11.03.2010 (czwartek) Free the Electronic

Info

Start: 20:00
Wstęp: 6 zł


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat

Free the Electronic to nowy cykl jamów angażujących najciekawszych warszawskich twórców muzyki elektronicznej oraz wspierających ich muzyków instrumentalnych. Formuła  imprezy jest klarowna: co tydzień w czwartek o 20.00 spotykamy się w klubie Centralny Dom Qultury by posłuchać jedynego w Warszawie improwizowanego elektroakustycznego koncertu w klimatach dubstep, drum'n'bass, minimal-techno, z mocną inspiracją eksperymentalnym jazzem. Po każdym jamie usłyszeć będzie można set DJski utrzymany w klimatach jamu. http://www.myspace.com/freetheelectronic

Fragment jamu z 11 lutego:
http://soundcloud.com/subtopiarecords/free-the-electronic-cdq-10-02-2010

Wystąpią
DJ Eprom, Tom Encore, Maed, Memwha, S.Q., TikTak, Te-Mathic

Po jamie set dubstepowy zagra

Tom Encore

DJ Eprom
 DJ Eprom
DJ EpromDJ Eprom

DJ Eprom

DJ Eprom (Subtopia Records) - jest jedenym z najbardziej utalentowanych polskich turntablistów. Po zdobyciu podwójnego Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, zajął się na poważnie produkcją muzyczną. Od zawsze zafascynowany możliwościami danymi przez instrumenty i samplery analogowe, wprowadza w życie koncepcję estetyczną którą nazwał "Machine Music".

http://www.myspace.com/djeprom | http://www.djeprom.com/

Tom Encore
 Tom Encore
Tom EncoreTom Encore

Tom Encore

Tom Encore (Subtopia Records) - producent i DJ. Od zawsze lubił gorzką czekoladę i jazdę na rowerze. Kiedyś polubił też muzykę. Gdy w okolicach 2002 roku usłyszał dokonania Dieselboya, w jego estetycznym ośrodku umysłu dokonał się przewrót. Był to początek fascynacji połamanym, szybkim i mechanicznym bitem. Swoją pasję zaczął przekazywać szerszej publiczności w roku 2003, kiedy zadebiutował jako producent i DJ (wtedy pod pseudonimem Fizyk). Po dziesiątkach występów w całym kraju i za granicą, oraz przemierzeniu milionów kilometrów światłowodów, Tom wciąż poszukuje nowych brzmień.

Jego ostatnia fascynacja - dubstep, przebrzmiewa najintensywniej w obecnej twórczości. Mimo to Tom nie zamyka się tylko na jeden gatunek - zbyt mocno ceni pozostałe. Jeśli potrzeba, połączy w secie drum’n’bass z electro, zgra dubstep z hip-hopem i wonky a nawet zrobi niezłą lasagne. Jego utwory wydawane są m.in. w dubstepowym Rottun (CA) i drum'n'bassowej Soultropii (PL). Od kiedy można go usłyszeć na brytyjskim BBC Radio 1 czy popularnym dubstepowym SUB FM, Tom cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno ze strony rodzimych klubowiczów jak i DJ'ów na całym świecie. Jego produkcje są regularnie grane m.in. przez Excision'a, Dirtyphonics i NumberNin6. Ponadto, został obwołany DJ'em roku 2008 w głosowaniu użytkowników portalu dnb.pl.

http://www.myspace.com/tomencore | http://lockdownep.com/

Maed
 Maed
MaedMaed

Maed

Maed (16 Wersów Label) - ambitny twórca, producent, który swobodnie podróżuje pomiędzy stylami muzycznymi. Koresponduje z nimi w swojej muzyce tworząc unikalny styl na pograniczu nu jazzu z elementami elektroniki i zabawy z dźwiękiem.

Muzykę tworzy od ok. 7 lat. Zaczynał od samodzielnej nauki gry na instrumentach, gitarze i paninie. Stopniowo wraz z rozwojem swojej pasji i umiejętności muzycznych, zainteresował się produkcją przy użyciu komputera i mpc. Wtedy też zaczął bawić się dźwiękiem i muzyką elektroniczną.

http://www.myspace.com/maed | http://maed.16wersow.pl

S.Q.
 S.Q.
S.Q.S.Q.

S.Q.

S.Q. (Subtopia Records) - z muzyką związany jest odkąd ujrzał światło dzienne. Ukończył szkołę muzyczną 1-go stopnia na wiolonczeli. Kontynuując tę pasję rozpoczął naukę gry na kontrabasie. Styl muzyki, którą tworzy można określić atmosferycznym drum&bass'em przyprawionym pikantnymi brzmieniami nu-jazzu oraz innymi urojeniami prownętrza jego czaszki.

http://www.myspace.com/sqjazz

TikTak
 TikTak
TikTakTikTak

TikTak

TikTak – beatboxer, jeden z prekursorów beatboxu w Polsce. Organizuje oficjalne mistrzostwa Polski w human beatbox, warsztaty i imprezy beatboxowe. Występuje na nietypowych imprezach muzycznych, w teatrach, na festiwalach muzyki współczesnej, przecierając szlaki wokalistyki ekstremalnej. Porzucił główny nurt popularnego beatboxu i od kilku lat zajmuje się poszukiwaniem nowych form wyrazu, nie stroniąc od brudnych brzmień i nieregularnych form.

http://www.myspace.com/zegartiktaka  http://zegartiktaka.ovh.org/

Memhwa
 Memhwa
MemhwaMemhwa

Memwha

Memhwa - z serca i urodzenia Wrocławianin, z zamieszkania Warszawiak, z zamiłowania miłośnik muzyki. W wieku 11 lat zaczął grać na gitarze. Około 2005 roku dzięki legendarnemu filmowi „Scratch” zainteresował się turntablismem i wymienił gitarę na gramofon i mikser. Zajmuje się głównie freestylem skreczingiem, stawia też pierwsze kroki w scratch music. Był uczestnikiem wielu skrecz sesji, bitew i warsztatów w całej Polsce.

 

 

Te-Mathic

Te-Mathic (Maciek Heinrich) z Warszawy jest związany z muzyką od 1995 roku. Ukończył pierwszy stopień szkoły muzycznej na fortepianie oraz 3 lata fortepianu jazzowego w szkole muzyki rozrywkowej i jazzu. Drum'n'bass, jazz, muzyka elektroniczna - to główne style, które usłyszysz w jego muzyce. Jest jednym z założycieli labelu Subtopia.

http://www.myspace.com/temathic

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: