23.09.2011 (piątek) THE KIDS WANT TECHNO

Info

Start: 22:00
Wstęp: 10 zł 

Lato mamy już za pasem, ale nikt nie planuje końca wakacji. Jesień w tym roku planujemy rozpocząć energetycznym wydarzeniem THE KIDS WANT TECHNO w kultowym klubie CDQ w Warszawie przy dźwiękach techno, minimal i tech-house.

DJs:

- Sovinsky (Metronomic)
- Tony Starks (YouTubeDisco)
- Bushi (PTB)
- Igor ES (PTB)


SOVINSKY, podobno jest sową, żyje głównie w nocy. Okaz ten znany jest publiczności od 5 sezonów choć wiek jego szacuje się na 20. Nie wiadomo dokładnie skąd pochodzi aczkolwiek wiemy, że gatunek, który reprezentuje, ma bardzo rozwinięty narząd słuchu choć z wzrokiem jest trochę gorzej - w tym przypomina nietoperza. Żywi się głównie bassem (a apetyt ma duży), niemniej jednak jest on dość wybredny - gdy jego jakość jest niska robi dziwne miny, gwałtownie macha górnymi kończynami i widocznie pogarsza mu się nastrój. Jego środowiskiem naturalnym jest klub (spotkać go można najłatwiej w tych warszawskich, choć widziano go wiele razy w większości polskich dużych miast a i parokrotnie poza granicami kraju). Ciekawą obserwacją jest fakt iż gdy zostawi się go na dłużej sam na sam z komputerem - wytwarza on utwory muzyczne wszelakich gatunków: od deep-house'u przez techno, eksperymentalną elektronikę aż po dubstep. Przez jakiś czas był rezydentem stołecznego ZOO o nazwie "UBU Klub" aż do czasu jego zamknięcia - wówczas znowu wypuszczono go na wolność.

W Internecie można znaleźć nagrania dźwięków jakie wydaje (uwaga, trwają badania nad ich wpływem na starszych ludzi, na razie wiadomo jedynie iż jest on ogólnie negatywny) - najłatwiej na oficjalnym profilu Soundcloud http://www.soundcloud.com/sovinsky.
Istnieje też grupa fanów tego niezwykłego okazu a znaleźć ją można pod adresem http://www.facebook.com/sovinsky

TONY STARKS, jest entuzjastą takich gatunków jak techno, deep-house i tech house. Jako odbiorca od kilkunastu lat, jako czynny DJ od 2010r. W poszukiwaniu inspiracji nie stroni od wizyt w dziesiątkach klubów.
Rozkoszuje się w analogowych i cyfrowych brzmieniach. Miał okazję grać w wielu miejscach między innymi UBU Klub, 1500m2 czy Fonobar.

IGOR ES, a właściwie Igor Szulc, jeden z dwóch pomysłodawców i założycieli agencji eventowej PTB Agency. Jego przygoda z muzyką elektroniczną rozpoczęła się w 1997 roku wraz kawałkiem Members of Mayday - Sonic Empire. Zafascynowany elektronicznymi dźwiękami szybko odstawił inne gatunki muzyczne. Początkowo miłośnik wszelkich gatunków Techno i Trance. W 2003 roku za sprawą na albumu Corvina Daleka - I Am Dalek, przepełnionego połamanymi dźwiękami progressive oraz tribal house, postanowił zostać DJem. Pierwsze kroki jako DJ stawiał przy użyciu komputera podłączonego do miksera. Stało się to jego fascynacją, tak więc szybko zaczął rozszerzać swoją konsoletę najpierw o gramofony, a po pewnym czasie również o odtwarzacze cd. Od samego początku nagrywał swoje sety starając się osiągnąć jak najlepszy rezultat. Po wielu miesiącach praktyka za deckami zaczęła przynosić efekty, a jego sety stawały się coraz lepsze. Najlepszym przykładem są sety Sunset On The Beach czy L.Ectro, które zostane wydane jako Promo CD i pomogły w rozwoju jako DJ. W czerwcu 2008 roku został rezydentem imprez Szał Baj Najt, organizowanych w warszawskim klubie Discrete. Grał tam u boku May One oraz Angel Kiss. W kwietniu 2009 roku został zwycięzca ogólnopolskiego konkursu dla DJów i został jednym z DJów klubu Magnetic w Warszawie, który powstał w miejscu kultowego klubu Planeta. Jako rezydent sobotnich imprez dzielił konsoletę m.in. z: Matushem, Conradem S, Martinem Synergy, Breamem, Ryanem Sullivanem oraz wieloma innymi. Igor lubi eksperymentować z gatunkami muzycznymi, jednak w jego setach przeważają tech house, techno, minimal oraz progressive house.

Sets:
http://soundcloud.com/igor_es/igor-es-go-slow-2011-09-01
http://soundcloud.com/igor_es/igor-es-waking-up

BUSHI (Szymon Kubiak) - swoją karierę z deckami rozpoczął w 2005 roku. Pierwszy styl muzyczny, w którym odnajdziemy sety tego DJa to Drum And Bass rozwijany na imprezach w „Podziemiach Piotrkowskich Klubów” .Wychodząc z undergroundu, związał się z kultowym Łódzkim klubem BAGDAD, prowadząc cykl ChillOut Session. Już po kilku występach jego sety przybrały bardziej energetyczny charakter z gatunku House. W 2006 roku razem z DJem NEO, BUSHI zaczął gruntować swoją pozycję klubową organizując imprezy z cyklu House Music Nite w Łodzi oraz Piotrkowie Trybunalskim. Koniec 2006 roku przyniósł ogromy rozwój dzięki rezydenturze cyklu International Party w prestiżowym klubie Superstereo w Finlandii (Vaasa). Po powrocie do Polski łącznie z Igorem Szulcem (IGOR ES) założył agencję muzyczną pod nazwą PTB Agency. Od ostatnich dwóch lat jego styl muzyczny ewoluował do nurtu techno oraz tech house. W dzisiejszych jego setach nadal można usłyszeć zmiksowane style Dub Step oraz Breakbeat co przy głównym nurcie techno daje interesujące połączenie.

Sets:
http://soundcloud.com/szymonkubiak/bushi-mild-and-wild
http://soundcloud.com/szymonkubiak/bushi-after-the-river-1

Movie:

http://www.youtube.com/watch?v=HmieJA7PCrU

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: