23.11.2011 (środa) RYKARDA PARASOL support LORA LIE

Info

Start: 19:00 (otwieramy drzwi) /  19:30 - support LORA LIE

Wstęp: 40 zł 

Bilety są już w przedsprzedaży w sieci TICKET PRO. Ilość miejsc - ograniczona!!! 

W listopadzie 2011 Rykarda Parasol powróci do Polski na trzecią już trasę koncertową. Tym razem zaprezentuje się z polskimi muzykami, z którymi grała już wspólnie w sierpniu 2011 na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu. Rykarda była zachwycona współpracą z Piotrem Aleksandrowiczem (gitara elektryczna) i Marcinem Partyką (klawisze), postanowiła więc zaprosić ich na wspólną trasę koncertową. Takie instrumentarium oraz częściowo nowy, przygotowany właśnie repertuar na nową płytę, która ukaże się w 2012 roku mogą być pewnym zaskoczeniem dla fanów, na pewno będzie bardziej intymnie, akustycznie i piosenkowo.


"Rock noir" lub "folk-noir" - tak w amerykańskich recenzjach określana jest często muzyka pani Parasol. Porównania do PJ Harvey, Nicka Cave'a, Toma Waitsa, Johnny Casha (!) czy Black Heart Procession są uzasadnione jako naszkicowane strzałki, ale na drugim swoim albumie Rykarda pokazuje, że wypracowała swoje własne, rozpoznawalne brzmienie nie tylko dzięki charakterystycznemu, wspaniałemu, czasem zmysłowemu a czasem przyprawiającemu o dreszcze głosowi. 

Przypomnijmy: Rykarda Parasol to amerykańska wokalistka i gitarzystka, córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu (jej imię pochodzi od imienia jej ojca - Ryszarda). Rykarda pochodzi z San Francisco, studiowała śpiew operowy, jednak w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę "Here She Comes". "Our Hearts First Meet" był pierwszym pełnowymiarowym albumem, wydanym w Europie w 2008 roku przez specjalizujący się w takich brzmieniach niemiecki label Glitterhouse.

Sama Rykarda tak mówi o swym nowym albumie:
"It’s witty, darkly romantic, edgy and elegant… It’s tales of infidelity, addiction, and death. Mostly sad, but some real moments of joy and hope". 

MORE INFO:

http://rykardaparasol.com/performances.html


 


LORA LIE

Rykarda zna ich bardzo dobrze, warszawska publiczność również. Klimatyczne 

występy i charakterystyczne brzmienie sprowadzają słuchaczy w stan 

melancholii i kontemplacji. Lora Lie, czyli zespół, który uzupełnia tę lukę 

w polskim niezalu, znowu u boku folkowej piosenkarki. Tym razem jednak z nowym materiałem. Utwory, jakie zagra Lora Lie, pochodzić będą głównie z ich nowej EP-ki "Catadores". Po ciepło przyjętym debiutanckim mini-albumie "Rewind EP" formacja zdobyła uznanie publiczności. To zachęciło muzyków do nagrania nowej płyty, która ukazała się nakładem FYH! Records. Piątka z Warszawy gra muzykę inspirowaną dokonaniami PJ Harvey i CocoRosie. Jednak całość należy sprawdzić na żywo, gdyż smutek i tląca się w głosie Kai Domińskiej nadzieja to coś, co trzeba usłyszeć na koncercie. Jest smutno, jest też pięknie. I coś jeszcze, bo zawsze jest coś jeszcze.

 

 

facebook : http://www.facebook.com/#!/pages/Lora-Lie/166871833342230
bandcamp : http://loralie.bandcamp.com/album/catadores-ep

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: