16.10.2012 RECHA [Białoruś]

Zespół Recha powstał we wrześniu 2003 roku w Mińsku. Założycielem, liderem oraz autorem tekstów i muzyki jest Andrei Takindang, niezwykle aktywny muzyk zaangażowany w różnorodne projekty m.in. założyciel Horotnicy. Oprócz niego zespół tworzą Kastuś "Lizka" Lisiecki (bas), Mikita Kisou (gitara), a także jeden z najlepszych akordeonistów białoruskich - Wicia Pawljuczena oraz doskonale znany polskiej publiczności lider zespołu Nagual - Leonid Paulionak (perkusja).

Nazwa Recha (pol. Echo) nie jest przypadkowa. W jej muzyce pobrzmiewają echa wielu gatunków i stylów muzycznych rozpiętych między rockiem, folkiem, kabaretem a piosenką aktorską. Akordeon i mandolina tworzą nastrój miejskiego folkloru, a rockowa gitara, bas i perkusja dodają zadziorności i koncertowej energii. W najnowszych utworach pojawiają się nawet elementy hip-hopu świetnie wkomponowane w poetycko rockową stylistykę. Ta wielostylowość muzyczna w połączeniu z autorskimi białoruskimi tekstami i charakterystycznym wokalem Andrusia sprawia, że Recha jest jednym z ciekawszych zespołów na białoruskiej scenie muzycznej.

Recha kilkakrotnie już gościła w Polsce. Była finalistą festiwalu Basowiszcza w 2005 roku oraz Bardowskiej Jesieni 2004 w Bielsku Podlaskim. Gościła na X Spotkaniach Folkowych "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze, a w styczniu 2011 roku była gościem koncertu „Usłysz Białoruś” w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego jak również zagrała na koncertach „Solidarni z Białorusią” w Gdańsku i w Warszawie.

http://www.facebook.com/Recha.band
http://www.youtube.com/watch?v=O97IPTfVHMQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=O97IPTfVHMQ
http://www.youtube.com/watch?v=ZKdlO2ueiMg
http://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/297862,Glos-wolnej-Bialorusi-%E2%80%93-posluchaj-koncertu

Info

Start: 20:00
Wstęp: 10/15zł


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: