19.01.11 (środa) Viva la Białoruś!!!

Info

Start: 19:00
Wstęp: 10zł


дуэт рок-н-рол л
 дуэт рок-н-рол л
дуэт рок-н-рол лдуэт рок-н-рол л
Leonid Pavlionok
 Leonid Pavlionok
Leonid PavlionokLeonid Pavlionok
Leonid Pavlionok Nagual
 Leonid Pavlionok Nagual
Leonid Pavlionok NagualLeonid Pavlionok Nagual
Stowarzyszenie MY
 Stowarzyszenie MY
Stowarzyszenie MYStowarzyszenie MY

UWAGA! Dla 15 pierwszych osób Dom Kultury Śródmieście ufundował książkę pt.
"Suplement poetycki ze współczesnej liryki białoruskiej" w redakcji Adama Pomorskiego.


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat

Leonid Pavlionok & Benjamin Cope

(Nagual & Malanka Orchestra Unplugged)

W ramach obchodów Święta Jordanu – ostatniej części Noworoczno- Bożonarodzeniowych Świąt według kalendarza juliańskiego ZapraszaMY na wyjątkowy koncert Leonida Pavlionka z Białorusi – lidera zespołów Nagual i Malanki Orchestry ze specjalnym udziałem Bena Cope’a – naszego warszawskiego Anglika, klarnecisty Naguala, członka ukraińskiego Choru Hluhonimych.

Po koncercie Imigrant Afterparty - huczna muzyczna wędrówka po Paragwaju, przedmieściach Taganroga, zaułkach Leningradu i Odessy, portach Marsylii i weselach Bamako.

Leonid Pavlionok to czołowa postać mińskiej alternatywnej sceny muzycznej. Multiinstrumentalista, kompozytor, autor wielu różnorodnych projektów muzycznych. Założyciel i lider etnicznej grupy Nagual, której twórczość jest tak oryginalna, że da się ją zakwalifikować jedynie do kategorii muzycznej „nagual”. Leonid gra tu na całej gamie instrumentów perkusyjnych, bębnów pochodzących z różnych stron świata i – co najciekawsze – śpiewa w wymyślonym przez siebie nagualskim języku. Tego lata przywiózł do Warszawy swój nowy zespół – Malankę Orchestrę. To mała orkiestra, grająca muzykę zainspirowaną melodiami cygańskimi, klezmerskimi, rytmami samby i ska oraz tradycyjnymi pieśniami Leonida Utiosowa czy Siergieja „Sznura” Sznurowa. W środę Leonid Pavlionak z akompaniamentem gitary i gościnnym udziałem Benjamina Cope'a wykona najciekawsze utwory z repertuaru Naguala i Malanki. Przedstawi także swoje najnowsze solowe kompozycje. Mamy nadzieję, że dorzuci również kilka coverów Leningradu – jest w tym świetny.

Zapraszamy gorąco do CDQ. Przy okazji będzie można obejrzeć unikalną wystawę “Ulotna Historia Muzyki w Warszawie 1989 – 2009” napić się ukraińskiego piwa i być może zjeść odgrzewany barszcz po Szczedromu Weczori.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: