10.10.2009 (sobota) NSU22: Critical Records Night

Info

Start: 22:00
Wstęp: 25 / 35 zł (wpisz się na listę poprzez formularz poniżej) 
SPOT RADIOWY

Gwiazdami 22-giej edycji drumnbassowego cyklu Napiente Struktury Uamane będa przedstawiciele labelu Critical Records - D. Kay i Kasra
Zapraszamy serdecznie! 

Dolna scena: 
D.KAY (Critical, Ill Skills / Austria) 
KASRA (Critical / UK) 
Charly (Kontrasty, Dirty Monkey / Łódź) 
Simba & Raabe (Tensionkru / Warszawa)


REZERWACJA ZAMKNIĘTA!
D.Kay
 D.Kay
D.KayD.Kay

D.Kay

Brigand Music / Critical / Metalheadz

http://www.myspace.com/brigandmusic
http://www.myspace.com/weareillskillz

Ciężko jest w kilku zdaniach opisać postać D.Kay'a, ale jedno jest pewne: to jeden z najbardziej zróżnicowanych i płodnych artystów drumnbass na scenie.
Jego letni hit "Barcelona" (z udziałem Stamina MC) wdarł się  szturmem na 14 miejsce Brytyjskiej listy przebojów i był najwyżej notowanym utworem drumandbass.
Niezależnie od wydawcy, czy to Hospital, Metalheadz, Bingo czy Soul:R, D.Kay znany jest z zaawansowanych muzycznie rollerów i anthemów, które trafiają w gusta słuchaczy jak i imprezowiczów. Jego producenckie horyzonty rozciągają się od liquid funku po jump-up. Jego kawałki są w torbie prawie każdego DJ'a drumandbass.
D.Kay jako DJ gral niemalże w całej Europie, był także na trasie po Australii.
Dzięki rozpiętości stylistycznej i selekcji najlepszych kawałków ze wszystkich odmian drumandbassu, znany jest z rozpalania parkietów jak nikt inny. Jego znak rozpoznawczy to nadchodzące hity, aktualnie gorące dubplate'y i niezapomniane klasyki.
W 2005 roku D.Kay założył własną wytwórnię Brigand Music. Powstały w 2005 roku label wypuścił 10 wydawnictw i ma już  kilka klasyków za pasem. Kawałki takie jak "Babylon" (z Kasrą), "Serenade", "Desire" (z DJ'em Lee) i “Feature creep” (z Sonic'iem) trafiły na drumandbassowe listy stacji 1xtra.
W czerwcu 2007 roku ukazał się debiutancki album D.Kay'a. W pracach nad albumem wzięło udział ponad 12 muzyków i  brzmi on jak drumandbass z prawdziwymi wpływami lat 70 - bujający, funkowy, jazzujący, z nutką soul'u.
Ponadto organizując duże cykliczne imprezy i importując Brytyjskie dźwięki, jest jedną  z kluczowych postaci budujących scenę drumandbass w Austrii. Jego cotygodniowy "Beat It" w legendarnym wiedeńskim klubie Flex stał się centrum wiedeńskiej sceny, która ma się dobrze i nadal rośnie, tak jak liczba fanów D.Kay'a.

Kasra
 Kasra
KasraKasra

Kasra

Critical Music

http://www.myspace.com/kasracritical
http://www.criticamusic.com

http://www.myspace.com/criticalmusic

Kasra jest integralną częścią i znaczącą postacią brytyjskiej sceny niezależnej. Jest założycielem labelu Critical. W ostatnich pięciu latach wytwórnia zyskała niepowtarzalną tożsamość, szanowaną na całym świecie i pozostawiła niezaprzeczalny ślad na scenie. Zaczynając w czasach gdy labele pojawiały się i znikały w przeciągu trzech miesięcy, Kasra włożył serce i duszę w Critical i wytwórnia utrzymała się na rynku.
W 2005 roku Kasra zadebiutował jako producent. W kooperacji z D.Kayem nagrał "Babylon", który stał się popularny wśród wielu DJ'ów (włącznie z Fabio Radio 1), a także wytwórni, które licytowały się o wydanie tego kawałka pod swoimi szyldem. Kolejne współprace takie jak "Outer Limits" z Cyantific'iem i "Spider" - znów z D.Kayem - były równie udane. Najnowsza produkcja Kasry "Warrior" z Lomaxem ukaże się na EP'ce "Critical Sound Vol 1 EP" we wrześniu. 
Wraz ze wzrostem popularności wytwórni, Kasra zaczął grywać na imprezach w całej Europie - od Berlina po Brukselę, od Zurychu po Zagrzeb. Był gwiazdą wielu wydarzeń, na całym świecie, między innymi Bon Bon w Szanghaju i Flex w Wiedniu. Własny cykl imprez Critical, a także promująca drugi album "All Sounds Electric" trasa w październiku 2008 pokazują, że ta część działalności wytwórni także rośnie w siłę, a szef wytwórni (Kasra) wykorzystuje swoje zróżnicowane sety do prezentacji artystów obecnie związanych z Critical, a także własnych umiejętności DJ'skich. 
Bezkompromisowe podejście Kasry do tego co wydaje dało mu uwielbienie drumandbassowego świata prasowego, ważnych postaci i fanów. Mimo, że jest on już  właściwie gotowy do zajęcia zasłużonego miejsca w podręcznikach do historii drumandbassu, w tym roku nie zamierza zwalniać ani rozcieńczać czystego brzmienia, które jest znakiem rozpoznawczym wytwórni Critical.

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: