14.11.2009 (sobota) Kumple On Tour 2

Info

Start: 21:00
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż w Trafficu), 25 zł (w dniu koncertu)


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat

„Kumple On Tour”, czyli kumple na trasie. Na początku października 2009 roku wystartowała druga edycja wspólnej trasy koncertowej czołowych wykonawców muzyki reggae/ska w Polsce: zespołów DUBSKA i CAŁA GORA BARWINKÓW.  Zespoły grają swój własny repertuar, wymieniają się muzykami na scenie, wspierają się wzajemnie, dając publiczności 3 godzinny koncert, pełen energii, humoru i  dobrej muzyki. Z kumplami nie będzie nudy... 

Żona poczeka, dziewczyna poczeka...
...pamiętajcie: Kumple są najważniejsi! 

www.myspace.com/kumpleontour

Pomysł zorganizowania wspólnej trasy narodził się w głowach muzyków w zeszłym roku. W rezultacie trasa „Kumple On Tour” trwała od października 2008 do początku kwietnia 2009 roku, obejmując ponad 30 koncertów w całej Polsce. 
Druga edycja „Kumpli” jest szczególna ponieważ niebawem ukaże się nowa płyta Całej Góry Barwinków. Możemy już zdradzić, że płyta będzie nosiła tytuł „Kocham Klopoty” i że znajdzie się na niej kilkanaście mega przebojowych piosenek utrzymanych w stylistyce ska-reggae-rock-steady z charakterystyczną dla CGB energią i humorem. W trakcie nagrywania nowego materiału jest również, obchodzący w tym roku swoje 10 urodziny zespół Dubska. Będzie więc można usłyszeć na koncertach zarówno stare przeboje obu zespołów jak i zupełnie premierowe piosenki, które znajdą się na nowych albumach obu grup. 
O ZESPOŁACH:
Dubska / CGB
 Dubska / CGB
Dubska / CGBDubska / CGB

CAŁA GÓRA BARWINKÓW (CGB) 

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1998. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady.

Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie dwie płyty długogrające - "Cała Góra Barwinków" z 2004 roku i tegoroczną "24 godziny" (premiera w kwietniu). Utwory zespołu znaleźć też można na składankach "Far away from Jamaica", "Punky Reggae Rockers vol. 1 i vol. 2" i "Reggaebeat vol. 1 i vol. 3" , 'Kuba Wojewódzki - Dwa Gołębie' i składance Radia Bis. 

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae'owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003. Grupa wzięła też udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006. Zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", "Poplista", "Kawa czy Herbata", "Regiony kultury" czy też w programie "Taper", w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina "Charlie ucieka". Poprzednia płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej ("Teraz Rock", "FreeColours", "Reggaebeat") i pozamuzycznej ("Gazeta Wyborcza"), a także w portalach internetowych. Najnowsza produkcja zespołu "24 godziny" ukazała się nakładem wydawnictwa Rockers Publishing. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje, a zespół miał entuzjastyczne przyjęcie na koncertach podczas trasy promującej ten materiał. 

Obecnie trwają prace nad nową płyta zespołu, która ukaże się jesienią 2009 roku. 

Więcej o zespole na:

www.cgb.alpha.pl
www.myspace.com/calagorabarwinkowcgb

Mucha (Dubska)
 Mucha (Dubska)
Mucha (Dubska)Mucha (Dubska)

DUBSKA

Dubska to jeden z czołowych polskich zespołów reggae. Znani są z nieszablonowego podejścia do tej muzyki, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym. W ich repertuarze obok witalnych, przebojowych piosenek znaleźć można  liryczne dub/reggae o eterycznym, nastrojowym charakterze. Zespół Dubska powstał w Bydgoszczy w 1999 roku i nagrał 5 płyt (3 wydane własnym sumptem, dwie oficjalne płyty, które ukazały się nakładem Mami Records).  

Poza tym w maju 2008 ukazał się album nagrany po…..rosyjsku! Jest to dwupłytowe wydawnictwo CD + DVD nagrane z GERĄ MORALESEM, założycielem i liderem kultowej moskiewskiej grupy JAH DIVISION. 

Piosenki DUBSKA wielokrotnie były prezentowane w wielu polskich stacjach radiowych. Utwór „Avokado” przez kilka miesięcy znajdował się na liście przebojów Trójki. Trzy piosenki z płyty pod tym samym tytułem były regularnie emitowane w Radio Bis („Avokado”, „Johny”, „Życie na streecie”).  

Podczas finału WOSP w 2008 roku, zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia TVP, gdzie grał na żywo podczas relacji z finału. Poza tym DUBSKA można było zobaczyć w programie „Kuba Wojewódzki” z piosenką „Johny”. Zespół ma na swoim koncie również 2 teledyski do utworów „Avokado” i „Johny”, które byłe emitowane w ogólnopolskich kanałach muzycznych. 

Grupa jest znana z rewelacyjnych, energetycznych koncertów. Ma za sobą występy na niemal wszystkich liczących się festiwalach w Polsce, takich jak: Afryka w Toruniu, Ostróda Reggae Festiwal, Winter Reggae, Reggae na Piaskach, Reggae nad Wartą, czy Reggaeland. Dwukrotnie zespół wystąpił na głównej scenie Przystanku Woodstock. Dubska koncertowali również w Niemczech, Grecji, Czechach i Rosji. 

Własny, niepowtarzalny styl i dwóch charyzmatycznych wokalistów to główne zalety zespołu, które sprawiają, że kapela jest świetnie przyjmowana na koncertach i jest zaliczana do najlepszych grup reggae w Polsce. Muzyka Dubska, to najprościej mówiąc, przebojowe, reggae’owe piosenki, w większości zaśpiewane w języku polskim. W repertuarze zespołu obok wesołych, energicznych piosenek znajdują się liryczne nastrojowe utwory utrzymane w stylistyce reggae.

Obecnie zespół pracuje nad swoją kolejną płytą, która powinna się ukazać na początku  2010 roku. 

W tym roku zespół obchodzi również  swoje 10 urodziny.

Oficjalna strona zespołu: www.dubska.art.pl
Myspace: www.myspace.com/dubska

KONTAKT: 

Michał Ławniczak
Agencja OFFSIDE
ul. Światowida 4/12
64-920 Piła
tel. 697-024-515
e-mail: michal.lawniczak@wp.pl

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: