14.05.2010 (piątek) ROCK’N’ROLL SOCJONIGHT

Info

Start: 20:30
Wstęp: studenci za free (po okazaniu legitymacji); niestudiujący – 5 zł


Gwiazdami wieczoru będą trzy zespoły grające szeroko pojętą, świetnie nadającą się do tańca muzykę rocknrollową. Po części koncertowej na scenę wkroczy przebojowy duet didżejek o symilarnym tematycznie i brzmieniowo profilu artystycznym, czyli królować będą lata 50-te, 60-te, oldschool oraz dobry stary punk.

20:30 - Start
21:00 – 22:00 Posing Dirt
22:00 – 23:00 Obibox
23:00 – 00:00 The Kolt
00:00 – ??:?? AfterParty z Djem.

Zespoły

Obibox

to zespół grający prosty, surowy rock'n'roll w najbardziej tradycyjnym zestawieniu (gitara, perkusja, kontrabas). W 2004 roku można było ich usłyszeć na składance Psycho attack over Poland. W 2008 roku po ponad 4 latach działalności wydaje swój pierwszy album. Od momentu wydania płyty zespół intensywnie koncertuje, grając w większych i mniejszych miastach w całej Polsce. Grają również trzy koncerty w Niemczech (Berlin, Hamburg, Dortmund), supportując Washington Dead Cats. W 2008 roku zaliczają udany występ na małej scenie festiwalu w Jarocinie. W międzyczasie przygotowują materiał na drugą płytę – wizytę w studio przewidywana jest na wiosnę 2010 r, czyli na pewno usłyszymy kwałaki z nowej płyty na naszym koncercie.

Posing Dirt

istniało w umysłach jego członków długo zanim oficjalnie założono zespół – to możemy wyczytać na oficjalnej witrynie zespołu. W skład kapeli wchodzi czworo młodych, utalentowanych muzyków, którzy grają energetycznego rocka flirtującego z roztańczonym rock’n’rollem.

THE KOLT

to zespół dobrze znany polskim miłośnikom grania spod znaku rock’n’rolla. Zespół powstał w Pułtusku w 2004 roku, a w jego skład wchodzą muzycy udzielający się w takich formacjach jak KOMETY, ROBOTIX, SKARPETA, THE CUFFS, czy THE HASTALAVISTAS. Po wydaniu dwóch albumów - "Neony kina Narew" (Jimmy Jazz Records 2005) i "Odsłona 2" (Jimmy Jazz Records 2007) zespół powrócił w nowym składzie oraz z odświeżonym, bardziej stylowym brzmieniem. Ostatni album The Kolt - "Curse of number 3" zaskoczył tych, którzy spodziewali się kontynuacji tego, co kapela przedstawiała dotychczas - większość numerów została zaśpiewana po angielsku, a muzycznie zespół zbliżył się do klasycznego brzmienia psychobilly, nie popadając przy tym w schematy. Nowy repertuar spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony publiczności podczas koncertów m.in. z Long Tall Texans i Death Valley Surfers, a słuchająć "Curse Of Number Three" można się przekonać jak zespół wypadł w studiu. Obecnie podobnie jak Obiboxi pracuja nad nową płytą w przerwach między licznymi koncertami w całej Polsce, ale też za granicą (Rumunia, Węgry, Ukraina).

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: