10.12.2009 (czwartek) Benefit na La Stradę

Info

Start: 18:00
Wstęp: 25 PLN + ile kto może!


Plakat
 Plakat
PlakatPlakat

Impreza odbywa się w finał miedzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Wobec Kobiet oraz 61. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Dochód z imprezy zostanie przekazany na wsparcie schroniska dla ofiar handlu ludźmi  Fundacji La Strada jako jedynej w Polsce zajmującej przeciwdziałaniem handlowi ludźmi. W schronisku przebywają głównie kobiety, ofiary przymusowej pracy za granicą w sex biznesie.  Osoby takie, po powrocie do kraju najczęściej nie mają  gdzie się podziać, narażone na wykluczenie społeczne (w tym często rodzinne) a tym samym na bezdomność. Fundacja La Strada zapewnia takim osobom wsparcie psychologiczne, prawne i często również lokalowe w postaci schroniska. Pobyt w nim jest do czasu, gdy mieszkanka na nowo zorganizuje sobie życia i ponownie  zaadaptuje się do nowych warunków.  Schronisko prowadzone od 6. lat przez La Stradę  jest jedynym takim miejscem w Polsce, dlatego szczególnie ważne jest  jego przetrwanie, które bez środków zewnętrznych nie ma szans na dalszą działalność.

Jeśli chcesz wspomóc Fundację La Strada umożliwiając jej dalsze prowadzenie schroniska dla ofiar handlu ludźmi przyjdź na naszą imprezę 10 grudnia 2009 do kluby CDQ w Warszawie!

Starujemy o 19:00 specjalnym pokazem spektaklu kobiecej grupy artystycznej TERAZ POLIŻLIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić w reżyserii Marty Ogrodzińskiej traktującym o przemocy wśród kobiet i wobec kobiet, o jej dziedziczeniu, przekazywaniu, rozpowszechnianiu i niezauważaniu. Spektakl przygotowany pod auspicjami Międzynarodowej Organizacji na Rzecz Praw Człowieka Amnesty International w ramach akcji: „STOP Przemocy Wobec Kobiet”.

<Opis spektaklu>

O 20:15 zapraszamy na koncerty zespołów Betty Be i Masala Sound System zaangażowanych w obronę i promocje praw człowieka na świecie. Zespół Betty Be (www.myspace.com/whoisbettybe ) to dziewczyny znane wcześniej z oszałamiającego punk-rockowego Los Trabantos. Ich muzyka to mieszanka indie-rocka z psycho-billy z punkowym zadziorem! Masala Sound System (www.myspace.com/masalasound) to znany i lubiany kolektyw muzyczny, w skład którego wchodzą m.in. muzycy doskonałego składu Yerba Mater czy warszawski DJ Praczas! Ich dźwięki oscylują wokół elektro-etno-ragga-punk-hiphop!

Po koncertach taneczną zabawę w rytmach disco zapewni tajemnicza Djane TEKLA-REBEL!

W trakcie imprezy będzie można odwiedzać stoiska organizacji zajmujących się prawami człowieka (w szczególności prawami kobiet) oraz posilić się pysznym wegetariańskim posiłkiem serwowanym przez Vegavani.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: