11.02.2010 (czwartek) Free the Electronic

Info

Start: 20:00
Wstęp: 6 zł


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat

Free the Electronic to nowy cykl jamów angażujących najciekawszych warszawskich twórców muzyki elektronicznej oraz wspierających ich muzyków instrumentalnych. Formuła  imprezy jest klarowna: co tydzień w czwartek o 20.00 spotykamy się w klubie Centralny Dom Qultury by posłuchać jedynego w Warszawie improwizowanego koncertu w klimatach dubstep, drum'n'bass, minimal-techno. Po jamie będzie można usłyszeć set DJski nawiązujący stylem do danego jamu. Luty to czas ewolucji idei cyklu, spodziewajcie się wielu niespodzianek! 

Wystąpią

DJ Eprom, Tom Encore, Maed, Memwha, S.Q., TikTak, Te-Mathic

Po jamie set didżejski zagra

Pawlak

DJ Eprom
 DJ Eprom
DJ EpromDJ Eprom

DJ Eprom

DJ Eprom (Subtopia Records) - jest jedenym z najbardziej utalentowanych polskich turntablistów. Po zdobyciu podwójnego Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, zajął się na poważnie produkcją muzyczną. Od zawsze zafascynowany możliwościami danymi przez instrumenty i samplery analogowe, wprowadza w życie koncepcję estetyczną którą nazwał "Machine Music".

http://www.myspace.com/djeprom | http://www.djeprom.com/

Tom Encore
 Tom Encore
Tom EncoreTom Encore

Tom Encore

Tom Encore (Subtopia Records) - producent i DJ. Od zawsze lubił gorzką czekoladę i jazdę na rowerze. Kiedyś polubił też muzykę. Gdy w okolicach 2002 roku usłyszał dokonania Dieselboya, w jego estetycznym ośrodku umysłu dokonał się przewrót. Był to początek fascynacji połamanym, szybkim i mechanicznym bitem. Swoją pasję zaczął przekazywać szerszej publiczności w roku 2003, kiedy zadebiutował jako producent i DJ (wtedy pod pseudonimem Fizyk). Po dziesiątkach występów w całym kraju i za granicą, oraz przemierzeniu milionów kilometrów światłowodów, Tom wciąż poszukuje nowych brzmień.

Jego ostatnia fascynacja - dubstep, przebrzmiewa najintensywniej w obecnej twórczości. Mimo to Tom nie zamyka się tylko na jeden gatunek - zbyt mocno ceni pozostałe. Jeśli potrzeba, połączy w secie drum’n’bass z electro, zgra dubstep z hip-hopem i wonky a nawet zrobi niezłą lasagne. Jego utwory wydawane są m.in. w dubstepowym Rottun (CA) i drum'n'bassowej Soultropii (PL). Od kiedy można go usłyszeć na brytyjskim BBC Radio 1 czy popularnym dubstepowym SUB FM, Tom cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno ze strony rodzimych klubowiczów jak i DJ'ów na całym świecie. Jego produkcje są regularnie grane m.in. przez Excision'a, Dirtyphonics i NumberNin6. Ponadto, został obwołany DJ'em roku 2008 w głosowaniu użytkowników portalu dnb.pl.

http://www.myspace.com/tomencore | http://lockdownep.com/

Maed
 Maed
MaedMaed

Maed

Maed (16 Wersów Label) - ambitny twórca, producent, który swobodnie podróżuje pomiędzy stylami muzycznymi. Koresponduje z nimi w swojej muzyce tworząc unikalny styl na pograniczu nu jazzu z elementami elektroniki i zabawy z dźwiękiem.

Muzykę tworzy od ok. 7 lat. Zaczynał od samodzielnej nauki gry na instrumentach, gitarze i paninie. Stopniowo wraz z rozwojem swojej pasji i umiejętności muzycznych, zainteresował się produkcją przy użyciu komputera i mpc. Wtedy też zaczął bawić się dźwiękiem i muzyką elektroniczną.

http://www.myspace.com/maed | http://maed.16wersow.pl

S.Q.

S.Q. (Subtopia Records) - z muzyką związany jest odkąd ujrzał światło dzienne. Ukończył szkołę muzyczną 1-go stopnia na wiolonczeli. Kontynuując tę pasję rozpoczął naukę gry na kontrabasie. Styl muzyki, którą tworzy można określić atmosferycznym drum&bass'em przyprawionym pikantnymi brzmieniami nu-jazzu oraz innymi urojeniami prownętrza jego czaszki.

http://www.myspace.com/sqjazz

TikTak
 TikTak
TikTakTikTak

TikTak

TikTak – beatboxer, jeden z prekursorów beatboxu w Polsce. Organizuje oficjalne mistrzostwa Polski w human beatbox, warsztaty i imprezy beatboxowe. Występuje na nietypowych imprezach muzycznych, w teatrach, na festiwalach muzyki współczesnej, przecierając szlaki wokalistyki ekstremalnej. Porzucił główny nurt popularnego beatboxu i od kilku lat zajmuje się poszukiwaniem nowych form wyrazu, nie stroniąc od brudnych brzmień i nieregularnych form.

http://www.myspace.com/zegartiktaka  http://zegartiktaka.ovh.org/

Memhwa
 Memhwa
MemhwaMemhwa

Memwha

Memhwa - z serca i urodzenia Wrocławianin, z zamieszkania Warszawiak, z zamiłowania miłośnik muzyki. W wieku 11 lat zaczął grać na gitarze. Około 2005 roku dzięki legendarnemu filmowi „Scratch” zainteresował się turntablismem i wymienił gitarę na gramofon i mikser. Zajmuje się głównie freestylem skreczingiem, stawia też pierwsze kroki w scratch music. Był uczestnikiem wielu skrecz sesji, bitew i warsztatów w całej Polsce.

 

 

Te-Mathic

Te-Mathic (Maciek Heinrich) z Warszawy jest związany z muzyką od 1995 roku. Ukończył pierwszy stopień szkoły muzycznej na fortepianie oraz 3 lata fortepianu jazzowego w szkole muzyki rozrywkowej i jazzu. Drum'n'bass, jazz, muzyka elektroniczna - to główne style, które usłyszysz w jego muzyce. Jest jednym z założycieli labelu Subtopia.

Pawlak
 Pawlak
PawlakPawlak

Pawlak

Pochodzący z warszawskiego Mokotowa wielbiciel połamanych bitów, które od kilku lat miksuje w domowym zaciszu. Pierwsze poważniejsze kroki za dekami poczynił w nieistniejącym już warszawskim klubie Przestrzeń Graffenberga. W swoich drum’n’bassowych setach czerpie inspiracje z różnych gatunków, lecz zawsze stara się nadać im wyraźnego deepowego brzmienia.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: