06.12.2009 (niedziela) Ściana i Yoga Terror

Info

Start: 20:00
Wstęp: wolny


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat
Ściana
 Ściana
ŚcianaŚciana

Ściana

Ściana to białoruski zespół, który istnieje na scenie rockowej od 1999 roku. Za założyciela zespołu uważa się perkusistę Aliaksieja Kuźniacowa, który zaraził wszystkich ideą wspólnego projektu. Od samego początku do zespołu należeli również gitarzysta Paweł Procharau i basista Andrej Klimus. W 2001 roku do muzyki Ściany został włączony saksofon. Połączenie szorstkiego brzmienia gitary i melodyjności saksofonu szybko stało się znakiem rozpoznawczym zespołu.
W 2003 roku Ściana zdobyła główną nagrodę Radia Polonia na festiwalu Basowiszcza. Od tego czasu zespół z powodzeniem koncertuje głównie w Polsce, na Ukrainie i Białorusi oraz jest częstym gościem festiwali m.in. Węgorzewo 2006, wszystkie edycje festiwalu Basowiszcza począwszy od 2002 roku, Rock TransMisja w Giżycku, Union of Rock w Węgorzewie, BeeFree na Ukrainie, Men’s Fest w Mińsku  i wiele innych.
W 2005 roku ukazał się album „Ściana. Basowiszcza 2005”, który zawierał największe przeboje zespołu.
Muzycy ze Ściany przystąpili także do projektu „Viza N.R.M.”, w ramach którego wykonali cover piosenki „Ja jedu” . Warto zaznaczyć, że wykonanie zebrało bardzo przychylne opinie krytyków, a nawet uznano je za lepsze od oryginału.
Na koncercie zespół wykonana swoje największe przeboje jak „viasna.by”, „kałychanka”, „mozhna być”, „sliozy pad dazdzhom”, a także piosenki z najnowszej płyty, która ukaże się już wkrótce!

Więcej o zespole:
http://www.myspace.com/scianaby
http://sciana.by/

Yoga Terror
 Yoga Terror
Yoga TerrorYoga Terror

Yoga Terror

Chcemy podzielić się z Wami uzależniającym brzmieniem energetycznego i wybuchowego funk rocka, którym chcemy wyrazić otwartość na różnorodność kulturową i pozytywne nastawienie do życia obecne w nowoczesnym i szybko rozwijającym się świecie. Poprzez naszą muzykę chcemy stać się częścią wielonarodowościowej rebelii na rzecz poszanowania tradycji odmiennych kultur, harmonii i porozumienia ludzi o zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym, społecznym i ekonomicznym; chcemy stać się mikrofonem dla tych którzy milczą powodowani strachem, wątpliwościami, zdezorientowaniem lub prześladowaniem społecznym.

Więcej o nas: WWW.myspace.com/yogaterror

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: