12.02.2010 (piątek) BREAK PARTICLES 3 FEAT. EQUINOX

Info

Start: 21:30
Wstęp: 25-30 PLN w przedsprzedaży, 35 PLN w dniu imprezy (Szczegóły na samym dole strony)


Ulotka
 Ulotka
UlotkaUlotka
Ulotka rewers
 Ulotka rewers
Ulotka rewersUlotka rewers

Scena dolna: 

-> Equinox [Scientific Wax, Metalheadz, Subtle Audio, Inperspective records, Bassbin, Planet Mu] UK

-> Laudanum [Monosyntetik] Warszawa 
-> Marcus [Bassic Elementz] Warszawa 
-> Bypass [Monosyntetik] Warszawa 
-> Storyteller [Monosyntetik] Warszawa 
-> ST&BY (aka Storyteller b2b Bypass oldskool mix)

Scena górna:

- C.H.District live [M-Tronic] Warszawa

- Pigs in Space live [Monosyntetik] Warszawa
- Raflezjak live [Monosyntetik] Warszawa
- Mlynk_Off aka ac:tone live [Monosyntetik] Warszawa
- Xbit aka Storyteller [Monosyntetik] Warszawa

Wizualizacje:

-> dodo [Microkino.pl]
-> a2xd [Microkino
.pl]
-> Bolverk [Microkino.pl]
-> Dr.76_21 [Microkino.pl]

Tego wieczoru nie zabraknie dźwięków jungle, w najlepszym tego słowa znaczeniu. 

Po poprzednich udanych edycjach nadszedł czas na kolejny krok. Gościem tej edycji będzie postać absolutnie wyjątkowa na scenie d'n'b oraz dla Nas. Wyjątkowa, bo łącząca w swoich setach, oraz muzycznej działalności, to co najcenniejsze w dzisiejszym d'n'b, czyli jego oryginalne korzenie - oldskool'owy, stary i dobry d'n'b, z nowymi ideami, i wpływami, zrodzonymi na tym wciąż podatnym gruncie. Co najciekawsze, Marlon, bo tak ma na imię, robi to w sposób, jaki na mistrza brytyjskiej sceny przystało i nadal zaskakuje po niemal 2 dekadach (!) swojej producenckiej i dj'skiej działalności, co stawia go dziś w bardzo nielicznym gronie "gwiazd starej daty".

Break Particles 

"Break Particles" to cykl wydarzeń promujący eksperymentalne drumfunkowo-junglowe brzmienia drum'n'bass. 

Na poprzednich edycjach gościliśmy m.in. producenta i dj'a z Finlandii "Fanu" - założyciela Lightless Records, oraz "Code'a" dj'a i promotora z Irlandii - założyciela Subtle Audio (od niedawna również producenta), a także "Sho" dj'a i współwłaściciela Absys Records

Idea , która przyświeca cyklom BP to ciągłe poszukiwanie natchnień oryginalnym d'n'b w dzisiejszej muzyce oraz odpowiednio złożonej rytmice, która nie pozwala się nudzić i wciąż zaskakuje na każdym kroku, dając przy tym radość nie tylko ciału, ale i duszy. 

Teraz serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki jungle oraz d'n'b, na funkowe break'i oraz muzykę elektroniczną w wyjątkowej dla nas edycji. Na górnej scenie alternatywnej będzie można usłyszeć dźwięki na żywo w elektronicznej oprawie muzycznej, głownie idm , 8bit i drill'n'bass. Na scenie głównej zaś , wystąpi nasz specjalny gość - dj , producent i promotor z samego serca UK, tj. Londynu - Marlon Dean Sterling aka EQUINOX, założyciel Scientific Wax.

Equinox
 Equinox
EquinoxEquinox

EQUINOX

www.myspace.com/equinoxsu

Jak zgrabnie napisał kiedyś ktoś o Equinoxie: 

Cytat: Wizja muzyki drum'n'bass Equinox'a jest zaiste jedyna w swoim rodzaju. Artysta , który zawsze wędruje poza granice formowania bitu, do którego inni nie mają zdolności aby dotrzeć (poza takimi jak Paradox, Nucleus, Breakage). (...) Jego muzyka ukazuje niesamowitą umiejętność kreowania nie tylko w dziedzinie rytmiki, ale również zapierajacych dech w piersiach atmosfer.

Marlon Dean Sterling zamieszkały obecnie w Wielkiej Brytanii, zaczynał tworzyć i miksować muzykę w 1988r. Od zawsze zafascynowany, chyba najbardziej charakterystycznym z breaków "amenem". 

Jak sam mówi : 

"Jest to główny i najbardziej oryginalny dźwięk w jungle/dnb, król spośród beatów. Niezależnie od tego w jakim gatunku muzycznym został umieszczony, zawsze daje porządną porcję energii, której ciężko dorównują pozostałe breaki". 

Podążając tym tropem Equinox stara się przywracać i ewoluować jungle, który niestety, przestał się rozwijać w natłoku odmian oryginalnego dnb. Nie sposób, nie wspomnieć o kultowych już niedzielnych audycjach na JungleTrain, gdzie Marlon co drugi tydzień o stałej porze pokazuje swój kunszt dj'ski. 

Zapraszamy na www.jungletrain.net

Sscientific Wax
 Sscientific Wax
Sscientific WaxSscientific Wax

Scienitific Wax

Scientific wax - jak jej właściciel mówi - koncentruje się na jakości, wydawanych płyt pod każdym względem, nie na ilości. Początki Scientific Wax to rok 1994, kiedy Marlon wraz z Paul'em Watson'em postanawiają wspólnymi siłami stworzyć label. Niestety początki SW nie były łatwe. Paul Watson skoncentrowany na innym labelu pozostawił Equinoxa, który musiał zasięgnąć pomocy przy dalszym rozwijaniu labelu i tak z pomocą zjawił się James Boyle (Breakage), dzięki czemu zaczęli wydawać pierwsze płyty zarówno pod szyldem Scientific Wax jak również Bassbin. 

Niedługo później gdy już label zaczął rozkwitać, nadszedł ponowny moment kryzysowy w SW. James Boyle rozwijał swój label i swoje pomysły, a Marlon cierpliwie czekał aż do tego momentu, do 2008r, kiedy ponownie można mówić o odrodzeniu labelu i to już konkretnie. Z pomocą przyszli mu tacy artyści jak Dub-One, Nebula, Nolige, Reactiv, D-Fect, oraz Social Engineer, dzięki którym pojawia się coraz więcej wydań pod szyldem Scientific Wax.

C.H. District

Mirosław Matyasik działalność artystyczną rozpoczął w 1996 współtworząc śląską scenę ambient/noise/experimental.

Od 1998 podstawę jego twórczości stanowi jednoosobowy projekt o nazwie C.H. DISTRICT, który łączy w sobie tradycje muzyki industrialnej z współczesnymi produkcjami z kręgów tzw. "inteligentnej elektroniki". ściśle współpracuje z grupa performance/video art SUKA OFF zasilając ich działalność jako twórca oprawy dźwiękowej.

W latach 1998-2001 ukazały się dwie wydane własnym sumptem płyty cdr - "Pneuma-ti-coi" oraz "Continuance".

W 2002 r. podpisał kontrakt z francuska wytwórnia M-TRONIC i wydał pierwszy oficjalny cd, split z holenderskim DUUSTER ,który odbił się sporym echem w środowisku polskim ale przede wszystkim zagranica - we Francji i za oceanem.

Na początku 2005 roku światło dzienne ujrzał drugi lp c.h.district - "SLIDES" nagrany dla paryskiego labelu. Pełne, autorskie wydawnictwo, okraszone remixami m.in KERO (Shitkatapult) i Telemetrik zostało znakomicie przyjęte przez recenzentów i fanów muzyki elektronicznej . Zaowocowało to licznymi występami w całej Europie (m.in. INDUSTRIAL FESTIVAL-Francja / FORMA NOVA FESTIVAL-Dania / TORTURE GARDEN8Wielka Brytania, WARSAW ELECTRONIC FESTIVAL, FESTIWAL NOWA MUZYKA itd.) oraz udziałem w wielu płytach kompilacyjnych.

http://www.chdistrict.com/ http://www.myspace.com/chdistrict http://www.m-tronic.com/

Przedsprzedaż biletów

Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc, uruchomiliśmy internetową przedsprzedaż biletów. 

Aby uzyskać więcej informacje na temat sposobu zakupu biletu w przedsprzedaży proszę wysłać wiadomość na adres e-mail monosyntetik@gmail.com, w tytule wpisać "przedsprzedaz" 

Wkrótce po wysłaniu wiadomości otrzymasz odpowiedz zwrotną. 

Cennik:
Ceny biletów dotyczą jednej osoby i zmieniają się względem daty:

cena | data
25 pln | do 31.01.2010 g.23:59 (przedsprzedaż internetowa)
30 pln | od 1.02.2010 - do 10.02.2010 g.23:59 (przedsprzedaż internetowa)
35 pln | w dniu imprezy - 12.02.2010 (cena na bramce)

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: