18.04.2013 Room 94 [U.K.] (+ Black Radio, Animators)

room 94

ROOM 94 to czteroosobowa formacja pop-rockowa z północnego Londynu. Zespół tworzą bracia Kieran Lemon (wokal, gitara), Dean Lemon (perkusja), Sean Lemon (gitara) oraz ich przyjaciel Kit Tanton (bas). Podczas koncertów dołącza do nich również gitarzysta grupy Show It Off, Robbie Coles.

Grupa powstała w 2007 roku szybko zdobywając sobie popularność zarówno nowatorskimi kompozycjami, jak i bardzo energetycznymi występami na żywo. Podczas trzech lat intensywnego koncertowania zespół zdobył sobie wielu zagorzałych fanów, bilety na ich koncerty wyprzedawały się w ciągu kilku zaledwie dni. Popularność ROOM 94 sięgnęła poza Wyspy Brytyjskie, na ich koncertach zaczęło pojawiać się coraz więcej fanów z kontynentalnej Europy.

W przerwach pomiędzy trasami koncertowymi zespół pracował w studiu nagrywając nowy materiał, zostały zrealizowane również teledyski. Utwory ROOM 94 coraz szerzej prezentowane były przez brytyjskie media.

W sierpniu grupa zakończyła swoją ósmą trasę koncertową, bilety na którą zostały niemal całkowicie wyprzedane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zespół ma na swoim koncie trasy tak w Wielkiej Brytanii, jak i w kontynentalnej części Europy: m. in. we Francji, Belgii, Holandii czy w Niemczech. Liczba fanów grupy w portalu społecznościom Facebook wynosi obecnie ponad 50.000, a po każdym koncercie przybywa kolejnych kilkaset osób. Teledyski ROOM 94 obejrzało już ponad 1.000.000 osób.

W kwietniu 2012 roku ukazał się debiutancki album ROOM 94 Loud Noises, który promowany był trasami koncertowymi po Europie Zachodniej, Wyspach Brytyjskich, oraz na jedynym koncercie w Polsce, który miał miejsce 21 kwietnia 2012 w Warszawie. Podczas tej imprezy muzycy spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem polskich fanów.

Album miał swoją polską premierę 17 września 2012 (MonseArt Music Management, 2012). Polska wersja wzbogacona jest w porównaniu z brytyjską o teledysk do utworu Tonight. W dniu premiery albumu zespół odwiedził Warszawę. Muzycy odwiedzili odwiedzili studio Antyradia, gdzie udzielili wywiadu dla słuchaczy rozgłośni, w salonie EMPiK przy ul. Marszałkowskiej spotkali się ze swoimi fanami, zarejestrowali materiał w studiu telewizji ITV oraz zagrali promocyjny koncert w wypełnionym do ostatniego miejsca klubie InDecks.

We wrześniu na łamach czasopism Popcorn oraz Top Guitar ukazały się artykuły o zespole. Materiał wideo z pobytu grupy w Polsce: http://www.youtube.com/watch?v=hdCiR3CK720.

Zarówno wspomniany Tonight, jak i drugi z utworów promujących płytę You Got It Wrong były przez wiele tygodni prezentowane przez Kerrang Radio oraz XFM Rockshow, a teledyski do nich przez stacje Kerrang TV i Scuzz TV. Serca polskich słuchaczy podbił natomiast utwór Rewind, który trafił w kwietniu 2012 roku do poczekalni listy Turbo Top Antyradia.

Na rok 2013 zespół planuje trasę po całej Europie, podczas której promowana będzie nowa płyta, nad którą obecnie pracują. Jej premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

W kwietniu 2013 ROOM 94 wystąpią w O2 Academy Islington w Londynie. Z materiału nagranego podczas występu powstanie koncertowe DVD.

Info

Start: 19:00
Wstęp: 20 zł (bilety w przedsprzedazty na stronie zespołu: www.room94.co.uk)


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: