CHOPSTICK DUBPLATE NIGHT 2 ARIES [UK] & LIONFIRE [UK] REGGAE RIDDIM & JUNGLE MACHINE

Info

Start: 21:00
Wstęp: 15 pln przedsprzedaż / 20 pln w dniu imprezy


Rezerwacja zakończona 

Zagrają:
ARIES (Chopstick Duplate, Calypso, Dread Recordings, Co-Lab, Lion Dub, Pure Vibez, UK)

LIONFIRE (Co-Lab, Pure Vibez, Lion Dub, Dub Dimensions, Deadly Records & Apex, UK)

VARGAS (Nuff Sensi Music, CZ) 

FREEDOMSOUND (Feel Like Jumping / Track Numba1, Toruń)
ROOTSHOT (Waste Over, W-wa

Jo Junglists !!!
Już w sobotę 10 grudnia w warszawskim klubie CDQ odbędzie się druga odsłona cyklu Chopstick Dubplate Nights. Po udanej imprezie z udziałem Jacky’ego Murdy, możecie się szykować na kolejną junglową petardę. Tym razem odwiedzi nas aż dwóch producentów i djów z UK - jeden z najbardziej progresywnych producentów na wyspach Aries (Chopstick Dubplate, Dread Recordings) oraz ekipa Lion Fire (Pure Vibez, Dread Recordings). Twórczość zarówno Ariesa jak i Lion Fire oscyluje pomiędzy oldschoolowym jungle a klasycznym dnb wolnymi od ograniczeń sprzętowych z lat 90. Szczerze polecamy, zwłaszcza że w czasach gdy kluby zdominował mainstreamowy dnb, takiej muzyki nie można w naszym kraju usłyszeć zbyt często. Line up CHOPSTICK DUBPLATE NIGHT vol. 2 dopełnią organizatorzy oraz pomysłodawcy cyklu czyli VARGAS z polsko-czeskiego crew Nuff Sensi Music i FREEDOMSOUND z Feel Like Jumping Sound System i toruńskiego crew Track Numba1 oraz warszawski wojownik ROOTSHOT. 

 

ARIES (Chopstick Duplate, Calypso, Dread Recordings, Co-Lab, Lion Dub, Pure Vibez, UK)

Aries to brytyjski producent i dj, który porusza się w kręgu takich gatunków muzycznych jak drum and bass, jungle i dubstep. Na scenie od lat 90. początkowo jako dj, potem również promotor i producent. Główną inspiracją artysty jest dub i roots reggae, co staje się oczywiste już po kilku minutach słuchania jego setów lub nagrań studyjnych. Z pewnością w obu przypadkach jest to unikalna muzyka, która urzeka swą głębią. Zarazem zawarta w niej energia nie zostawia żadnego słuchacza obojętnym, co widać gołym okiem po wrzącym parkiecie. Po przełomowym roku 2009 Ariesa można usłyszeć w każdy weekend na terenie całej Anglii, gdzie zazwyczaj jest zapraszany jako jeden z headlinerów nocy. Ma za sobą również tourne po całej Europie, Bałkanach a także Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Tego lata zagrał na wszystkich najważniejszych festiwalach na wyspach np. Boom Town Fair, St. Pual Carnival w Bristol, Glatosboury i wielu innych, za każdym razem występując dla wielotysięcznej publiczności. Jest rezydentem wielu klubów i seryjnych imprez np. kultowego Secret Wars.
Aries jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych producentów na światowej jungle scenie. Ma na koncie długą listę nagrań wydawanych najczęściej na jego własnych labelach - Calypso, Co-Lab, ale także Chopstick Duplate, Lion Dub, czy legendarne Dread Recordings oraz współpracę w studiu z takimi artystami jak np.: Ray Keith, Heist, Jacky Murda, Demolition Man, David Boomah, Benny Page, Marcus Visionary.

WEB:
http://www.ariesdubs.com
http://www.myspace.com/ariesuk
http://www.facebook.com/ariesuk
http://www.facebook.com/ariesdubs

MUSIC:
http://soundcloud.com/ARIES-UK

  

LIONFIRE (Co-Lab, Pure Vibez, Lion Dub, Dub Dimensions, Deadly Records & Apex, UK)
Lion Fire to trio producentów i djów pochodzących z Birmingham w Anglii. Kolektyw powstał w roku 2005 i od tam tej pory ma na swoim koncie wiele udanych wydawnictw na takich labelach jak Co-Lab, Pure Vibez, Lion Dub, Dub Dimensions, Deadly Records & Apex. Dwa lata temu ich twórczość została doceniona przez samego Raya Keitha i od tej pory panowie wydają swoje produkcje również na legendarnym labelu Dread Recordings. Muzyka, którą tworzą to klasycznie brzmiący jungle i dnb. Lion Fire można regularnie usłyszeć na wielu dużych klubowych nocach i festiwalach w Wielkiej Brytanii. W Warszawie twórczość Lion Fire będzie prezentował DJ Gold, który działa na scenie jungle i dnb już od końca lat 90-tych, a od roku 2005 sprawdza się również jako utalentowany producent. Gold jest rezydentem takich eventów i audycji radiowych jak:  Raveology, The DnB Awards, Passion FM, Hysteria, Rhubarb Radio, Break Thru & his own brand Disk-connected.

WEB:
http://www.myspace.com/lionfiredread
http://www.facebook.com/lionfiredread
http://www.facebook.com/goldlionfire
http://soundcloud.com/lion-fire
http://soundcloud.com/djgold

MUSIC:  Lion Fire Promo Mix :

http://soundcloud.com/lion-fire/lionfire-promo-mix-2011 

VARGAS (Nuff Sensi Music, CZ)
DJ, promotor. Vargas pochodzi z Łodzi gdzie przed wyjazdem do Czech działał w Syndykat Crew. Swoje talenty w pełni rozwinął jednak właśnie w Czechach. Szybko stał się jedną z głównych postaci w Zero Rockers i LFB. Razem z nimi przez 4 lata przemierzał Czeską Republikę z orientacją na tamtejsze kluby oraz zamki, łąki i doliny, w których zwykły się odbywać czeskie nielegalne ravy. Od dawna i wytrwale męczy miłośników taniej i łatwej rozrywki swoją wiernością temu, co jest według niego esencją muzyki jungle –  połamanym amenowym loopom, subbasowym liniom, reagge samplom i ragga nawijce. Po prostu - jak mawia jego instruktor od spinningu – tempo, tempo, energia !!! Wyjątkową selekcję Vargasa tworzy pełen rękaw duplates oraz nigdy nie wydanych tracków, które otrzymuje regularnie od spotkanych na swej drodze producentów. Vargas miał już okazję występować w wielu klubach Polski, Czech ale także na Słowacji, czy w Austrii. Suportował min. następujących artystów: Top Cat (UK), Demolition Man (UK), DJ K (CAN), Rcola (CAN), General Malice (USA), RAW (USA), Jacky Murda (USA) Ray Keith (UK), Aphrodite (UK), Bad Company (UK), Audio (UK), Concord Dawn (NZL), Drum Sound (UK), Aries (UK), Tuffiest (USA), czy reggae kapele jak Taboo (PL), Pali Się!!! (PL), Švihadlo (CZ). Jest rezydentem min.  ostrawskiego Music & Juggling Festival oraz Czech Junglist - jednego z największych, corocznych jungle eventów w Czeskiej Republice. Vargas jest również prężnie działającym organizatorem muzycznych eventów, przez ostatnie 4 lata współorganizował około 50 imprez, w większości z udziałem artystów z zagranicy. W najbliższym czasie zamierza dalej rozwijać swe skrzydła w ramach nowo powstałego projektu Nuff Sensi Music. 

WEB: 

http://www.nuffsensimusic.com
http://www.myspace.com/zerovargas

MUSIC
http://www.soundcloud.com/vargas-pl

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: