10.07.2009 Warsaw Summer Bass Day

Info

Start: 21:00
Wstęp: od 2 do 12 zł (rzut dwoma kostkami)


WSBD09
 WSBD09
WSBD09WSBD09

Kolejna edycja wakacyjnego cyklu drumnbassowowego, od 2003 roku organizowanego w Warszawie przez kolektyw Tensionkru.

Zagrają

Fizyk (Soultropia, Rottun Rec.)
Mi-ka
i Name (AD!HD)
Simba, Raabe, Zyguli (Tensionkru)
MC Mikee (THC Underground)


Fizyk
 Fizyk
FizykFizyk

Fizyk

Fizyk aka Tom Encore (Tomasz Stempniewicz) to producent i dj urodzony i mieszkający w Warszawie. Od zawsze lubił gorzką czekoladę i jazdę na rowerze. Kiedyś polubił też muzykę. Debiutował na scenie w 2003, był to okres fascynacji ciężkim drum'n'bassem. Po dziesiątkach występów w całym kraju i przemierzeniu milionów kilometrów światłowodów, wciąż poszukuje nowych brzmień. Obecnie nie istnieje styl w muzyce elektronicznej, ktoremu gotów byłby się poświęcić w całości - zbyt mocno ceni pozostałe. Jeśli potrzeba, połączy w secie dnb z electro, zgra dubstep z hip-hopem i skwee a nawet zrobi niezłą lasagne. Jego utwory wydały m.in. dubstepowy Rottun Recordings (CA) i drum'n'bassowa Soultropia (PL). Został obwołany DJ'em roku 2008 w głosowaniu użytkowników dnb.pl.

http://www.myspace.com/fizyk

 

mi-ka
 mi-ka
mi-kami-ka

mi-ka

DJka, reporterka internetowa i promotorka. Swoją fascynację drum'n'bass rozpoczęła około 1997 roku. Wówczas, urzeczona niezwykle energetycznymi brzmieniami w audycji radiowej postanowiła dogłębniej poznać ten gatunek muzyczny, który tak wiernie odzwierciedlał jej naturę. Przez lata obserwowała lokalną scenę drum'n'bass i odkrywała brzmienia połamanej muzyki. Szeroka znajomość połamanych produkcji przerodziła się w silną fascynację głębią i energią płynącą z tych brzmień, co zaowocowało pragnieniem aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury drum'n'bass i dzielenia się swoją muzyczną pasją.

Swoją przygodę z miksowaniem rozpoczęła w roku 2004, a niecały rok później trafiła po raz pierwszy za klubowe gramofony. Grywa w większości znanych punktów na klubowej mapie Polski. Miała także przyjemność zagrać w Szwajcarii na cyklicznej imprezie o nazwie Drum and Bass Rotation. Choć jej pierwsze DJskie kroki zdominowane były głębokimi, syntetycznymi brzmieniami, obecnie w swoich setach przeplata różne nurty drum’n’bass, począwszy od inteligent dnb, jazzstep, drumfunk, liquid funk, przez techstep i neurofunk po darkstep oraz techno-DNB. Natura poszukiwaczki najbardziej inspirujących brzmień nie pozwala jej przywiązać się do żadnej wytwórni ani artysty. Jest nieskończoną miłośniczką czarnych płyt, bezkompromisowo ceniąc winyl ponad CD.

mi-ka należy do stołecznego kolektywu AD!HD, w którym wspólnie z kolegami Name’em oraz I/O regularnie realizuje szereg jednorazowych jak i cyklicznych projektów imprezowych spod znaku drum'n'bass. Do najważniejszych cyklicznie organizowanych imprez zaliczają się takie projekty jak noisessence, Warsaw Bass Battle czy Deathmatch Dark'n'Bass, realizowany we współpracy z grupą grającą drum’n’bass na żywo - Jabba Finasky. Od grudnia 2007, wraz z Kwazarem (Bass Brigade) organizuje cykl sesji instrumentalno-DJskich Drummin Jammin, zapraszając do wspólnych improwizacji muzyków i wokalistów z całego kraju.

mi-ka należy do Junglistic Sistaz, międzynarodowego projektu skupiającego kobiety miksujące, produkujące i promujące drum'n'bass. Od jesieni 2008 współtworzy również pierwszy polski, drum’n’bass’owy tercet DJski kobiet o nazwie Threesome Divas, do którego należą także Push oraz Roxxx.

Oprócz DJingu znana jest także jako reporterka internetowa realizując się głównie w przeprowadzaniu wywiadów z producentami i DJami światowej sceny drum'n'bass, które to realizuje w ramach współpracy z vortalem electronicmusic.pl. 

www.myspace.com/dj_mika

Name
 Name
NameName

Name

Od najmłodszych lat interesował się muzyką. Pomimo tego odnalezienie gatunku, który wywołał w nim pełną fascynację, zajęło jednak trochę czasu. Szkoła muzyczna szybko mu się znudziła. Trochę dłużej trwała nauka gry na gitarze elektrycznej, ale przy braku większego zaangażowania, po kilku latach, również i ten instrument został odrzucony. W życiu otarł się chyba o wszystkie możliwe gatunki muzyczne, ale dopiero dzięki drum’n’bass odkrył swoją prawdziwą pasję. Do tej fascynacji połamanymi beatami przyczynił się w dużej mierze jego dobry przyjaciel DJ Notion – Londyńczyk, mieszkający kilka lat w Polsce. On też sprowadzał dla Name'a pierwsze płyty odwiedzając od czasu do czasu rodzinne miasto. Od tamtej pory kolekcja czarnych płyt zdążyła osiągnąć znaczne rozmiary. Znaleźć w niej można utwory prawie każdej odmiany drum'n'bass, dobierane starannie pod kątem dużej zawartości energii, której nie da się nie odczuć słuchając jego setów.

www.myspace.com/djname_pl

Strona AD!HD:
www.myspace.com/adhdgroup

(c) 2009 Centralny Dom Qultury Materiały dla prasy
Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o wydarzeniach:

Jestesmy rowniez na Twitterze: