19.03.2011 (sobota) Myster Möbius (FR/ HU)

Info

Start: 20:00
Wstęp: 15 zł


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat

Myster Möbius (FR/ HU)

INSTRUMENTALNY WIZUALNY TRANS / HIPNO – ROCK

www.myspace.com/mystermobius

a po koncercie:

Dj Imigranci 

 

Myster Möbius wreszcie postanowił zawitać do Warszawy i zaprezentować bogactwo swojego instrumentalnego i wizualnego hipno-rocka w Spółdzielni CDQ . Goszcząc wielokrotnie na scenach Europy Środkowej, francusko-węgierski kwartet, który stał się wielkim odkryciem prestiżowego festiwalu Sziget w Budapeszcie w 2008 r., po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

Zespół tworzy trzech muzyków porywających siłą i dynamizmem transowych kompozycji rockowych: János Hegedűs, założyciel legendarnej w latach 90-ych węgierskiej grupy Masfél, którego fascynująca gitara basowa ociera się o styl Primusa, perkusyjny wulkan - Bastien Champenois i Benjamin Constantini z gitarą elektryczną rozwydrzoną jak jego broda, a także VJ-ka, Brigitte Kull, wprowadzająca na scenę szał kalejdoskopowych animacji artystycznych. Ten wir dźwięku, rytmu, światła i obrazu może kojarzyć się z największymi bestiami space-psyché jak Gong lub Ozric Tentacles, chociaż Myster Möbius to absolutnie unikalny żywioł sceniczny. 

Zespół właśnie wydał swój pierwszy krążek zatytułowany po prostu Album 1, który promuje serią koncertów w Europie Środkowej w towarzystwie najciekawszych grup lokalnego undergroundu, jak Chikiliki tua na Słowacji lub Körai Öröm na Węgrzech.

Dj Imigranci to bałkański bit, disco russe i klezmer, a także mnóstwo innych dźwięków, wprawiających w mocno taneczny nastrój. Wyobraź sobie wesele żydowskich Kolumbijczyków w barze serbskiego motocyklisty podczas Oktoberfestu w Monachium. Będzie jeszcze lepiej lubgorzej, to zależy. O imprezie Dj Imigranci jedni mówią wódka bit, inni - wielkie nie wiadomo co. Będzie wesoło, patetycznie i z rozmachem.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: