22.04.2009 (środa) - Mazowiecka Scena Muzyczna
Zaproszenie
 Zaproszenie
ZaproszenieZaproszenie

Na kolejnej edycji cyklu Mazowiecka Scena Muzyczna wystąpią Wojtek Kubiak z zespołem De Pasion oraz Merkabah.

Ponadto na imprezie odbiędzie się premiera płyty MSM Vol.1!

http://myspace.com/mazowieckascenamuzyczna


Wojtek Kubiak
 Wojtek Kubiak
Wojtek KubiakWojtek Kubiak

Wojtek Kubiak

Na początku lat 90-tych jego hit "Hey Ho Rock'n'Roll", nagrany z własnym zespołem Chocolate Spoon, stale gościł na antenie Radia Zet, RMF FM i większości stacji lokalnych. Wkrótce piosenką zainteresowali się reklamodawcy i "Hey Ho Rock'n'Roll" pojawił sie na ścieżce dźwiękowej spotu reklamowego OXY koncernu SmothKlineBeetcham. Następnym utworem, który trafił do spotu reklamowego OXY - był "Big Fat Mama". Wojtek Kubiak wraz ze swoim zespołem wspomagał Sir Boba Geldofa podczas jego trasy po Polsce, był gwiazdą kultowego festiwalu w Jarocinie, zagrał
wspólną trasę koncertową z Lady Pank. Również CANAL+ zaprosił Wojtka do zagrania letniej trasy koncertowej.

Kolejnym przebojem autorstwa Wojtka Kubiaka stała się piosenka "Jestem Wolny". Ten utwór żyje już własnym życiem. Stał się między innymi ozdobą niezwykle popularnego serialu Telewizji TVN - "Magda M." Również utwór "Dziki Sen" trafił do telewizji, na ścieżkę dżwiękową nagrodzonego na
jednym z festiwali filmowych serialu "Dziki" Telewizji POLSAT.
Wojtek Kubiak ma na koncie tysiące koncertów, w CDQ zaprezentuje swoje najnowsze piosenki,
a towarzyszyć mu będzie *DePasion*.

DePasion
 DePasion
DePasionDePasion

DePasion

Zespół składa się z młodych
studentów z katowickiej Akademii Muzycznej. Postanowili oni robić coś więcej niż ćwiczenie w sali i "koncertowanie" na egzaminach. W ten sposób narodziła się idea De Pasion. Grają głównie utwory Astora Piazzolli, ale w repertuarze mają również szeroko pojętą klasykę. De Pasion to kwartet smyczkowy - skrzypce, altówka, wiolonczela, wzbogacony o akordeon. Dzięki temu wykonywane przez De Pasion tanga zadziwiają autentycznością, tym bardziej, że wykonywane są z prawdziwą pasją.

Pomimo młodego wiekiu członkowie zespołu mają już na koncie wiele koncertów, łącznie z występami na najbardziej prestiżowych festiwalach świata, w tym Warszawskiej Jesieni, oraz na Islandzkim Festiwalu Muzyki Kameralnej.
Koncertowali w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Austrii, Niemczech, Czechach, Rosji, Portugalii, Włoszech. Są laureatami konkursów klasycznych i jazzowych.

Merkabah
 Merkabah
MerkabahMerkabah

Merkabah

To kwartet powstały pod koniec 2007 roku, który za swój cel stawia eksperymentowanie z wyświechtaną formułą przestrzennego i psychodelicznego rocka oraz tworzenie impresywnych pejzaży dźwiękowych. Muzyka zespołu stanowi połączenie awangardowego metalu, przejmujących melodii, silnego łamania rytmów, psychodelii oraz inspiracji muzyką improwizowaną, noisem, wpływami etnicznymi, elektronicznymi oraz ambientem, nie identyfikując się przy tym z żadną z wymienionych etykietek.

http://www.myspace.com/merkabah

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: