1.03.2013 OPA

Opa - koncert

Aby zarezerwować bilet wypełnij ponizszy formularz!

Twój e-mail *
Imię i nazwisko *
Ilość biletów *
 

To projekt sceniczno-klubowy z ponad dziesięcioletnim stażem prosto z Petersburga – multikulturalnej stolicy Rosji. Tam właśnie się spotkali i połączyli swe siły muzycy OPY!, pochodzący z różnych zakątków dawnego Związku Radzieckiego. Dzięki inspiracji, którą wynieśli z odmiennych tradycji i niebanalnych doświadczeń, zaczęły powstawać utwory na miarę wschodnioeuropejskich i narodowych szlagierów rosyjskich w urbanistycznych petersburskich aranżacjach. 

Czar i kicz a-la Kusturica harmonijnie łączy się tu ze stadionową energią i inteligentnym humorem piterskiego undergroundu. Teksty OPY!, zaprawione w świeżej ironii wobec chaosu współczesnego świata, jego absurdów i stereotypów, podane w muzycznie najlepszym wydaniu, są celną odpowiedzią na wszechobecny przesyt kulturą glamour. Dzięki ich trafności i poczuciu humoru, szybko wędrują między ludzi jako łatwe do zapamiętania hity-podśpiewki.

Zawarte w ich kompozycjach prostolinijność ska, melodyjność klezmeru, liryczność reggae, lekkość swingu, bałkański ogień oraz mnóstwo radosnej energii – to podstawowe składniki utworów OPY!, mających to do siebie, że najtrudniej jest wybrać ulubiony. To wszystko za sprawą głębokiego, niemal operowego wokalu frontmana Griga Spiridonycza, wspomagającego się puzonem; wirtuozerskiego, klezmerskiego klarnetu Ilyi Gindina; młodej, świeżej gitary Romana Shindera; solówek saksofonowych Evgenya Pushkareva; dojrzałego basu Dmitryja Khramtsova oraz perfekcyjnej, rytmicznej perkusji Zheki Lizina, który jest również autorem większości tekstów i muzyki.

Członkowie OPY! - jak mówią sami - są kontynuatorami tradycji paradnych orkiestr dętych i tak jak one rozbrajają wszystkich muzyką pełną niepohamowanej radości i zaraźliwych rytmów, do których po chwili się tańczy na stole lub skacze ze sceny. Wszędzie, gdzie się pojawią, niezależnie od przestrzeni i rodzaju publiczności, zaraz się udziela rozbrajający szampański nastrój.

www.o-p-a.ru

OPA! na Youtube:
http://www.youtube.com/user/lizinspb#p/c/EC265F6B8E9C6796

Skład zespołu: Grig Spiridonych - wokal, puzon / Ilya Gindin - klarnet / Roman Shinder - gitara elektryczna / Evgeny Pushkarev - saksofon / Dmitry Khramtsov - gitara basowa / Evgeny Lizin - instrumenty perkusyjne, teksty, muzyka i reprezentacja zespołu

Dyskografia: „Сингл” (Singiel), 2006 / "Жэ" (Że), 2008 / "Дары Природы" (Dary przyrody), 2009 / „Под Покровом Нощи" CD+DVD (Pod osłoną nocy), 2010 - płyta nagrana wspólnie z Psojem Korolenko / "Накурилах" (Nakurilah), 2011 / Roots Power, 2013

Koncert zespołu OPA! 1 marca będzie pierwszą prezentacją ich najnowszej płyty Roots Power (2013) w Polsce.

Info

Start: 20:00
Wstęp: 20zł / 15zł (z rezerwacją!)


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: