20.01.2012 (piątek) - La Vida Es Un Carnaval: Adios, Fanaberia & Alterlatino Soundsystem

Info

Start: 20:00


La Vida Es Un Carnaval: Adios, Fanaberia & Alterlatino Soundsystem
Ognista karnawałowa fiesta w rytmach latynosko-funkowo-rockowo-karaibskich. O żywe dźwięki do potupania nóżką zadbają zespoły Adios i Fanaberia. Ten pierwszy to jedyna w tej części RP grupa grająca muzykę określaną jako latin rock albo cumbia punk, ten drugi – energetyczna petarda funkowo-rockowa. A po koncercie będzie można pobujać się przy wywrotowych dźwiękach z Meksyku, Kolumbii, Argentyny czy Kuby, serwowanych przez Alterlatino Soundsystem.


 

Adios to rozbujany wehikuł, który pędzi ponad granicami geograficznymi i kulturowymi. Powstał z miłości do muzyki, jakiej próżno szukać w polskich sklepach i rozgłośniach radiowych. Zainspirowani twórczością takich artystów, jak Los de Abajo, Julieta Venegas, Cafe Tacuba, Huecco czy Juanes zapragnęliśmy przeszczepić na rodzimy grunt ich dokonania, a przy tym stworzyć własną propozycję muzyczną. Nasza muzyka to egzotyczny koktajl stylów i brzmień. Połączenie latynoskich rytmów i przejmujących melodii z elementami reggae i ska, wzmocnione punkową energią i zagrane w klasycznym rockowym składzie. Całości dopełnia zmysłowy, kobiecy wokal oraz hiszpańskie teksty.

Zagraliśmy dotąd kilkadziesiąt koncertów, wywołując u słuchaczy skrajne reakcje: od konsternacji i niezrozumienia przez ciekawość po radosne szaleństwo. Współpracowaliśmy z meksykańskim DJ-em, zostaliśmy też zaproszeni przez Ambasadę Chile do udziału w specjalnym koncercie na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w tym kraju. W maju 2010 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w 23. edycji Piaseczyńskiego Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Muzycznych „Pepe”. W kwietniu 2011 r. weszliśmy do studia Serakos, by pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich (znanych ze współpracy m.in. z Riverside, Partią czy Kometami) nagrać materiał na nasz pierwszy profesjonalny maxi-singiel, zatytułowany „Cariño Digital”.

Skład:
Kasia Świrkowicz - śpiew
Marek Świrkowicz - gitara
Piotrek Wąsiewicz - gitara
Tomek Stasiak - bas
Janek Zasztowt - perkusja

http://www.myspace.com/grupoadios 

Fanaberia
punkrock umarł, FunkRock żyje. 

Fanaberia istnieje już 10 lat z okładem. Początkowo jako kwartet z dwoma gitarami w zestawie, a później jako trio zespół poruszał się w klimatach melodyjnego rocka odnosząc sukcesy na mazowieckiej scenie. Od zeszłego roku  znów w kwartecie, ale ciągle w klasycznym instrumentarium bas- perkusja-gitara Fanaberia powróciła z nowym świeżym materiałem napędzanym funkiem i niezwykłym, mocnym głosem Eweliny. Niebanalne teksty ciągle stanowią o sile grupy.

Skład:
Ewelina Kawka - głos
Tomek Pakuła – gitara
Radek Kluś - bas
Maciek Nowak - perkusja 

http://www.facebook.com/fanaberia69
http://www.fanaberiatomy.republika.pl

 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: