14.12.2013 VAMPIRIADA v. 172. EBM edition

Muzyka EBM to gatunek istniejący w naszym klimacie już od ponad 30 lat. Początki tej estetyki muzycznej sięgają czasów, gdy zespoły takie jak Kraftwerk, Front 242, Cabaret Voltaire, D.A.F., Niter Ebb a nawet Depeche Mode tworzyły swoje pierwsze albumy, wysyłające ludzi alternatywy na parkiety undergroundowych klubów. To dzięki Electronic Body Music, udało się muzyce elektronicznej wyjść ze schematu lokującego ją na pograniczu dyskoteki i muzycznych pejzaży. Mocny rytm, silny przekaz w tekstach i militarna stylistyka ubioru pokazały, że świat schyłku XX wieku i świtu nadchodzącego XXI wieku, może być opowiadany za pomocą maszyn i komputerów, łącząc energię punka z bogactwem dźwięków industrialnych. Kolejne dziesięciolecia wygenerowały nowe podejścia do gatunku EBM, tworząc ewoluującą i niestarzejącą się muzykę, przenikającą coraz silniej na festiwale gotyckie a finalnie stając się dziś silną składową świata DARK INDEPENDENT.

Zapraszamy Was na edycję, która ma charakter zlotu i zjednoczenia tego co w gatunku EBM określane jest jako OLD SCHOOL, jak i tego wszystkiego co ewoluowało na nowsze odmiany EBM, zbliżone nieco bardziej do klimatów electro. Nie zabraknie prezentacji teledysków i muzyki takich zespołów jak Front 242, Nitzer Ebb, D.A.F. Jäger 90, Orange Sector, Container 90, Frontal, Steinkind, Laibach, Wumpscut, A.D.A.C. 8286, Spetsnaz, Angstfabrikk, Die Krupps, Pouppe Fabrikk, Kraftwerk, NordarR, Schramm, And One i Armageddon Dildos, The Neon Judgement, Agrezzior, Leather Strip, Funker Vogt i wiele innych, nie zapominając o wspomnieniach i aktualnościach polskiej sceny EBM.

O słuszny klimat zadbają (poziom HELL):

- endżi
- LV-426
- MrEmpath 
oraz gościnnie 
- Dr Robot (Electrotherapy)
- K_101 (Achtung! Industrial Tanz!)

Dla równowagi na górnej sali odbędzie się kolejna edycja GOTHITS gdzie będziecie mogli się pobawić przy najbardziej miażdżących hitach muzyki mieszczącej się w klimacie gothic rock, cold wave, dark wave, post punk, alternative rock (+ kilka niespodzianek ;) ).

Zagrają je dla Was (poziom HEAVEN):

- Gothzilla
- endżi
- Tina Rush
- MrEmpath
oraz gościnnie:
- Krucza 

INFO

Otwarcie klubu: 20.00
START imprezy: 21.00
WSTĘP: 10 zł
MIEJSCE: KLUB CDQ, Warszawa, ul. Burakowska 12
DOJAZD: metro, stacja: Dworzec Gdański + 2 przystanki tramwajem w stronę Ronda Radosława (CH Arkadia), klub mieści się 2 minuty spacerkiem od przystanku rondo Radosława. Dodatkowo pasują wszystkie tramwaje i autobusy zatrzymujące się przy CH Arkadia (Rondo Radosława).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
EKIPA V i CDQ

Linki:

http://www.facebook.com/groups/Vampiriada/
https://www.facebook.com/groups/BUNKIER.EBM/
https://www.facebook.com/cdq.warszawa

ebm
(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: