11.05.2014 GEETA (Kanada) + Iil Ironies + Traces To Nowhere

 

Zapraszamy na wieczór elektro-szamańskich rytuałów....

GEETA - po raz pierwszy w Polsce!

Kanadyjska artystka o pseudonimie Geeta zagra koncerty w Gdańsku, Łodzi, Kwidzynie i Warszawie. Finałem polskiej części trasy będzie występ 11 maja w CDQ, do którego wokalistka zaprosiła warszawski zespół lil Ironies. Debiutanci zagrają przed Geetą także w łódzkim Bajkonurze dwa dni wcześniej. 

GEETA to wokalistka, producentka i poetka z Montrealu. 
Mówi o dźwiękach, które tworzy, że są prawdziwe, delikatne i surowe. Inspiruje się wolnością, szaleństwem, ludźmi, sztuką i życiem. Performerka występuje na różnego rodzaju scenach – od klubów, poprzez teatry, pokazy mody, aż po duże festiwale. Jej występy to mocne, transowe show łączące elektronikę, z graniem na żywo, oraz surrealistyczną poezję z ekspresyjnym i melancholijnym śpiewem. Geeta – wokalistka o imponujących możliwościach - wykorzystuje głos jako dodatkowy instrument, tworząc z pomocą analogowych efektów kolory, tekstury, oraz odrealnione pejzaże dźwiękowe. 

https://www.youtube.com/watch?v=fK3VRqBtVfI

Artystka współpracowała z wieloma twórcami z dziedzin muzyki, filmu oraz video. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Glastonbury Festival, New Cinema Festival, Fringe Pop Festival i wielu innych, otrzymała grant na produkcję muzyki teatralnej od Quebec Council of Arts, w 2013 r. była zaproszona do współpracy muzyczno-producenckiej do Erywania przez Armenia Arts and Cultural Sudies Laboratory. W Montrealu współpracuje z chórem Art and Muse.


GEETA zaprosiła do supportowania dwóch koncertów zespół lil Ironies. Debiutująca niedawno grupa jest w trakcie promowania albumu, który doczekał się już pozytywnych recenzji m.in. w KMagu i T-mobile-music.pl. Żywe wykonania “Małych Ironii” mogą okazać się doskonałym wprowadzeniem do seta Geety. Wolne tempa i tzw “brudny minimalizm” – czyli granie oparte na bardzo oszczędnym wykorzystaniu bogatego instrumentarium zespołu – perkusja, kontrabas, elektronika, syntezatory
i gitara, z Kintą na tzw. “froncie” – czasem melancholijną, czasem wściekłą, a czasem szaloną niczym w demonicznej burlesce. 

Zespół Lil Ironies istnieje od dwóch lat – w trakcie pracy nad debiutanckim materiałem zostali zaproszeni na festiwale – NowoBrzmienia we Wrocławiu, Re:Wizje, Uruchomucho w Warszawie oraz Warsaw Music Week, dotarli również do finału konkursu „Zrób Głośniej” T-mobile-music. Nową płytę wydali własnym sumptem z pomocą fanów, którzy wzięli udział w akcji crowdfundingowej kupując płyty, koszulki i… koncerty zespołu w tzw preorderze. 

Traces to Nowhere to projekt z Warszawy założony w 2010 roku. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu ‘Twin Peaks’, który stanowi pozamuzyczną inspirację dla jego członków. Natomiast wśród zespołów, które stanowią ich inspiracje muzyczne można znaleźć m. in.: Tool, Isis, NIN, Blindead, Caspian czy Katatonię. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje wzbogacone o melodyjny wokal.
www.facebook.com/tracestonowhere

To będzie wieczór silnych kobiecych osobowości artystycznych.

www.geeta.ca
www.lilironies.pl
www.facebook.com/lil.ironies
www.facebook.com/tracestonowhere

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: