18.09.2009 (piątek) Dub out of Poland III

Info

Start: 20:00
Wstęp: 25 zł


DOOP3 Okładka
 DOOP3 Okładka
DOOP3 OkładkaDOOP3 Okładka

Agencja Maken zaprasza:

DUB OUT OF POLAND PART 3
Płyta i impreza promocyjna 

Nowy sampler Dub Out of Poland (part 3) z drugą płytą dubstep!

http://myspace.com/duboutofpoland
http://www.antenakrzyku.pl
http://www.opensources.pl

 


 

Live and direct:

The Warmer Brothers
Sedativa
Praczas
Joint Venture Sound System
Radikal Guru
The Lordz
Matelon

Już na dniach nakładem Anteny Krzyku / Open Sources ukaże się trzecia część kompilacji polskich wykonawców nurtu dub – „Dub out of Poland”. Tym razem album będzie dwupłytowy i po raz pierwszy znajdą się na nim artyści związani ze stylem dubstep.  Będzie to pierwsza w historii próba prezentacji rodzącej się krajowej sceny dubstep.

Na nowym Dub out of Poland znajdą się między innymi takie zespoły jak Fireinthehole, Sedativa, Masala, Zebra, dubstepowe utwory Radikal Guru, The Lordz, Substacji, a także wykonania weteranów polskiego dubu Piotra Banacha, Wszystkich Wschodów Słońca czy ekipy Studia As One. Selekcji utworów dokonała ekipa odpowiedzialna za poprzednie, wydane w 2000 i 2003 roku części: Yama, Smoku, Mario Activator i Maken. Całość zmasterowano i dopieszczono w Studio AS One w Warszawie. W planie wydanie również wersji na dwóch płytach winylowych.

Sklepowa premiera albumu planowana jest na październik, ale już wcześniej będzie można go nabyć w trakcie imprezy.

dub time again!

W CDQ wystąpią

Radikal Guru
Urodzony w północnej Polsce, a obecnie mieszkający w Cork w Irlandii, Mateusz Miller. Dj i producent, łączący dźwięki reggae i dubstep. Od 2008 roku związany z wytwórnią Z-Audio. Zasłynął dubstep remixem legendarnego utworu Max Romeo "Chase the Devil".

The Lordz
Dwóch mieszkających obecnie w Warszawie zawodowych realizatorów dźwięku. Absolutne odkrycie trzeciej części składanki Dub out... Ich świeże i nowatorskie podejście do muzyki dubstep oczarowało twórców kompilacji, a przesłane nagrania stały się zaczynem drugiej, dubstepowej płyty albumu.

Sedativa
Warszawski skład muzyków z udziałem pochodzącego z Syrii muzyka Ramiego Al Ali. Debiutowali na Dub out of Poland utworem „Chanting the water away”. Od roku Sedativa pracuje nad swoim debiutanckim albumem zapraszając do współpracy wokalistę Dawida Portasza (Jafia Namuel, Rastasize).

Warmer Brothers
Dwójka muzyków i producentów. Twórca elektroniki i ambientu Vitalis Popoff oraz obdarzony niezwykłym głosem wokalista Bartek „MesBrutah” Dzienkiewicz. Na płytę przygotowali głęboko poruszający utwór Special Powers, który podczas imprezy zostanie wykonany live.

Sulphur Phuture
Nowy solowy projekt Praczasa, współzałożyciela warszawskich zespołów Masala oraz Village Kollektiv. Muzyka Sulphur Phuture to eklektyczny mix wielu gatunków muzyki elektronicznej (dub, breakbeat, d'n'b, dubstep), jazzu, a także brzmień akustycznych instrumentów.

Joint Venture Sound System & Studio AS One
Absolutni pionierzy polskiej sceny sound system, którzy w swoim secie dokonają przeglądu utworów zawartych na Dub out... Part 3. A także zaprezentują po raz pierwszy utwór „W ogródeczku dub” w realizacji studia AS One. Założycielami i właścicielami studia jest dwójka producentów muzycznych – Jarosław „Smok” Smak oraz Mariusz „Activator” Dziurawiec.

Matelon
Pochodzący ze Słupska, a mieszkający obecnie w Warszawie muzyk i producent, związany niegdyś ze space-rockowym zespołem Kawa. Na warsztat wziął wielki iracki przebój Yasa Khodhera „Marena Bikum Hamad”.

Oprócz nich na kompilacji "Dub out of Poland Part 3" usłyszeć można

FireInTheHole
Katowicki zespół live. Zwycięzca konkursu dla młodych talentów One Love Sound Fresh. W nagrodę zespół otworzył One Love Fest 2007 we Wrocławiu. Grupa wystąpiła u boku takich gwiazd jak Anthony B., Jah Shaka, Iration Steppas i inni. W 2008r. Fireinthehole zdobyła Grand Prix na festiwalu Ostróda Reggae Festival a w 2009 roku zdobyli główną nagrodę w konkursie młodych zespołów na festiwalu Maj Music w Katowicach.

Kadubra
Mieszkający w Gdyni muzyk, dj i producent. Debiutował w 2001 na składance Dub Out Of Poland. W jego dyskografii znajduje się szereg autorskich wydawnictw w większości winylowych. Współpracował z czołowymi polskimi wokalistami (Jarex, Symeon Ruta, Pablopavo, Bobone, Junior Stress) a także muzykami z zagranicy (między innymi: Tippa Irie, Echo Ranks, Vibronics, Earthground Combination).

SmokeDaCrackOFF
Krakowski projekt tworzony między innymi przez wokalistkę Kasię Molendę i producenta Piotra Krakowskiego. Krakowski na co dzień zajmuje się komponowaniem muzyki do seriali i filmów dokumentalnych. Wszystko realizuje i miksuje w swoim domowym studiu. Znakiem firmowym Kasi Molendy jest zmysłowy i delikatny głos.

MakaRon & Soundz of Freedom
Od lat mieszkający w Montrealu polski muzyk i producent Mariusz Wawrzyniak. W latach 80-tych był gitarzystą legendarnego zespołu reggae Gedeon Jerubbaal. Jego nagrania znalazły się już na pierwszej części kompilacji Dub out... Tym razem przygotował utwór wraz z warszawskim soundsystemem Soundz of Freedom.

Piotr Banach
Pochodzący ze Szczecina muzyk i producent. Współtwórca takich zespołów jak Kolaboranci, Hey i Indios Bravos. Pozostający ostatnio z dala od reggae Banach, na trzecią część składanki Dub out... przygotował z wokalistką Malwiną Degórską przejmujący utwór Blindub.

Studio AS One
Założycielami i właścicielami studia jest dwójka producentów muzycznych – Jarosław „Smok” Smak oraz Mariusz „Activator” Dziurawiec. Stworzyli wiele remixów dla krajowych oraz zagranicznych tuzów reggae, world music i dub – od Kapeli Ze Wsi Warszawa po Adriana Sherwooda i Rootsmana, a także Zion Train.

Warmer Brothers
Dwójka muzyków i producentów. Twórca elektroniki i ambientu Vitalis Popoff oraz obdarzony niezwykłym głosem wokalista Bartek „MesBrutah” Dzienkiewicz. Na płytę przygotowali głęboko poruszający utwór Special Powers.

Wszystkie Wschody Słońca
Pochodzący ze Słupska, jeden z najstarszych polskich zespołów zajmujących się konsekwentnie niemal tylko nurtem dub. Na swoim koncie ma kilka wydanych płyt. W październiku ma ukaza się kolejnych ich album, zatytułowany „Japoński Reżyser”.

Sedativa
Warszawski skład muzyków z udziałem pochodzącego z Syrii muzyka Ramiego Al Ali. Debiutowali na Dub out... utworem „Chanting the water away”. Od roku Sedativa pracuje nad swoim debiutanckim albumem zapraszając do współpracy wokalistę Dawida Portasza (Jafia Namuel, Rastasize).

Zebra
Grupa muzyków obecnie mieszkających we Wrocławiu. Eksperymentują, tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki dub-punk-reggae-indie. Łączą nowoczesne brzmienie elektronicznych dźwięków z żywymi instrumentami.

Radikal Guru
Urodzony w północnej Polsce, a obecnie mieszkający w Cork w Irlandii, Mateusz Miller. Dj i producent, łączący dźwięki reggae i dubstep. Od 2008 roku związany z wytwórnią Z-Audio. Zasłynął dubstep remixem legendarnego utworu Max Romeo "Chase the Devil".

Jabbadub
Mocno elektryczny zgorzelecki projekt dubowy. Jak sami o sobie piszą: Przebiegają przez wiele gatunków od ciężkich steppersów, onedropów i twostepów po dub'n'jungle-owe klimaty, kończąc na dubstepowych miazgach.

Masala
Istniejący od siedmiu lat i uznany w Polsce i zagranicą kolektyw muzyków, dj-ów i producentów. Celem zainspirowanej przez pisarza i podróżnika Maxa Cegielskiego Masali jest wskazanie, że różnice kulturowe między narodami i rasami nie muszą być źródłem konfliktów, a głębokich inspiracji. Trzon producencki należy do Rafała „Praczasa” Kołacińskiego.

King DuBear
Młody, niezależny producent dubowy z Ostródy. Inspiruje się przede wszystkim największymi przedstawicielami sceny UK Dub. Jego produkcje oscylują głównie w kręgu UK roots i steppers.

Ras Paddy & The Rockas
Czterech muzyków legendarnego trójmiejskiego zespołu reggae Rocka's Delight, producent Marcin „Kadubra” Ziniak i charyzmatyczny nigeryjski wokalista Eshiomhele Patrick Agajimah - Ras Paddy. Ich twórczość to mariaż 'korzennego' reggae i nowoczesnych eksperymentów dub'owych.

The Lordz
Dwóch mieszkających obecnie w Warszawie zawodowych realizatorów dźwięku. Absolutne odkrycie trzeciej części składanki Dub out... Ich świeże i nowatorskie podejście do muzyki dubstep oczarowało twórców kompilacji, a przesłane nagrania stały się zaczynem drugiej, dubstepowej płyty albumu.

Anansi
Osadzony w Lublinie projekt muzyczny czerpiący inspiracje z dub, techno, ambient i 2-step. Wynikiem tych poszukiwań jest unikalna hybryda dubstepu.

Dubbist
Warszawski dj, producent, fotografik. Członek zespołów Vavamuffin i Ba-Lan Soundsystem. W nagraniu towarzyszy mu grający na sitarze Tomasz „Ragaboy” Osiecki (Masala, Sorry Boys, Mahadeva).

Sulphur Phuture
Nowy solowy projekt Praczasa, współzałożyciela warszawskich zespołów Masala oraz Village Kollektiv. Muzyka Sulphur Phuture to eklektyczny mix wielu gatunków muzyki elektronicznej (dub, breakbeat, d'n'b, dubstep), jazzu, a także brzmień akustycznych instrumentów.

Substacja
Afiliowany do St. Neots w Wielkiej Brytanii projekt dubstepowy Michała Gila.

RufFenix
Otoczony aurą tajemniczości dubstepowy projekt z Warszawy. Twórca, lub twórcy, tego nagrania pozostają anonimowi.

Bexx
Digidubowy i dubstepowy projekt Piotra Zalewskiego.

Raffa Jaffa
Zawodowy realizator dźwięku pracujący obecnie we Wrocławiu. Wcześniej tworzył w kolektywie muzycznym bliskim The Lordz.

Dubtrak
Kanadyjski projekt muzyczny pochodzącego z Polski Ryszarda Lisaja. Sam Lisaj określa go jako inspirowanem dubem „międzykulturową podróż muzyczną”.

Dubcoresound
Mieszkający w Krakowie eksperymentator dub, którego twórczość przypomina dokonania Lounge Lizards, czy Billa Laswella.

Twórcy kompilacji

Jacek Kaczmarek – pomysłodawca i producent cyklu kompilacji, były korespondent wojenny, dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie pracuje w TVN.

Mirosław Dzięciołowski – współtwórca Joint Venture Sound System, DJ, MC, agent muzyczny, dziennikarz radiowy obecnie związany z Polskim Radiem.

Mariusz Dziurawiec i Jarosław Smak – muzycy, zawodowi realizatorzy dźwięku, twórcy i właściciele Studia AS One.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: