11.09.2009 (piątek) Warsaw United 6

Info

Start: 22:00
Wstęp: 15 zł


SPOT RADIOWY
Ulotka
 Ulotka
UlotkaUlotka

Warsaw United 6

Zagrają:
ASX, Bypass, Simba, Raabe, Zyguli

Górna Scena: 
FusionArt, Vasen Piparjuuri, SeedingLife, Xlorite 

 

Warsaw United to cykl drumnbassowy wymyślony i prowadzony od listopada 2006 roku przez połączone siły kolektywu Tensionkru, klubu CDQ i warszawskiej sceny skupionej wokół gatunku drumnbass. 

Główną ideą WU jest zaprezentowanie pełnego spektrum możliwości i wszechstronności jakim dysponuje drumnbassowa stolica. Pokazujemy jedną, wspólną scenę warszawską. 

Od samego początku na imprezach cyklu zaprezentowali się wszyscy najważniejsi muzyczni działacze Warszawy. Wystąpili legendarni wyjadacze, jak Perez czy Stikorama, oraz młodsi stażem didżeje jak Raabe czy Ant, Fizyk, Name. 

Po pierwszych trzech imprezach, w wyniku głosowania internetowego publiczność wyłoniła swojego ulubionego didżeja cyklu. Zostal nim Harland. Zwyciestwo dało mu możliwość występu na kwietniowym finale WU, którego gwiazdą i atrakcją z najwyższej półki był Adam F. Ponieważ stołeczna scena rośnie w siłę, Tensionkru kontynuuje działalność związaną z Warsaw United i zaprasza artystów na kolejne odsłony. Już dziś można śmiało powiedzieć, że Warsaw United zaslużyło sobie na na ważne miejsce w dziejach stołecznego drumnbassu. Kolejne odsłony z pewnością to potwierdzą. Najbliższa, już szósta odsłona Warsaw united już 11 września w CDQ. 


 

ASX
 ASX
ASXASX

 

Asx

http://www.myspace.com/asx100000000/

Tak jak zdecydowana większość djów i producentów ma w zwyczaju, asx pisał swoje bio sam o osobie w trzeciej osobie. Początki jego kontaktu cielesnego z gramofonami i mikserem to rok 2005.

Początki te nie były łatwe, ponieważ były trudne. Kiedy jednak przyszła wiosna, to wszystko stało się łatwiejsze a dzień stawał się coraz dłuższy. Oprócz ulubionych gatunków, którymi zazwyczaj się zajmuje, czyli drum & bass, dubstep czy breakbeat, asx interesuje się też turntablismem, co pozwoliło mu dołączyć do warszawskiego cyklu imprez Drummin Jammin w postaci zarówno dja jak i skrecz-mana :P oraz nagrywać skrecze dla różnych postaci związanych z różnymi gatunkami muzycznymi (m.in. Kot z Cheshire czy Zombie). Oprócz tego prowadził też swego czasu spontaniczną, sporadyczną i czasami nawet zabawną audycję "ace of bass" w radiorewers.pl, gdzie zapraszał różnych gości z Warszawy i okolic (Białystok :P ) związanych głównie z nurtem d'n'b, dubstep czy po prostu szeroko rozumianą elektroniką. Grał do tej pory w różnych klubach w Warszawie (Depozyt 44, Saturator, CDQ, Punkt), w okolicach (Białystok - Metro), jednak najlepiej wspomina początki w nieistniejącym już klubie Bassment w swoim rodzinnym Zamościu. Poza tym grał też w Tekken 3, Warcraft II, Final Fantasy VII i w wiele innych gier wraz ze swoim bratem, narzeczoną czy kolegami z kolektywu 100MLNY, który tak naprawdę istnieje wtedy, kiedy jego członkowie nie mają nic lepszego do roboty. Bardzo lubi czarny kolor, najlepiej w postaci okrągłych płaskich placków, które zbiera już dobrych parę lat i raczej nie zamierza przestać. W obliczu kryzysu prędzej sprzedałby swojego brata niż swoją kolekcję. Ma również nadzieję, że jego brat nie czyta tego bio.

 

Bypass
 Bypass
BypassBypass

Bypass

http://www.myspace.com/coveredbypass

Bypass - Filip Krysztaszek - Dj i producent - urodzony w Warszawie w 1982.
Za sprawą działającej tam na falach 101,5 MHz pod koniec lat '90  niezależnej stacji radiowej 'Radiostacja' (była rozgłośnia harcerska) promującej nieznaną wtedy i trudno dostępną muzykę, poznał na dobre brzmienia d'n'b i jungle. Pierwszy album jednak, który wywarł tak głębokie piętno, że Filip robi to co robi do dzisiejszego dnia, był legendarny "Points in Time 4" wydany przez rewolucyjny w tym czasie Good Looking Records. Po serii gościnnych występów w starej Przestrzeni Graffenberga i kilku innych nieudanych miejscach i równie przykrych sytuacjach, wraz z grupą przyjaciół postanawia założyć własną i niezależna działalność muzyczną, która zostaje nazwana "HorryTone". HT - wielogatunkowa hybryda audio-wizualna, ostatecznie rozpada się w 2008, dzieląc się na mniejsze ugrupowania i w kwietniu roku 2008 powstaje jej kontynuacja - Monosyntetik, której Filip jest wiodącym członkiem do dziś. Stale rozwija swoje zainteresowania muzyczne w poszukiwaniu własnego stylu. Jest wielbicielem tematyki sci-fi, funkowych breaków, amena i oldschool'u. Odnajduje się głównie w połamanych perkusyjnie utworach jednak nie poprzestając na muzyce drum'n'bass często czerpiąc inspiracje z gatunków muzycznych tj. Jazz, Funky, Triphop, czy Breakbeat jego twórczość nie pozostaje jednolita. Od niedawna organizator i uczestnik cyklicznych imprez pod nazwą: „Break Particles”, oraz „Drumfunk Alert!”, które promują mało doceniany odłam muzyki d’n’b zwany niekiedy jako drumfunk. Obecnie ekipa Monosyntetik w skład której należą również: Kokiko, Storyteller, Mlynk, Raflezja, Macx, oraz Laudanum jest bardziej spójna pod względem dźwiękowym , jednak wspólnie grana muzyka nie klasyfikuje się do jednego gatunku.

 

Tensionkru
 Tensionkru
TensionkruTensionkru

Tensionkru: Simba, Zyguli, Raabe 

www.tensionkru.info 

Kolektyw producencko-didżejski z Warszawy od 2001 roku regularnie organizujący wydarzenia z udziałem polskich i zagranicznych artystów drumnbassowych. Członkami Tensionkru są Simba, Zyguli, Ginee K i Raabe. Za promocję odpowiada Maaugo. 
Począwszy od 2003 zaprosili na występy do Polski kilkadziesiąt gwiazd gatunku drum’n’bass. Były to niezapomniane wydarzenia dla fanów tej muzyki. 
Ostatnio na swoim koncie mają potężny cykl p.t. Warsaw United, który w trzech odsłonach przedstawił muzyczne sylwetki blisko 25 didżejów – reprezentantów stolicy. Na finałowej imprezie tego cyklu wystąpił pionier i sztandarowy dla drumnbassu reprezentant Wielkiej Brytanii – ADAM F. Na jesieni 2007 roku członkowie kolektywu postanowili nieco odpocząć od klimatów wyłącznie warszawskich i zorganizowali dwa spore wydarzenia z udziałem zagraniczncyh gości. W październiku byli nimi Kaleb z Finlandii, Brooklyn z Czech i M-Trick z Niemiec. Natomiast na zakończenie roku zaprosili do warszawskiego CDQ duet, który mocno namieszał w 2007 roku na światowej scenie drumnbass – Matrix & Futurebound z Wielkiej Brytanii. Impreza ta była 17 częścią sztandarowego cyklu Tensionkru - Napiente Struktury Uamane. 
2008 rok dla Tensionkru to rok wytrwałej pracy i organizacji kolejnych wydarzeń. Były to między innymi występy Bennego Page’a i dj Craggza z duetu Craggz & Parallel Forces. 
W 2009 na imprezach cyklu Napiente Struktury Uamane gościliśmy mistrza drumnbassowego brzmienia, twórce największego drumnassowego soundsystemu – DILLINJA. To było w lutym, a w czerwcu w warszawskim Vinylu gościliśmy Johna B. Natomiast w lipcu 2009 roku reprezentujący Tensionkru Simba podpisał kontrakt z wytwórnią Element Records, co poza oczywistymi korzyściami otworzyło mu wreszcie drogę do profesjonalnej dystrybucji swoich produkcji. 
Imprezowo po wakacyjnych wojażach wracamy z trzema propozycjami: Warsaw Summer Bass Day: Augustowskie Moce Special (28 sierpnia); Warsaw United 6 (11 września); Napiente Struktury Uamane 22: D.Kay&Kasra / Critical Rec. 
Wszelkie aktualności dotyczące imprez i działalności dostępne są na stronie www.tensionkru.info 


Scena Górna:

FusionArt [LIVEact/LIVEset] http://www.myspace.com/fusionartmusic 
FusionArt – To kolektyw dwóch producentów, promotorów (Think, Zvier) oraz wokalistki (Susiah). Obracają się w klimatach mocno pociętego IDM'u, krystalicznych przestrzeni ambientu i ciężkich breakach inspirowanych gatunkiem drum&bass. Swoją działalność zaczęli w roku 2008 wydając materiał w wydawnictwach takich jak Apparition, 49Manekinów, WEFREC oraz w rodzimym labelu FAM. Chwilę później zaczęli prezentować liveact'y, zagrali w kilku miastach Polski u boku takich gwiazd jak Benny Page, The UpBeats czy Arctic Sunrise. W tym roku do składu dołączyła wokalistka, która na dobre zadomowiła się w ich gatunku. Prezentując wibrujący, ciepły i stanowczy styl używania swoich strun głosowych nadała utworom magii i piękna. 
Ściśle związani z inicjatywami MicroKino, Non-Fussion, Warsaw Electronic Festiwal. 

Vasen Piparjuuri [LIVEact] http://www.myspace.com/vasenpiparjuuri 
Vasen Piparjuuri – Aktualnie związany ze społecznością Warsaw Electronic Festival. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną i ambitną formę muzyczną, pełną odniesień do osiągnięć Aphex Twin czy Dither. 

SeedingLife [LIVEact/LIVEset] http://www.myspace.com/seedinglife 
SeedingLife - Niezależny artysta, którego sztuka przeznaczona jest przede wszystkim dla ludzi szukających mocnych brzmień. Wychowany w gąszczu, zgiełku i smogu warszawskich ulic, przemyca urbanistyczny i toksyczny klimat do swojej muzyki. Idm, breakcore, noise - tak w teorii można sklasyfikować muzykę, którą gra. W praktyce, operacja ta jest jednak niemożliwa. Niesamowicie skomplikowane, opierające się w dużej mierze na improwizacji, połamane, przesterowane i zmiksowane dźwięki, niejednokrotnie nie przypominają niczego z czym do tej pory mogło zetknąć się ludzkie ucho. Utwory SeedingLife wprowadzają umysł w stan zawieszenia, wciągają coraz głębiej i dalej, przeprowadzają często przez nieznane dotąd warstwy paranoi, lęku i obłąkania. Ci, którym udało się dotrzeć do samego dna, zapewne poczuli prawdziwy łyk adrenaliny. W głębi mrocznych brzmień, można jednak dostrzec piękno i przestrzeń, które towarzyszą artyście. 

Xlorite [LIVEact] http://www.myspace.com/xlorite 
Xlorite (Pawel Ryttel) to twórca skomplikowanych sekwencji dzwiekowych. Jego utwory charakteryzuje duza dbalosc o szczególy i jakosc brzmienia. Podrózowal w wielu stylach muzycznych pod roznymi pseudonimami (Ambot, Proplex, Xylohalo, Electronicaincluded, Joyless). Przez kilka lat dzialal równiez jako DJ i organizator imprez z muzyka techniczna. Posluguje sie modularnym studiem Buze (Buzz) od wielu lat. Jego kompozycje to elektroniczne podróze do innego swiata. Czesto zaskakujace dobranie brzmien, intrygujace lamanie rytmu, abstrakcyjna lecz przystepna atmosfera czyni jego twórczosc nowatorska i nieprzewidywalna. Utwory prezentuje zarówno w pelni kontrolowane na zywo jak i na plytach cd lub DVD w formie audio-video tworzone we wspólpracy z artystami VJ. Aktualnie jest aktywnym dzialaczem Warsaw Electronic Festival i czlonkiem dwuosobowego projektu muzycznego Ambot. 

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: