Info

Start: 21:00
Wstęp: 15 / 20 złBILETY w przedsprzedaży w TICKETPRO:

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/834095-dub-club-warsaw-jah-free-uk-.html 

Mystic Dubs & Roots Revival mają zaszczyt zaprosić was na drugą edycję imprezy DUB CLUB WARSAW! Będziemy mieli możliwość zobaczyć i usłyszeć kolejnego weterana brytyjskiej sceny soundsystemowej JAH FREE!!


======JAH FREE======

JAH FREE jest zaangażowany w scenę reggae od około 20 lat. Po raz pierwszy wystąpił na scenie z zespołem Tallowah, który później zmienił nazwę na Bushfire, i był znany z koncertów na festiwalowej scenie całej Europy. W ciągu 12 lat działania jako Jah Free stworzył on i cały czas prowadzi Rainbow Studio w Basildon, konsekwentnie pracując z artystami różnych muzycznych stylów: rocka, punka, jazzu, new wave itp. Jednakże żadna inna muzyka nie poruszyła go tak do głębi jak uwielbiane przez niego reggae. Kiedy Bushfire rozpadł się, zdecydował się iść swoją własną ścieżką i zaczęła powstawać muzyka spod szyldu Jah Free. Tworząc nowe kompozycje, jak i wykorzystując to, co stworzył jeszcze w ramach zespołu, zaczął nagrywać, projektować, wydawać i rozprowadzać swoje własne płyty. Rezultatem były single "Wicked Can't Run", "Rod Of Correction", "Lightning Clap", "Rydimm" oraz "Vampire". Wszystkie stały się piorunującymi hitami sound systemów. Zarówno te wydawnictwa, jak i wyróżniające się i pełne energii sesje na żywo zwróciły na Jah Free uwagę Universal Egg - wytwórni płytowej prowadzonej przez Zion Train, gdzie od zawsze cieszył się On wielkim szacunkiem. Pojawiając się na składankach "All the World in an Egg", "Lead with the Bass II" a następnie na swym pełnym albumie "Breaking Out", stał się pewnym faworytem fanów Universal Egg. Wzrosła też jego renoma na scenie dubowej w Wlk. Brytanii i w całej Europie. Jego wspaniałe sety można było usłyszeć również w trakcie pamiętnej trasy Zion Train w Polsce w 1998 roku a debiutancki album i pochodzący z niego utwór "Wicked Cannot Run" stały się hitem krajowych sound systemów. Nakładem Universal Egg ukazał się również kolejny album Jah Free- "Outernational Dub Convention", tym razem współdzielony z innym kultowym brytyjskim producentem dub - Vibronics. W ramach promocji tego albumu w 2001 Jah Free wspólnie z Vibronics i MC Richie Rootz ponownie pojawił się na trasie koncertowej w Polsce. W roku 2003 własnym nakładem wydał kolejny album "Unity", gdzie w odróżnieniu od poprzedniej czysto dubowej produkcji pojawia się wielu wokalistów a i częściej słychać samego Jah Free. Wciąż jednak kontynuuje on swoją własną ideę roots digital dubu - na tyle charakterystyczną, że jego brzmienie już po kilku taktach rozpozna nawet laik. Prym wiedzie tu melodia starego reggae i równe miarowe tempo digitalnych produkcji - w sam raz do tańca! Jah Free występował m.in. z Mad Professorem, Iration Steppas, Conscious Sounds, Armagideon i Zion Train. Przez rok nagłaśniał na żywo The Revolutionary Dub Warriors.Współpracował z założycielem Jah Works i Roots Inspiration. Jak sam mówi, najważniejszym elementem w życiu i muzyce są dla niego Korzenie. Był on gościem zeszłorocznej edycji Ostróda Reggae Festival!

o DUB CLUB ->
Jest to pierwsza w Polsce impreza pod tym znamienitym szyldem - stołeczne składy łączą siłę dźwięku - Roots Revival i Mystic Dubs - prezentując muzykę na najwyższym poziomie. Tego jeszcze nie było - to również w kraju pierwsza impreza gdzie cyklicznie grają równocześnie dwa soundsystemy! Co miesiąc będziemy spotykać się na dwóch scenach klubu CDQ!

Dość kiepskiego nagłośnienia! - gramy na własnych soundysystemach (17 kW - Roots Revival & 5kW - Jah Love)

Jest XXI wiek - muzyka ewoluuje tak samo jak ewoluuje muzyczna rebelia - łączymy najlepszą selekcję roots/dub oraz reggae-dubstep.

SCENA ROOTS/UK DUB - nagłaśniania przez Roots Revival, pon di controlls - JAH FREE + Jaszol, JSM i Highgrade z Roots Revival; Alek, Tymon i Kaseciak z Jah Love; Gilo z Jah Wind

SCENA REGGAE-DUBSTEP - nagłaśniana przez Jah Love, pon di decks - Syntopa

WYDARZENIE NA FACEBOOK: http://www.facebook.com/events/269773856429993

http://www.rootsrevival.org/

http://mysticdubs.org/ 


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: