11.11.2013 JA TAM IDĘ NA KONCERT....

Zagrają: SzawełPiotraz, Radioaktywny Świat, Funkastik Crew i Sławomir Gołaszewski oraz Apacze Z Wolnej Woli. Pojawią się również (Nie)spodziewani (Prze)GOŚCIE. Swoją obecność zapowiedział m.in. Konrad Januszek z zespołu 52um.

SZAWEŁPIOTRAZ
Czyli Szaweł Płóciennik (Apacz Z Wolnej Woli) i Piotr Gołaszewski. Eklektyczny duet, który krzyżuje na polu swych doświadczeń muzycznych nie tylko hiphop i rap, ale również sztukę komiksu. Szaweł to także rysownik komiksowy. Narysował nowelę graficzną "Moja Terapia" na podstawie wspomnień Sławomira Gołaszewskiego, opowiadającą o terapii muzyką dub. Piotraz jest producentem wszechstronnym, tworzy beaty (m.in dla THS klika), podkłady reggae/dub, wciąż tnie płyty w poszukiwaniu świeżych tematów. Razem z Szawłem dają kopa od 2010 roku, kiedy to ukazał się ich wspólny singiel "Rock'n Roll", stworzony we współpracy z Robertem Brylewskim, Szymonem Rozwadowskim a także Proceente, który wspomógł wydawnictwo swoją wytwórnią Aloha Entertainment. Piotraz i Szaweł współtworzą projekt "Pierwiastki Chaosu" razem z formacjami "Max i Kelner" oraz "Audiomara".

FUNKASTIK CREW
Formacja, o której nie można powiedzieć, że powstała i ma za sobą jakąś historię, choć jej dorobek został fragmentarycznie udokumentowany i znany jest daleko poza kręgiem najbliższych i wtajemniczonych w jej dokonania. Nie tylko z racji otwartego składu, ale i z uwagi na poszukiwania, również pozamuzyczne, odzwierciedlające doświadczenia uczestników, można o niej myśleć jako o projekcie, będącym w trakcie realizacji, w drodze do miejsca, gdzie muzyka staje się językiem porozumienia.
Motorem tego procesu jest Shpenyo. Znany jako basista rege–składów nowej fali [Ultraviolet, Salut/I–Land, Zgoda, Kultura–Izrael], kompozytor, realizator i producent dźwięku w wielu projektach [wliczając dwie płyty Kazika Staszewskiego Spalam się i Spalaj się, płyta zespołu Sparagmos Error] a także pracy „dźwiękowca” i post-producenta przy filmie dokumentalnym o twórcach komiksowych z czasów PRL W ostatniej chwili. Gdy w dawnych czasach uczestniczył w akcji Biblia dla narodów świata, zbliżył się do filozofii Rastafari i do muzyki dub jako jej wykładni. Echa i pogłosy przywiodły Go do miejsc, gdzie w sposób naturalny tradycja miksuje się z awangardą a muzyka świata zahacza o folk i minimalizm. W takich miejscach spotyka partnerów swego przedsięwzięcia a głównie mowa tu o Pawle „Żuku” Żukowskim i Maćku „Guzu” Guzowskim. Tak jak to było w muzycznym zagłębiu przy Jana Kazimierza gdzie zespół miał swoją pierwszą pracownię. Tam powstały kompozycje, które do dziś stanowią trzon programu formacji, która ma ambicje bycia grupy akompaniującej różnym wykonawcom . Swego wsparcia udziela też każdy z utalentowanych uczestników projektu. Ich droga jest podobna i analogiczna. I tak powstały projekty z Jackiem „Bielasem” Bieleńskim, Jackiem „Zvezdą” Milczarkiem czy Włodkiem Dembowskim bardziej znanym jako „Paprodziad”. 
Kolejnym projektem, którego inicjatorem jest Sławek Gołaszewski są Dziady. Projekt ten jest próbą przedstawienia słuchaczom tekstu A.Mickiewicza w konwencji reggae. Kontynuując najlepsze wzorce slam'and'sound Sławomir Gołaszewski wraz z zespołem Funkastik Crew opracowali wersję koncertową tego materiału, w skład którego wchodzi 5 integralnych części : Prolog, Wezwanie duchów lekkich, Wezwanie duchów pośrednich, Wezwanie duchów ciężkich oraz Epilog.

To jakby oddychać naturalną tajemnicą unoszącą się w powietrzu i wypełniającą przestrzeń gdzie wibracja i brzmienie stanowi najbliższe otoczenie i środowisko natchnienia. Jako rówieśnicy zmarłych i nienarodzonych spotykamy się tam, gdzie początek i koniec stanowią jedno.

Funkastik Crew

Aktualny skład zespołu :

Drums - Bartek Szemis/Staszek Wysocki
Bass - Piotr Shpenyo Strembicki
Guitar - Paweł Żuku Żukowski
Keyboards - Leszek Zbroziński
Harmonica - Maciej Guzu Guzowski
Trumpet - Wojtek Józefowicz
Sopran Sax - Sławek Gołaszewski
Percussion - Sławek Pawlak
Vocal – Włodek Paprodziad Dembowski
gościnnie Reda aka Skadyktator


RADIOAKTYWNY ŚWIAT
Radioaktywny Świat czerpie z różnych nurtów muzyki, głównie z rocka alternatywnego. Na czele składu stoi Gośka Andrzejewska, atomowa wokalistka. Pozostali członkowie to: Karol (skrzypce), Wojtek (gitara), Maro (bas) i Iwo (perkusja). Zespół wydał do tej pory dwie EPki - "Radioaktywny Świat" w 2012 i "Fukushima moja miłość" w 2013. Radioaktywni zagrali liczne koncerty m.in w Warszawie, Łodzi, Toruniu i wielu innych miastach, supportowali The Analogs, Zabili Mi Żółwia, Komety, i pojawiali się na imprezach takich jak Oldschool Fest i Dni Ursynowa. W sierpniu 2013 zespół wystąpił na Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie zdobył wyróżnienie. 9 listopada Radioaktywni wystąpią w Stodole przed Kultem podczas pomarańczowej trasy.

"Fukushima moja miłość" EP:
http://www.youtube.com/watch?v=wdo8kraGqHA&feature=youtu.be&hd=1

Strona FB:
http://www.facebook.com/Radioaktywnyswiat 

APACZE Z WOLNEJ WOLI
Grupa pod wezwaniem Wielkiego Geronimo, grająca w składzie: Szaweł Płóciennik (git, wokal), Janusz Rutkowski (bas), Łukasz Bytner (klawisz) i Tomasz Hinz (perkusja). W grudniu 2012 ukazała się ich pierwsza Epka, wcześniej można było zapoznać się z muzyką zespołu na płytach "Taniec Słońca" oraz "Apacz Z Wolnej Vvoli". W obecnym składzie zespół zagrał koncerty obok takich zespołów jak: Apteka, Vavamuffin, Maleo Reggae Rockers, 52um. Obecnie Apacze szykują długogrającą płytę, której premiera planowana jest na 2014 rok. 

Posłuchaj Epki: http://www.soundcloud.com/apaczezwolnejvoli 
Dżimipejdż Apaczy: http://www.facebook.com/apaczezwolnejvoli 

Linki do klipów: 
"Mag Ja Ty" (EP):
http://www.youtube.com/watch?v=NVfwLQCQSAQ

"Warszawa Moknie" (EP):
http://www.youtube.com/watch?v=3XxIUYQrK1M

Autor plakatu: Szaweł Płóciennik

Info

Start: 20:00
Wstęp: 10 zł

11 listopada
(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: