21.01.2012 (sobota) DUB BANGERS V.8

Info

Start: 21:30
Wstęp: 10 zł / 15 zł po 24:00


DUB BANGERS, czyli comiesięczna dawka soczystego basu w stolicy. Na ósmą edycję oprócz warszawskich wyjadaczy przełomowych dźwięków zagrają dla was sprawdzeni producenci i DJe z całego kraju tworzący scenę dubstep.  Wydarzenie, będzie nie tylko zgromadzeniem wybitnych gości, ale także możliwością doświadczenia klimatu, który po brzegi wypełni wszystkie arterie CDQ. Jako, że dubstepowa przestrzeń teleportuje was w subliminalny wymiar percepcji dźwięków,  to dla równowagi i balansu z drugiej sceny będziecie mogli skomunikować się z głębszymi wymiarami doświadczenia za pomocą techno, deep, minimal i uk bass. 


 

--  DUBSTEP phase --

AURICOM // DOBREBITY.PL / BIAŁYSTOK
DUBSKNIT // DOBREBITY.PL / KRK
BLACKLEG // DUB EXCITERS / Częstochowa
DUB EXCITERS (Blackleg, ICDub & Zrywa) // Częstochowa
ZRYWA
ROOT SHOT / Waste Over / Wwa
MARKY // Płock / Warszawa

-- FUTURE phase -- UK BASS, TECHNO, DEEP, MINIMAL --

MCQ // FLUMO / APPARITION RECORDINGS
JAN PIOTR SZATAN // GŁĘBOKIE PASMO / Warszawa
JAC. KA // REMANENT / Warszawa
MRUFIGONE // [v]lepvnet / Warszawa
PAIK // TRIPPIN HEADZ / Warszawa


AURICOM // DOBREBITY.PL / BIAŁYSTOK
Krótko, zwięźle i na temat - sety Auricoma - gwarancja grubego dźwięku!  Mówi o sobie:  ,,Gram kawałki, utwory, dźwięki i wiele innych rzeczy. Zacząłem mając  15 lat i od tamtej pory tysiące kilometrów przejechałem z płytami. Teraz najbardziej pociąga mnie w muzyce tłustość  brzmienia jakie niesie za sobą np. dubstep, glitch hop, oraz niezmiennie rap i jungle."
http://soundcloud.com/auricom/
http://www.mixcloud.com/auricomebm/
http://up2d8.pl/

DUBSKNIT // DOBREBITY.PL / KRK
Jako jeden z nielicznych w tym kraju, jest znawcą języka, który służy uzyskiwaniu pożądanego gatunku muzycznego.  Jest niezwykle skromny, choć nie ulega wątpliwości, iż śmiało mógłby skonstruować dobrą płytę, posługując się tylko dźwiękami kawałków żywności, figur geometrycznych i śladów zwierzęcych. Ci, którzy znają jego twórczość, wiedzą, iż potrafi skomponować niemalże wszystko….choć w tym przypadku wszystko przed nami, a tym bardziej tymi, którzy go jeszcze nie znają! wg future-bass.pl: “to jeden z najlepiej zapowiadających się producentów tego roku !”
http://soundcloud.com/dubsknit

BLACKLEG // DUB EXCITERS / Częstochowa
Polski producent i dj. Przygodę z muzyką rozpoczął wraz z pojawieniem się w domu pierwszego komputera. Wychowany na dźwiękach J. M. Jarre’a, Vangelis, M. Bilińskiego rozbudził w sobie pasję do muzyki elektronicznej. W 1997 roku nastąpił pierwszy kontakt z muzyką klubową. W jego mieście grano wtedy głównie minimal oraz detroit. W 1998 roku przyszła pora na drum’n'bass. Zafascynowany tym gatunkiem zaczął tworzyć pierwsze produkcje na nieśmiertelnym FastTrackerze. Jako producent starał się rozwijać swoją pasję, w 2002 roku zgłosił się do udziału w konkursie dla producentów muzyki połamanej “Made In Poland” organizowanym przez legendarną załogę Sonic Trip. Jego utwór “Life Arena” znalazł się w finałowej dziesiątce. Rok później podczas drugiej edycji konkursu w finale znalazł się jego “Monolith”. Utwór ten znalazł się również na oficjalnej składance “1st Selection of Made In Poland”.
Przygoda z graniem rozpoczęła się w 2002 roku kiedy to wraz z dj. Magnetic, dj. Exasperem oraz dj. Evilem zaczęli organizować w Częstochowie imprezy drum’n'bass. W roku 2004 wraz z Magnetic’em, dj. Peet’em z Łodzi oraz z mc. JBM’em założyli crew Partizans. W składzie tym grali w Krakowie, Katowicach, Tychach, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi i innych miastach. Obecnie Blackleg skupia się na produkcji, w 2007 r. zaczął tworzyć i promować dubstep, w tym gatunku dziś czuje się najlepiej. Jego utwory wychodzą nakładem 5hz Records, Dubxtenr Rec., Subpressure i Apparition. 
http://www.facebook.com/blacklegmusic?sk=info
http://soundcloud.com/blackleg
http://www.myspace.com/blacklegdub

DUB EXCITERS (Blackleg, ICDub & Zrywa) // Częstochowa
Kolektyw założony na przełomie 2009/2010 roku który swój cel obrał głównie na promowaniu muzyki takiej jak dub, dubwise, uk steppers, jungle, dubstep. Każdy z nich stawiał już wcześniej kroki za konsoletą w różnych soundach. Pan_Zrywa reprezentant Care Bear Sound, ICDub zwany również jako ICU reprezentuje El Casei The Sensi Sound oraz Blackleg - dj i producent współzałożyciel Partizans Cru i wieloletni reprezentant bassowej Częstochowy. Wspólnie organizują cykliczne imprezy pod szyldem Drum N Step w Częstochowie gdzie zapraszali już gości takich jak RSD, Tom Encore, Wałek, Kwazar, Partizans Crew,  Dj Krzaku, Rude Boys Digital. Impreza cieszy się dosyć sporym powodzeniem w grodzie świętej wieży dzięki której udało się postawić na nowo kulturę basu w tym miejscu. Jednym zdaniem "Trzech skromnych typów którzy kochają bass a imprezom mówią stanowcze czemu NIE!"
http://soundcloud.com/dubexciters

ZRYWA
http://www.mixcloud.com/Zrywa/

ROOT SHOT / Waste Over / Wwa
Ostre sety, konkretne brzmienia. Zaczął grać na rejwach w Sztokholmie, tam spragnione mocnego basu nimfy skłoniły go do przejęcia mixera. Robi zamieszanie! Strzela bulletami o kalibrze nie mniejszym niż 80 bpm. Kałasz miotający broken beaty i jungle. Atakuje dubstepem, a niedostymulowanych wbija w grunt masywnym d'n'b. Penetrował dźwiękiem i bity siekał na niezliczonej ilości imprez m.in. w CDQ, Saturatorze, 5-10-15, na Elbie, 3 Kolorach, Śnie Pszczoły. Spędy nad Wisłą i fabryczne undergroundy muzyczne - też jego sprawa, więc...nie ma zlituj. Będzie balanga!
http://www.facebook.com/ROOTSH0T
http://www.myspace.com/ROOTSHOT
http://soundcloud.com/root-shot

MARKY // Płock / Warszawa
Dubstepowy meloman - preferuje unikatowe winyle z dobrych labeli. Poda wam dousznie solidną dawkę endorfin w postaci głębokiego dubstepu.
http://soundcloud.com/marky-3


-- FUTURE phase -- UK BASS, TECHNO, DEEP, MINIMAL --

MCQ // FLUMO / APPARITION RECORDINGS
Dj i producent. Swoją przygodę z graniem zaczynał od muzyki house i minimal techno, jednak nigdy nie ograniczał się do słuchania tylko i wyłącznie muzyki elektronicznej. Od wczesnych lat wychowywał się na dźwiękach Led Zeppelin i Black Sabbath, z wiekiem przyszedł death, black i hardcore. Do reggae i dubu było już z górki. W roku 2004 rozpoczął na poważnie przygodę z produkcją, na swoim koncie ma kilka wydawnictw w klimacie minimal / tech house m.in dla hiszpańskiego Flumo oraz rodzimego Homage Records. Jesienią 2008 roku zajął się A&R wytwórni Apparition Recordings, w której to została wydana pierwsza polska składanka okołodubstepowa Lowfreq Poland. Obecnie trwają prace już nad trzecią odsłoną tej składanki. Ponadto od dłuższego czasu współpracuje z portalem Muno.pl (dawna Muzikanova.pl), gdzie można znaleźć jego recencje, zapowiedzi i wywiady. Obecnie jego produkcje to wypadkowa dubstepu, techno, garage i szeroko pojętej muzyki  elektronicznej.
https://www.facebook.com/hellomcq
http://soundcloud.com/mcq
http://www.mixcloud.com/MCQ

JAN PIOTR SZATAN // GŁĘBOKIE PASMO / Warszawa
Dj i od niedawna również promotor. Zaczynał uczestniczyć w sonicznej kulturze, gdy Chain Reaction serwowało legendarne blaszane płyty i od tamtego momentu ofiara „dubowego ukąszenia”. Stawia na ciekawe muzyczne zjawiska i ‘prime selection’ bez względu na gatunek i styl. Dubstep, minimal, techno, future bass, reggae, disco, Detroit, Berlin, Bristol, Londyn, Birmingham, Kingston, Warszawa. Jego sety to miarowy grzmot stopy, zmysłowe subbasy, muskające membrany uszne hi-haty, intrygujące brzmienia, a nad tym wszystkim, gdzieś w tle szumy, zewy, nokturny. Wszystko rozpisane na staroświecki analogowy zestaw gramofon + winyle.
http://soundcloud.com/janpiotrszatan

JAC. KA // REMANENT / Warszawa
Człowiek zajawka. poszukiwacz deepowych brzmień. lubi nastrojowe granie przeplatane mocniejszymi bangerami. Od Detroit przez Techno, Minimal, Deep House, nawet do drum'n' bassu. Dobrze czuje się w dłuższych setach i b2b. Jak sam określa swój styl: funkyminimaltechno. Grał w większości Warszawskich klubów z czołówką Polskiej sceny techno, oraz takimi postaciami jak Pierr Bucci czy Isolee. Inicjator projektu Remanent i cyklu imprez Deep, Down & Dirty. Jego dewiza: Zajawa to Podstawa!
http://soundcloud.com/jac-k/dj-jac-k-rehab-002
http://www.facebook.com/remanent.wwa

MRUFIGONE // [v]lepvnet / Warszawa
Dubstep-er, break-er, drumnbass-er. Kocha muzykę, żyje nią i oddycha. Wszelkie emocje z tym związane wypuszcza w eter. Jest zupełnie nowym i młodym grajkiem na scenie. Posługuje się wyłącznie komputerem, propagując w ten sposób zabawę muzyką nawet w domowych czy garażowych warunkach, dla wszystkich! W CDQ zaprezentuje gorący koktajl brytyjskich gatunków.

PAIK // TRIPPIN HEADZ / Warszawa
Kolekcjoner płyt "od małego" i w sumie od tego się zaczęło. Przesłuchiwane winyle ze stosu na starej unitrze w końcu musiały znaleźć miejsce na djskim gramofonie. Podaje spontaniczne sety, fristajluje płytami i znakomicie mu to wychodzi.
http://www.facebook.com/pages/Paikmeister/223052324377776
http://soundcloud.com/paikmeister 

▲▲ SUPPORTED BY:
NOT4TOYS
DNB.PL
RADIO KAMPUS
MOWIANAMIESCIE.PL
DUBSTEPFORUM.PL
PLACDEFILAD.PL
GRUBABIBA.PL
DUBSTEP POLSKA
REGGAENET.PL
DUBMASSIVE.PL
PORA.PL
EMMA PAK
WME
MUNO
WHOPWHOP

▲▲ 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: