10.11.2011 (czwartek) KARIERA - koncert

Info

Start: 19:00 - otwarcie klubu

 19:30 - początek koncertu

Wstęp: 15 zł 

ZESPÓŁ KARIERA – AWANGARDA DANSINGU 

Zespół Kariera to niemal 15 lat historii wyjątkowej muzyki, która podbija obecnie serca coraz liczniejszej publiczności. Utwory takie jak „Świnia Truflowa”, „Kij przeklęty” czy „Polopiryna S” często zapadają w pamięć już po jednokrotnym usłyszeniu, a każdy koncert kończy się serią bisów. Zdolni muzycy (Małe Instrumenty, Robotobibok, Von Zeit), zjawiskowy wokalista, przebojowe piosenki, inteligentny dowcip oraz pełne energii wykonanie - to atuty godne prawdziwego sukcesu. Kariera jednak nie ogląda się na najnowsze trendy, konsekwentnie podąża własną ścieżką i posiada swój rozpoznawalny styl. To mistrzowie porywających refrenów, błyskotliwych aranży i niezapomnianych chórków, a niebanalne teksty Tomka ‘Grzebyka’ Nowackiego posiadają klasę dzieł kultowych. Jedyny taki zespół w Polsce. Kto nie wierzy, niech sam sprawdzi.


BIOGRAFIA
   
Prapoczątki zespołu Kariera sięgają siódmej klasy szkoły podstawowej, czyli roku 1989. Duet Maciek Markowski oraz Tomek Nowacki grał na podłączonej do radia gitarze oraz stołku kuchennym jako perkusji. Duet zrealizował 3 kasety 60 minutowe niskoszumowe z własnym materiałem oraz zagrał jeden koncert w Szkole Podstawowej nr 45 dla swojej klasy.
    Właściwy zespół Kariera powstał w roku 1996, kiedy na scenie spotkali się Markowski z Ożogiem i z Tomkiem „Grzebykiem” Nowackim. Następnie grupa koncertowała we Wrocławiu oraz województwie wrocławskim. Po niespełna roku zespół zniknął ze scen polskich, niektórzy mówią, że zawiesił działalność, ale to nieprawda. Ponownie pojawił się na rodzimym gruncie w roku 2008 w składzie: Maciek Markowski (Małe Instrumenty), Tomek Nowacki, Marcin Ożóg (Małe Instrumenty, Robotobibok), Sebastian Szczepanowski (Von Zeit). Od tego czasu KARIERA koncertuje regularnie w całym kraju. Pierwszy album zespołu pt.„MIASTO” zawiera największe przeboje Kariery powstałe w latach 1996-2011. 
 

SKŁAD ZESPOŁU

Maciej Markowski (Małe Instrumenty)- klarnet basowy, moog, elektronika, gitara, chórki
Tomek Nowacki – śpiew, melodyka, kazoo, megafon
Marcin Ożóg (Małe Instrumenty, Robotobibok)- kontrabas, chórki
Sebastian Szczepanowski (Von Zeit) – perkusja, chórki

strona: www.kariera.art.pl

aktualności: www.facebook.com/kariera.zespol

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: