12.11.2011 (sobota) Koncert Enchantia support: Skadictator & Upbeat Quartet

Info

Start: 20:00
Wstęp: 10 zł 

 

Enchantia to sześcioosobowy zespół z Gdyni, założony latem 2008 roku przez Tomasza Hinza, który zaprosił do składu swoich przyjaciół z trójmiejskiej sceny muzycznej. Zimą 2008 roku Enchantia zadebiutowała na scenie na festiwalu Metropolia Jest Okey. Później udało się zagrać im wiele koncertów w polskich miastach i miasteczkach. Były to zarówno koncerty w klubach i na festiwalach z różnymi wykonawcami z Polski i zza granicy, m.in. na: Ostróda Reggae Festival, Brylfest, Heineken Open’er, Fląder Pop Festiwal, Reggae nad Wartą, Misietupodoba.

Poza koncertami Enchantię można było do tej pory usłyszeć w sieci, gdzie było zamieszczone ich demo oraz na składance dołączonej do pisma Free Colours Rastastacja vol. 3, do której nagrali „Soulution”. W tym czasie zespół kompletował materiał do swojej debiutanckiej płyty. We wrześniu 2010 roku Tomasz, Roman, Sara, Piotr i Karol weszli do studia, aby zarejestrować wreszcie to co chcą przekazać dalej światu. Ich muzyka ma swoje źródło w gatunku zwanym reggae. Jednak nigdy nie chcieliby się zamykać w sztywnych ramach. Piosenki z ich demo nie znalazły się na albumie, gdyż muzyka od czasu jego powstania ewoluowała razem z częściowymi zmianami składu, doświadczeniami, życiem i dodatkowymi inspiracjami. Będzie można posłuchać stonowanych kompozycji i spokojnych melodii, (np. ”Only In Their Eyes” i ”Word”), bardziej stanowczego „Back To The Roots” czy wesołych w rytmice „Rude Girl” i „I Know”. Niedługo płyta pojawi się na sklepowych półkach, tymczasem Enchantia zaprasza na koncerty. 

Zespół gra w składzie:

Hinzu - perkusja
Roman - klawisze
Sara – wokal
Karol – gitara
Senior Orz – bas
Jan Mru – dub master 

 

Skadictator & Upbeat Quartet
JEGO WYSOKOŚĆ SKADYKTATOR! WŁADCA – PERFORMER – ARTYSTA!

WWW.MYSPACE.COM/SKADICTATOR 
www.facebook.com/SKADYKTATOR


UPBEAT QUARTET

WWW.MYSPACE.COM/UBQUARTET
www.facebook.com/UPBEAT QUARTET

Kolektyw najbardziej doświadczonych muzyków i animatorów warszawskiej sceny ska. Grali i grają w takich zespołach jak kultowa deSka, najlepszym polskim ska-jazz bandzie – The Bartenders, sosnowieckiej ska potędze – Ziggie Piggie, legendarnych olsztyńskich Skautach i wielu innych. 
Na koncertach serwują potężną dawkę jamajskiego bujania, a ponieważ uwielbiają zapraszać do wspólnego grania gości, każde spotkanie z nimi to energetyczna niespodzianka. Ze Skadictatorem i Upbeat Quartetem występowali Earl Jacob (Pablopavo i Ludziki, Tisztelet), Piotr Korzeniowski (trębacz m.in. Daabu, Pana Profeski), kwintet dęty Emitels Brass, muzycy majorkańskiej ska-orkiestry Ska Bottom Boat, obdarzona cudownym głosem i energią Paulinha Canovas, czy podpora m.in. Raggamoovy i Good Revision – klawiszowiec Łukasz Bytner.

Najwyższą wartością dla Upbeatowców jest przyjaźń i pamięć, że miłość jest muzyką a muzyka jest miłością i niezmienna świadomość, że marząc stwarzamy rzeczywistość. 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: