18.05.2011 (środa) AtmAsfera

Info

Start: 20:00
Wstęp: 15 zł


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat

AtmAsera - ETNO / FOLK / WORLD MUSIC

Grupa AtmAsfera jest zaskakującym zjawiskiem na scenie ukraińskiej.

Zespół gra wielostronną muzykę etniczną zawierającą elementy folkowe pochodzące z różnych krajów świata, z ukraińskimi i angielskimi tekstami w połączeniu z językiem starożytnym.

Wciąż poszukują nowych form wyrazu, dźwięków, instrumentów, co sprawia, że każdy koncert jest zaskakującym, niepowtarzalnym wydarzeniem, któremu oddają się całkowicie, aby wytworzyć „atmasferę" wzajemnego kontaktu pomiędzy muzykami i publicznością. Nie dają się zamknąć w żadnych ramach ani stereotypach. Starają się wyrażać swoje emocje, myśli, uczucia i szczerze przekazać je słuchaczom.

Nazwa zespołu jest zestawieniem dwóch słów: „atma", co oznacza osobę, oraz „sfera" - przestrzeń, która dotyczy tego, co otacza tę osobę - jej wewnętrznego świata, uczuć i emocji.
Grają razem od 2003r. Występowali na wielu międzynarodowych festiwalach, najważniejsze z nich to: Chervona Ruta (2005), Musical Ostrow (2006), Ethno Evolution (2006), Niv-rock (2006). Wzięli też udział w międzynarodowym festiwalu The Global Battle of the Bands 2007, wygrali etap ukraiński, a w finale w Londynie zajęli czwarte miejsce. Zagrali także wiele koncertów w różnych miastach na Ukrainie, gdzie publiczność przyjmuje ich bardzo gorąco.

W 2010 r. jako jedyny zespół z Ukrainy wystąpili na norweskim festiwalu Moldejazz, jednym z najstarszych festiwali jazzowych.

Gościli także w Polsce, wystąpili m.in. na warszawskich festiwalach EtnoCross Festiwal, Etniczne Inspiracje i Latający Holender, a także kilkukrotnie na Przystanku Woodstock.

Skład zespołu:

  • Anastasiya Yaremchuk - flet, śpiew
  • Yuliya Yaremchuk - klawisze, śpiew
  • Andriy Shadiy - mandolina, saxonet, śpiew
  • Andriy Cherkasov - gitara basowa
  • Mihail Puzyurin - gitara
  • Timur Gogitidze - bębny, darabuka

Dyskografia:

  • 2006 - "To find"
  • 2006 - "Forgotten love"
  • 2011 - "Integro"

www.facebook.com/atmasfera
www.atmasfera.com
www.myspace.com/atmasfera
www.youtube.com/AtmasferaTV

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: