20.02.2010 (sobota) Frequency Response pres. Strobo atak

Info

Start: 21:00
Wstęp: 15 zł


Ulotka
 Ulotka
UlotkaUlotka

Zagrają:

ECHOPLEX, EPROM, E.H.O, RECK, KAVKA, H108

Pierwsza impreza w lubelskim klubie Soundbar była energetycznym sukcesem:  powróciła stara dj-ska gwardia, a razem z nią bezkompromisowe granie i energia z lat 90-ych, kiedy to muzyka elektroniczna eksplodowała w Polsce.

Frequency Response chce przywołac te czasy. Gramy tylko z winyli, gramy tylko Live akty z instrumentów analogowych, samplerów, aparatów perkusyjnych. Gramy muze która nie tylko posiada w sobie wartość stricte dancefloorową ale przede wszystkim niesię ze sobą ładunek emocjonalny. Nie skupiamy sie i nie zamykamy w stylach, miksujemy wszystko co uważamy za dobre I dzielimy się tym z Wami. 10 lutego zapraszamy do warszawskiego CDQ. Nasze motto to NO PC, NO CD i NO BS - czyli bez laptopów, bez cd playerów i bez ściemy.

ECHOPLEX

To postać znana nie tylko w Polsce i nie od dziś. To wlaściciel 3 wytwórni płytowych, producent, rezyser dzwieku, dj. Jego niezapomniane live akty sięgaja raczkującej sceny muzyki elektronicznej w Polsce oraz pierwszych imprez w klubach jak Blue Velvet, Hybrydy, Czarny Kot, Trend, Eskulap, Huta, Gwint, Grota, Mega Club, Kanty, Sfinks, Souxie Towers, Hormon, Akademia, Forty, Odlot, Hades oraz wielu innych. Ponadto wystepowal na takich festivalach jak Creamfields, Awakenings, Astigmatic, DEMF, Soundtropolis, Orion Hall, Pohoda, Svojsice, Parada Milosci, Rittmatica, Summer of Love, Apex Project, Free Form Festival. Echoplex jest odpowiedzialny za znaczące produkcje muzyczne na całym świecie. Niektóre z nich ukazały się na takich wytwórniach jak: Synewave, Kanzleramt, Tresor, M_nus, Mute, LL, Black Nation, End To End, Hertz, Torema, jak i na jego wlasnych labelach: Soleil, Soundlite oraz DEAF. Jego pasja, zainteresowanie oraz intensywne zaangażowanie są głęboko zakorzenione w przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości muzyki elektronicznej.

http://www.myspace.com/peterechoplex | http://www.myspace.com/soleilrecords

DJ EPROM

(Michał Baj) to jeden z najbardziej utalentowanych turntablistów w Polsce. Jest DJ-em oraz producentem. Eprom w 2003 roku został finalistą konkursu "Pop DJ", a w 2004 zdobył tytuł Mistrza Polski konkursu "Pop DJ". W 2003 roku zdobył 5. miejsce na ITF Polska w kategorii advancement. W 2004 zdobył 3. miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata Vestax Extravaganza Eastern Europe, 4. miejsce na Mistrzostwach Europy ITF w kategorii scratching. Jest również zwycięzcą internetowego konkursu Skrecz Battle z 2004 roku. Zdobył wtedy również tytuł Mistrza Polski ITF w kategoriach scratching i advancement. Ma na swoim koncie dwa w pełni autorskie projekty: EMO - Funky Emotions EP (2003) i Commodore The Data Wars LP (2005). W 2005 wywalczył tytuł v-ce Mistrza Europy ITF w kategorii scratching, W roku 2006 DJ Eprom zdobył 1. miejsce w eliminacjach ITF Kraków, 1. miejsce Rodec Scratch Challenge - Turntable oraz 1. miejsce Rodec Scratch Challenge - Scratch. Ma na swoim koncie w sumie sześć tytułów Mistrza Polski Federacji ITF/IDA i ten najważniejszy Tyuł Mistrza Świata turntablistów w kategoriach Technical oraz Show. Współpracował z: Q-Bert, X-MAN, Tonny Vegas, Unkut, Rafik i z wieloma innymi.

http://www.djeprom.comhttp://www.myspace.com/djeprom

E.H.O

Rok 95 to początek przygody z czarną płytą, gramofonami i mikserem, który w niedługim czasie owocuje pierwszymi imprezami granymi w warszawskich klubach takich jak Blue Velvet. Okres ten charakteryzuje się kłopotami ze zdobyciem płyt po które organizować trzeba specjalne wyjazdy zagraniczne. Problem ten rozwiązuje sklep płytowy który powstaje przy ulicy Próżnej, staje się on miejscem spotkań ludzi zaangażowanych w lokalną scenę muzyki elektronicznej. Po imprezach w Warszawie przychodzi czas na grę w klubach rozsianych po całej Polsce. Rozwijająca się pasja i ciekawość doprowadza do pierwszych prób producenckich, wraz z Cezem, Krisbem, Echoplexem oraz innymi wykonawcami angażuje się w pierwsze projekty wydawnicze, będące kompilacjami utworów wyżej wymienionych. Electrical Hazard - Agencja Artystyczna Mtj 1997r, Analog Test - S.P Records 1998 r oraz dwie składanki dla wytwórni Trans Records w 1998r. Od tej pory Live act jest dominującą formą przedarcia się do świadomości odbiorców muzyki technicznej w krajowych klubach. Aktywność producencka i klubowa w formie gry z winyli jak i live act kontynuowana jest do 2001r, od którego to następuje przerwa do października 2009.

RECK

Jako poczatek swej przygody z gramofonami i mikserem uznaje przełom 94/95 roku kiedy to publicznie zaczynał miksować płyty. W tym tez okresie pracował w pierwszym warszawskim sklepie z plytami vinylowymi przy ulicy Próżnej gdzie miał okazje poznac smietanke polskiej sceny technicznej. Mając mozliwosc dotarcia do płyt z niezalezną muzyką elektroniczną studiował katalogi wiedeńskiego Black Marketu wybierając z nich perełki, nad których kontemplacją dokonywała się skuteczna edukacja muzyczna. Eksperymentując na czynniku ludzkim grywal w historycznym juz dzis klubie Blue Velvet. Nastepnie wraz z Froggy'm zaangażował się w kolejne przedsięwzięcie związane z szerzeniem muzyki - sklep plytowy Schron. Tam tez poznał Gigi'ego. Niedlugo potem powstala minimalna prawda, kolektyw djski prezentujący taneczne odmiany ambitnej muzyki elektronicznej. Do najwiekszych osiagniec tej formacji, w ktore wklad mial reck byl cykl udanych imprez w klubie kotły oraz audycja minimalna prawda emitowana na falach radiostacji w kazdy piatek o polnocy az do 2002r. W polowie 2002r. reck wraz z pejot'em i none'm postanawiaja powolac nowy kolektyw. Powstaje Neotronika. Glowna przeslanka staje sie JAKOSC i zero kompromisu dla wszechobecnego taniego tandeciarstwa lgnacego sie w klubach. Projekt nie jest nastawiony komercyjnie a imprezy promowane przez Neotronike skierowane sa do osob potrafiacych docenic walory estetyczne prezentowanej muzyki. Reck grał wielu klubach w całej Polsce. Najbardziej ceni sobie imprezy, na które ludzie przychodzą zeby posłuchać dobrych dzwiekow w milej atmosferze. W swoich zainteresowaniach muzycznych najwiecej miejsca powieca szeroko rozumianej elektronice: od ambientu przez post-rock, post-techno, click techno, minimal, elektroniczny dub po experimental.

KAVKA

Gra od 2002 roku.Jego ulubiency to:Regis , Surgeon, The Advent, Sleeparchive, Exium, Oscar Mulero, ancient GRAŁ miedzy innymi z:Trias (tresor berlin) Beaks (tresor berlin), Marcel Heese(trsor HQ berlin) Lars S. berlin, Echoplex, Dj Extasy, Essence i wielu innych. Grywał rowniez w Sopockim sfinksie na imprezach Technosoul, Minimal Nation.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: