad 11 lat temu, w 2000 roku i od tego czasu uległ wielu przeistoczeniom. Jedynym elementem stałym jest założyciel i lider – Leonid Pavlionok – ciągle poszukujący multiinstrumentalista o niezwykłej wyobraźni muzycznej. Dzięki jego energii twórczej i niespokojnemu duchowi Nagual nieustannie ewoluuje, zachowując jednocześnie wierność swoim etnicznym bagiennym korzeniom. 

Najnowsze inspiracje Naguala to trzy kierunki muzyczne, które na pozór mają ze sobą niewiele wspólnego – muzyka ludowa, punk rock i muzyczna twórczość dziecięca. Z tradycji ludowej zespół czerpie brzmienia, otwierające odwieczne kanały komunikacyjne – produkty wiejskiego doświadczenia, stosunki z naturą, z życiem i ze wspólnotą. Z punk rocka przejmuje współczesną energię, aby wyrazić elementarną moc życiowych doświadczeń, a w twórczości dziecięcej odnajduje płynność, ciągły ruch nomadyczny, pewną nagość i niewinność w spotkaniach ze światem. Muzyka, która wynika z tego połączenia to właśnie Nagual – transowy spacer przez morelowe korytarze, wyścig z „duchami bagiennymi” czy lot z leśnikami przez puszczę pełną egzotycznych, a jakże swojskich jednocześnie dźwięków. To „ezoteryczny chanson” wyrażany we własnym nagualskim języku. Koncerty Naguala są interaktywnym skokiem w nieznaną przestrzeń, w której trzeba odrzucić to, co znajome i otworzyć się na prawdziwe emocje, kolorową fantazję i dynamikę życia.

Ze względu na nagualski język i unikalną spontaniczną linię, Nagual dociera do każdej publiczności. Zespół nieustannie koncertuje po całym regionie na rozpiętości Rosja – Francja, a w Polsce, gdzie jest częstym gościem, każdorazowo zbiera tłumy i zdobywa nowych entuzjastów.

Skład zespołu:

Leonid Pawljonok – wokal, taniec, mały bęben, gitara, "jołki nos", djembe, didjeridoo, kugikły, piszczałka, gliak, tajski flet, okaryna

Jury Navumenka – kontrabas

Andrey Charnooki – perkusja

Artem Gubanov – kongosy

Pavel Ladutska – gitara elektryczna

Benjamin Cope – klarnet, wokal 

 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: