11.10.2013 KAPITAN NEMO

KAPITAN NEMO - legendarna postać polskiego elektro i new romantic - wraz z 
Centralnym Domem Qultury zaprasza na koncert!!!

Tym razem spodziewajcie się naprawdę mocnego uderzenia. Oprócz znanych i kultowych kawałków usłyszymy sporo nowego materiału. Koncert promuje bowiem świeżutki singiel „Love In The City” z nadchodzącej płyty, która - jak mówi sam artysta - jest dużym krokiem naprzód wobec poprzedniego albumu "Wyobraźnia". Kapitan Nemo wystąpi w szerszym składzie, m.in. z towarzyszeniem perkusji i 2 gitar. 

Start: 21:00
Bilety: 20,- (do nabycia w dniu koncertu)

Dla pierwszych 50 osób - UPOMINEK

O artyście:
Kapitan Nemo - Bogdan Gajkowski - wokalista, kompozytor. Początek działalności artystycznej - 1984. Jest przedstawicielem elektronicznej odmiany rocka. Uznawany jest za prekursora stylu new romantic i electro w Polsce. Urodził się w Warszawie, jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutował pod własnym nazwiskiem singlem "Dzieci muzyki", wydanym przez Tonpress. Prowadził pierwszy w Polsce zespół soulowy, o nazwie Magiczna Maszyna.

Pod pseudonimem "Kapitan Nemo" wystartował singlem Elektroniczna cywilizacja. Utwory takie jak "S.O.S dla planety", "Zimne kino", "Twoja Lorelei" stały się przebojami. Największe hity Artysty zostały wydane przez Sonic pod nazwą: "The Best Of Kapitan Nemo"

Kapitan Nemo koncertował na terenie całej Polski. Brał udział w Festiwalu Opolskim i Sopockim. Jego utwory gościły na listach przebojów, także za granicą (Francja, Australia). Ostatni koncert, przed kilkuletnią przerwą odbył się w 1992 roku w Nowym Jorku. Potem nastąpił kilkuletni okres pracy kompozytorskiej i producenckiej. W tym czasie Gajkowski zajmował się pisaniem muzyki ilustracyjnej i reklamowej. Jest kompozytorem przebojów Izabeli Trojanowskiej - "Brylanty" i "Nic naprawdę", z albumu "Układy" oraz trzech utworów, które znajdą się na nowej płycie Wokalistki.
W maju 2002 roku powrócił na rynek, z płytą „Wyobraźnia”, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Pochodzą z niej 2 przebojowe single: "Na co czekasz" i "Zabierasz moje sny", do których zostały nakręcone teledyski. W połowie 2005 ukazały się dwie składanki z nagraniami Kapitana Nemo: Indiana (z reklamy firmy Kamis) - „I Love TV Adverts” (Sony BMG) oraz "Butelki z benzyną i kamienie" (z repertuaru Cool Kids Of Death) „Muzyka łączy Pokolenia” (Fonografika). Bogdan Gajkowski na zaproszenie Roberta Chojnackiego wziął udział w Saxophonic Tour 2007.

http://www.kapitannemo.net/

nemo

Info

Start: 21:00
Wstęp: 20 zł


(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: