21.06.2013 Benefit dla Serhata

21 czerwca miała odbyć się impreza pod tytułem „PALI SIE!!! UZLAŞMA YOK YANGIN VAR!!!” z udziałem tureckiego artysty awangardowego SERHATA KOKSALA - twórcy multimedialnego projektu 2/5 BZ. Był jednym z organizatorów protestu w obronie parku Gezi w Istambule.
W sobotę 1go czerwca dowiedzieliśmy się, że wskutek ataku policji Serhat został poważnie ranny i czeka go długotrwała rehabilitacja. Z przyczyn oczywistych nie dotrze do Warszawy.

Impreza miała być także połączona ze spotkaniem KOMITETU OBRONY LOKATORóW na temat pożarów i samowolki developerów w Warszawie i w İstambule, a Serhat miał podzielić się doświadczeniami działaczy tureckich.

Wspólnie z artystami, którzy mieli wystąpić z Serhatem, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie projektu. Z małą różnicą – będzie to impreza benefitowa, a cały dochód z biletów zostanie przekazany Serhatowi. Znamy go bardzo dobrze i wiemy, że w sytuacji, w której się znalazł, taka pomoc będzie mu potrzebna.

Wydarzenie ilustruje plakat zaprojektowany przez Serhata. 

W trakcie imprezy będziemy puszczać projekcie filmów, kolaży i animacji projektu 2/5 BZ.

PLAN IMPREZY: 
PALI SIE!!! UZLAŞMA YOK YANGIN VAR!!!
KONSER VARŞOVA 21.06., start:21.00., cena biletu: 10,-
- 2/5 BZ ''Istanbul Courthoustep'' (norientalcore audio / video) by SERHAT KOKSAL – nie wystąpi
- NAJAKOTIVA SOUNDSYSTEM (acid-electro-industrial)
- DJ OTTOMANSKi VJ SOBİESKULLAH 
- LADY AARP (aarp ambient dub)
DJs:
- EVIL PHIL (thrash'n'step)
- KAROL SU/KA (acid house 88)
- DVJ KONDOMINIUM (trasz PL/rap 90)
- CIUCIU ALMONDE (breakcore/industrial/digital hc)

WIĘCEJ O ARTYŚCIE:
Serhat Koksal to turecki artysta awangardowy od 1986 roku związany z istambulskim undergroundem i zajmujący się takimi dziedzinami jak muzyka elektroniczna, video czy kolaż. Na stałe mieszka w Istambule, niemniej jednak jego twórczość znana jest w całej Europie. Występował też w Rosji i USA. W Polsce wystąpił kilka razy, m.in. w Centralnym Domu Qultury w Warszawie w styczniu 2002 roku oraz w nieistniejącym klubie Punkt w Warszawie w listopadzie 2004.
W ramach swojego nieustannie rozwijającego projektu 2/5 BZ (czyt. iki besz bez) Serhat komentuje kulturowe klisze i stereotypy na temat świata wschodu. Korzystając z różnych form od videoartu przez didżejskie sety po kolaż czy wlepki artysta ironicznie odnosi się do wyobrażeń na temat krajów ropą pły(o)nących. Ten projekt to mix nowoczesnej elektroniki, sampli z wokali z tureckich pieśni ludowych, tureckich marszy wojskowych, dźwięków tradycyjnego instrumentu strunowego saz czy darbuka.
W myśl zasady Serhata 'No Turistik No Egzotik Improvise/Electro Folk Cut' mamy do czynienia z bardzo awangardowym projektem, któremu kolorytu przydają liczne odwołania do tradycji. To multimedialne wydarzenie dopełnia projekcja video. 
Jest to jedyny turecki artysta, który zaliczył sesję muzyczną u legendarnego brytyjskiego producenta Johna Peela
www.myspace.com/2serhat5bz / www.myspace.com/2bolub5z / http://conkzine.2-5bz.com/

Bio pozostałych artystów będziemy uzupełniać.

Info

Start: 20:00
Wstęp: 10 zł


serhat benefit
(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: