15.06.2012 (piątek) FUTURE VILLAGE PARTY

Info

Start: 20:00
Wstęp: 10 PLN w przedsprzedaży CDQ od 23 maja20 PLN na miejscu w dniu imprezy


VILLAGE KOLLEKTIV live

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (JVSS)

Warsaw Balkan Madness

Impreza nie do przegapienia dla tych, których cieszą etniczne wyprawy w przyszłość – pionierzy nowoczesnej sceny world zespół Village Kollektiv wystąpi w CDQ wsparty setami DJ’skimi Warsaw Balkan Madness oraz znanego z Joint Venture Sound System DJ Bass Reprodukktora Xiędza Makena I.


VILLAGE KOLLEKTIV

Muzyka generowana przez Village Kollektiv to pierwsza w Polsce fuzja elektronicznych dźwięków z żywym brzmieniem oryginalnych instrumentów i śpiewu. Zespół powstał w 2002 roku w Warszawie i został założony przez muzyków takich grup jak Kapela ze Wsi Warszawa, Masala czy Swoją Drogą. Muzycy wykorzystują zarówno oryginalne ludowe melodie jak i inspirowane nimi swoje własne tematy muzyczne. Usłyszysz tu brzmienia breakbeat, electro, dub, drum'n'bass, polskie i bułgarskie wątki splecione z gardłowymi dźwiękami północy. Debiutancka płyta "Motion Roots Experimental" (2006) otrzymała nominacje do dwóch najważniejszych w Polsce nagród fonograficznych - Fryderyk i Folkowy Fonogram Roku oraz zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Radia - Nowa Tradycja 2007. W 2010 roku ukazał się drugi, również wysoko oceniany album "Subvillage Sound", gdzie wśród gości pojawili się m.in. Pablopavo z Vavamuffin, Caci Vorba czy wirtuoz gitary flamenco Miguel Czachowski. W tym samym roku do formacji dołączyła sekcja dęta oraz związane wcześniej z grupą Żywiołak wokalistki Ania i Iza. 
W 2010 Village Kollektiv uczestniczył w międzynarodowym projekcie płyty „Unite: Gathering of Strangers” przygotowanej przez członków brytyjskiej grupy Transglobal Underground. Obie grupy wystąpiły razem podczas Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku w maju 2010, wykonując razem kilka utworów.
Zespół wystąpił na wielu polskich festiwalach i w klubach oraz wielokrotnie koncertował zagranicą - od Rosji i Ukrainy poprzez Niemcy, Austrię, Francję, Wielką Brytanię aż po Meksyk.
Niedawno Village Kollektiv wypuścił na rynek w postaci cyfrowej kolekcję remixów autorstwa własnego oraz kilku innych producentów, głównie w klimatach grime/dubstep.
Linki:
www.vk.com.pl
www.myspace.com/villagekollektiv
www.facebook.com/Villagekollektiv

Village Kollektiv - Nazad http://youtu.be/J5gW1gMn6SU

Village Kollektiv - Uado http://youtu.be/C4skUVvoeDo

Village Kollektiv - wywiad Praczas i Iza, Jak Maken Zasial, Czworka, 5-12-2011 http://youtu.be/QE8bIP93SAE


WARSAW BALKAN MADNESS
Warsaw Balkan Madness to przede wszystkim radość płynąca prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych "dęciaków" skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.
Linki:
http://www.facebook.com/WarszawskiBalkanMadness
http://soundcloud.com/warsaw-balkan-madness

DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I (JVSS) 
Założyciel jednego z pierwszych polskich sound systemów reggae Joint Venture Sound System zaprezentuje specjalną etniczno-taneczną selekcję muzyczną bez żadnych granic. Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Od ponad 4 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Jak Maken Zasiał” (poniedziałki 21.00-23.00). W ramach tego programu od początku 2011 roku Joint Venture Sound System prezentuje się raz w miesiącu na żywo na antenie radiowej i telewizyjnej. Maken współpracował  też z TVP Kultura (cykl „Zapraszamy na nasz program”) i jest regularnym współpracownikiem magazynu reggae Free Colours. Współodpowiedzialny za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
Linki:
http://www.myspace.com/jointventuresoundsystem
http://www.mixcloud.com/makenmiroslawdzieciolowski

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: