17.10.2009 (sobota) Disko Knights

Info

Start: 22:00
Wstęp: Do 23:00 5zł, potem 10zł


Disko Knights
 Disko Knights
Disko KnightsDisko Knights

Zagrają: 

BURN REYNOLDS Soul Service
PEWEX Side One Soundsystem
KOOLA Audiosfera
MUCHACHO Sopot 

http://www.myspace.com/burnreynolds
http://www.soulservice.pl/
http://sideone.pl/
http://audiosfera.net/


Czterej rycerze disko postarają  się w tą noc rozświetlić mroczne zakamarki Centralnego Domu Qultury.

Postarają się dowieść, że disco niekoniecznie nadaje się, wbrew swej nazwie, wyłącznie na dyskotekowe parkiety ale potrafi także zaspokoić głód nieco bardziej wymagającej publiki klubowej. Nie spodziewajcie się zatem Abby czy Bee Gees ale raczej nowszego oblicza tego nurtu w postaci nu disco, space disco, groovy edits.  

Burn Reynolds przygodę  z muzyka rozpoczął w polowie lat 90-tych w lokalnych sound systemach. Potem prowadził audycję „Fusion” na falach Jazz Radia, gdzie prezentował soul, funk, jazz, reaggae, disco, rare grooves. Przygotowuje muzykę do spektakli teatralnych m.in. do sztuki „Z niebywalej wysokosci” Daniil Charms w Teatrze Narodowym. W Warszawie prowadził cykl imprez „Fulkolor” w klubie Pruderia i „Brown Sugar” w klubie Paprotka. Wraz z kolektywem Soul Service był współautorem pomysłu serii albumów „Polish Funk”. Obecnie można go posłuchać w poniedziałkowe wieczory w radiu Roxy. Jest zapalonym kolekcjonerem winyli i chodzącą encyklopedią historii muzyki. 

Muchacho jest jednym z dj’eskich filarów trójmieskiej sceny klubowej. Ten wieloletni rezydent legendarnego klubu Sfinks i współtwórca portalu clubbing.pl. w swoich eklektycznych setach potrafi z wyjątkowym wyczuciem łączyć tak odległe gatunki jak experimental, minimal techno, breaks i nu disco. Ostatnio najczęściej można go usłyszeć w sopockiej Klubowej. 

Dj Pewex jest związany z warszawskim sklepem Side One. W swoich setach lubi czasem, jak w Latającym Cyrku Monty Pythona puścić coś z zupełnie innej beczki. Przygodę  z gramofonami zaczynał pod koniec lat 90-tych grając na domowych imprezach co zresztą chętnie czyni do dziś. W swoich setach miesza disco, elektro, house, elektofunk, nu disco, punk funk, brzmienia miękkie i subtelne z ostrymi, ciężkimi i brudnymi. Ważniejsze od gatunku muzyki są wywoływane przez nią nastrój i emocje. Inspiracje muzyczne czerpie z lat 70 i 80. 

Dj Koola jest rezydentem białostockiego klubu Metro i członkiem kolektywu Audiosfera, organizującego imprezy na podlaskiej scenie klubowej. Miał okazję występować  u boku tak różnorodnych artystów jak Richard Dorfmeister, Alden Tyrell, John Selway czy Mochipet dając tym wyraz swym wszechstronnym fascynacjom muzycznym. Dobrze czuje się zarówno w stylistyce electro i bassline jak i nu disco czy mash up. Zdecydowanie bardziej stawia na dobór repertuaru i właściwą selekcję niż na technikę. Będąc fetyszystą winylowego brzmienia kategorycznie odżegnuje się od serato. 

http://www.myspace.com/burnreynolds
http://www.myspace.com/muchachofreak
http://www.sideone.pl
http://www.audiosfera.net

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: